netflix bulutlanma sorunu

Y Çevrimdışı

yusufislam

Yeni Üye
8 Nis 2018
20
39
merhaba samsung 50nu7400 kullanıcısıyım. Geçen gün farkettim ki netflix'de karanlık sahnelerde siyah renkler tam verilemiyor. siyah sahnelerde beyaz beyaz lekeler çıkıyor. Sorunu sadece netflix i açtığımda yaşıyorum. Diğer youtube dan yada bilgisayarı televizyona bağlayarak izlediğim zamanlarda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. benim gibi sıkıntı yaşayan var mı?

netflixe8d0c82404eae585.jpg

Ayrıca resimde görüleceği üzere yine netflix de aşağıdaki ve yukarıdaki boşluk karanlık yerlerde tuhaf renk değişimleri oluyor.

Y Çevrimdışı

yusufislam

Yeni Üye
8 Nis 2018
20
39
netflix kendi otomatik geçiş yapmıyor mu? 4k lık hız yoksa fullhd veriyor. hızla ne alakası olduğunu anlayamadım?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
netflix kendi otomatik geçiş yapmıyor mu? 4k lık hız yoksa fullhd veriyor. hızla ne alakası olduğunu anlayamadım?

Hıza göre geçiş yapıyor ama bitrate de değişiyor muhtemelen.
Bilgisayarınızı TV'ye bağlayın, bilgisayardan netflix'e girin bakın bakalım aynı şey olacak mı.
Oluyorsa yüksek ihtimal bağlantı hızından kaynaklı denilebilir.
Ki 4K için 15 megabitin yeteceğini düşünmüyorum. Yetiyorsa da kalitesi düşük olur bence.

Y Çevrimdışı

yusufislam

Yeni Üye
8 Nis 2018
20
39
Hıza göre geçiş yapıyor ama bitrate de değişiyor muhtemelen.
Bilgisayarınızı TV'ye bağlayın, bilgisayardan netflix'e girin bakın bakalım aynı şey olacak mı.
Oluyorsa yüksek ihtimal bağlantı hızından kaynaklı denilebilir.
Ki 4K için 15 megabitin yeteceğini düşünmüyorum. Yetiyorsa da kalitesi düşük olur bence.
akşam bir deneyeyim bakalım farkedecek mi.

BlackB Çevrimiçi

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Merhaba,

Netflix 4K içerikler için minimum 25 mbit hız istiyor, altında kalırsa kaliteyi düşürüyor.. Fakat bu sorunun internet hızı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Bence başka bir sıkıntı var.

Y Çevrimdışı

yusufislam

Yeni Üye
8 Nis 2018
20
39
burada hızla alakalı olabilir diyenler olunca hızımı 35 mb e çıkarttırdım ve evet değişen hiç bir şey olmadı :) bazı netflix içeriklerinde anlayamadığım şekilde siyah boşluklarda garip çizgiler çıkmaya devam ediyor. neyse çok önemli değil böyle devam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt