Negatif İyonizer hakkında

M Çevrimdışı

mustafa653

Yeni Üye
6 Eyl 2019
5
32
Beyler ne zamandır şu negatif iyon muhabbetini merak ediyordum, Çin'de bunu yayan aletler 15_20dolar arası bu şekilde açık devreler ise 3ila 7 dolar arası satılıyor. Ben BİM den iyonizerli saç kurutma makinesini görünce aldım zaten lazımdı 60 liraya. İçinden iyonizer parçayı çıkardım ahanda bu. Şimdi bunu harici kullanmanın yoluna bakacagım. Ucunda püskül gibi bişey oluyo bunlarin maddesi nedir bilemedim. Bunu 7.24 çalıştırmanın zararı olur mu acep?
Birde resimleri atıyorum . direk prize bağlanabilir sanırım.

3de4e38ddb25cfb.jpg
61d81f5165b0369-456x608.jpg
1476538167364c7.jpg
cdf04e94e903052.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
yıllardır vestel klimamda ionzier açık kullandım özellikle dikkatimi çeken tozların yere çökmesiydi .Yeni klimamı da özellikle ionizerli aldım . Ayrıca kimisi psikolojik diyor ama ioznier açık olunca ortam böyle hoş ,ferah oluyor güzel bir koku oluyordu.Ancak araştırmalara göre ciddi zararlı olan bir teknoloji diye görmüştüm araştırdığımda. A Adem Helvacı hocam bilgilendirirse seviniriz.??

M Çevrimdışı

mustafa653

Yeni Üye
6 Eyl 2019
5
32
yıllardır vestel klimamda ionzier açık kullandım özellikle dikkatimi çeken tozların yere çökmesiydi .Yeni klimamı da özellikle ionizerli aldım . Ayrıca kimisi psikolojik diyor ama ioznier açık olunca ortam böyle hoş ,ferah oluyor güzel bir koku oluyordu.Ancak araştırmalara göre ciddi zararlı olan bir teknoloji diye görmüştüm araştırdığımda. A Adem Helvacı hocam bilgilendirirse seviniriz.??
Bir miktar ozon yayıyor diye zararlı diyorlar fakat sırf ozon yaysın hava güzel koksun diye satılan ayrıca bi ton ürün var(sutemizleyeni ayrı hava için olanı ayrı. Link şurada >

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Durağan (Statik) elektrik ile bir ilgisi olabilir mi? :alala
mantığının çok düşük akımda çok yüksek voltaj ile ortama minik partiküller yaymak olduğunu biliyorum. Büyük ihtimal bunu da arkadaşın attığı o gümüş teller benzeri kablo ucuyla ,havadaki maddelere etki ederek yapıyor.Teknik kısmını bu kadar biliyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
mantığının çok düşük akımda çok yüksek voltaj ile ortama minik partiküller yaymak olduğunu biliyorum. Büyük ihtimal bunu da arkadaşın attığı o gümüş teller benzeri kablo ucuyla ,havadaki maddelere etki ederek yapıyor.Teknik kısmını bu kadar biliyorum.

Ozon makinem var benim. Fırsat bulursam bu gün senin için kısa bir video çekeceğim, sonra konuya yorum yaparım mutlaka :ok

M Çevrimdışı

mustafa653

Yeni Üye
6 Eyl 2019
5
32
Ozon makinem var benim. Fırsat bulursam bu gün senin için kısa bir video çekeceğim, sonra konuya yorum yaparım mutlaka :ok

Ozon yayan makineler de negatif iyon yaymış oluyormu malum negatif iyon yayanlara ozon yayıyor diye zararlıdiyenler var.. .Anlayamadık gitti.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu aleti prize bağlarken kırmızı sağa sola gelsin davası varmı, yoksa farketmez mi...?

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

mustafa653

Yeni Üye
6 Eyl 2019
5
32
GÜncelleme :
Prize bağladım hafif cırcır böceği gibi ses yapıyor ama ne ölçüde işe yarar bilemiyorum. Sonuçta klimalarda şurda burda iyonizer lafı geçince bu tip şeyler oluyor içlerinde demekki..

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
GÜncelleme :
Prize bağladım hafif cırcır böceği gibi ses yapıyor ama ne ölçüde işe yarar bilemiyorum. Sonuçta klimalarda şurda burda iyonizer lafı geçince bu tip şeyler oluyor içlerinde demekki..
bu cihaz saç kurutma içersinde direk 220v girişlerine mi bağlı haldeydi hocam ?Dc falan doğrultucu devresi falan varmıydı ?

M Çevrimdışı

mustafa653

Yeni Üye
6 Eyl 2019
5
32
bu cihaz saç kurutma içersinde direk 220v girişlerine mi bağlı haldeydi hocam ?Dc falan doğrultucu devresi falan varmıydı ?
Sİyah kablo açma kapama düğmesi kırmızı kabloda yine bir düğmenin altına iliştirilmiş haldeydi sanmıyorum herhangi bir dönüşümden geçirip te aldığını elektriği.. Şu çıkardığı ses belkide normaldir... Uzun süre çalıştırdım bir problem olmadı...

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Sİyah kablo açma kapama düğmesi kırmızı kabloda yine bir düğmenin altına iliştirilmiş haldeydi sanmıyorum herhangi bir dönüşümden geçirip te aldığını elektriği.. Şu çıkardığı ses belkide normaldir... Uzun süre çalıştırdım bir problem olmadı...
genelde ses çıkaran bir düzenek olduğun duymadım klimada bile vestelde açtığımda çıt diye sadece röle sesi gelirdi en düşük fanda hatta klima çalışmaya başladığı zamanda bile sesini duymadım.Şuan ki baymakta ise çalıştığı bile belli değil ne röle sesi geliyor ne de başka bir ses ionizer düğmesine basıyorum sadece sinyal sesi geliyor.Saç kurutmada olduğu için belki de farklı bir türdür.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt