Nedir Bu GEARBEST?

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
742
Fat.düşük gösterme ilk Ali de başlamıştır ama halen varmı bilmiyorum,yine bazı firmalar direk $ 19 gibi gösterirler!!
kimisi tam fat.beyan eder ama genel de Hindistan/Türkiye ve bazı Asya ülkeleri için durum böyle dir!

Bizim Gümrükler ise artık yemiyor bunları bilesiniz! ama arada kimisinin paketi direk gelir,bu da memurun o andaki
durumuna göre olmuştur yani yememiştir ama yemiş görünür!
Ayrıca kendileri de bu yolla acaip mal getirirler! kısaca adamlar bu işi sizden daha iyi biliyor!

Bu iş biraz da şansa kalıyor,takılırsa da at-deve değil zaten üçkuruşluk mal gümrüğüde %20 dir ama yine de bir para tutmaz yaw
Abi parasında değilim zaten bürokrasi yi sevmiyorum sadece. Ürün Aramex ile geliyor, mail attılar bizi arayın diye, aradım, yok havale çekecen, yok tc ile havale kağıdını bize göndercen. Falan filan
Bu arada albanez albanez usta Dreambox uyduya hiç bulaştınmı :kiskis

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Aramex ile aldım bende malı,havale çekilme olayı nedir onu anlamadım?
işlem net üzerinden yapılıyor sadece! banka dan da bana şu kadarlık harcama yaptınız bilgisi geldi v.s

Daha önce başıma bu durum daha da zor olarak DHL ile gelmişti çünkü düşük fat.kesmişlerdi ve adamlar da yemedi tabiki!
1 gün kadar uğraştım ama 2 günde malım teslim edilmişti+

Ben düşük fat. olayına hiç girmiyorum artık

++

Dream kullandım geçmişte;önce 500SD vardı yada serisi tam neydi unuttum şimdi sonra 800HD almıştım
sonra bir şey daha aldım yaw unuttum onuda:hmm yaw ben bunları malum CS işi için kullanmıştım yoksa
bu dandik cihazlarla hiç işim olmaz benim! ama CS işinde DB 1 numaradır özellikle eski den ama şimdiler de
bir alay cihaz doldu piyasalar bu işi daha da güzel yapıyorlar!

Benim resim kalitesi için 4 tane Markam vardır Techni/Humi/Kati/Pany gerisi hikaye dir:hoba1
elimde şimdilik 1 tane cihaz kaldı Kati916,yakında alırım yine bir şeyler

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
742
Aramex ile aldım bende malı,havale çekilme olayı nedir onu anlamadım?
işlem net üzerinden yapılıyor sadece! banka dan da bana şu kadarlık harcama yaptınız bilgisi geldi v.s

Daha önce başıma bu durum daha da zor olarak DHL ile gelmişti çünkü düşük fat.kesmişlerdi ve adamlar da yemedi tabiki!
1 gün kadar uğraştım ama 2 günde malım teslim edilmişti+

Ben düşük fat. olayına hiç girmiyorum artık

++

Dream kullandım geçmişte;önce 500SD vardı yada serisi tam neydi unuttum şimdi sonra 800HD almıştım
sonra bir şey daha aldım yaw unuttum onuda:hmm yaw ben bunları malum CS işi için kullanmıştım yoksa
bu dandik cihazlarla hiç işim olmaz benim! ama CS işinde DB 1 numaradır özellikle eski den ama şimdiler de
bir alay cihaz doldu piyasalar bu işi daha da güzel yapıyorlar!

Benim resim kalitesi için 4 tane Markam vardır Techni/Humi/Kati/Pany gerisi hikaye dir:hoba1
elimde şimdilik 1 tane cihaz kaldı Kati916,yakında alırım yine bir şeyler
Bende önce 500Sd, sonra 7020, 7020S, en sonda Vu+ Duo :kiskis TF daydım 2005 lerde

Aramex getirdiği için Gümrük parasını havaleyle aldılar abi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
25. Mesaja bakıyorsun değilmi :kiskis

Kutu içine koyarlar diye düşündüm. Gearbest öyle birşey yapmamış demek ki.
Kutu içinde kutu olursa, o zaman açmaları için yasal prosedüre uymaları gerekir.
Dışında Mi BOX yazdıktan sonra internetten fiyatına bakması yeterli zaten. :hihi

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
742
Kutu içine koyarlar diye düşündüm. Gearbest öyle birşey yapmamış demek ki.
Kutu içinde kutu olursa, o zaman açmaları için yasal prosedüre uymaları gerekir.
Dışında Mi BOX yazdıktan sonra internetten fiyatına bakması yeterli zaten. :hihi
Kutu içerisine konuyor zaten kapalı kutu, ama Faturayı dışına takıyorlar :) Neyse artık 9 günde teslim ediyorlar, hızlı geldi 1 Mayıs 3 gün tatil olmalarına rağmen. Gelince denerim, Apple TV den iyi çıkarsa Apple a şut, takılmalar olursa Xiaomi ye şut :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kutu içerisine konuyor zaten kapalı kutu, ama Faturayı dışına takıyorlar :) Neyse artık 9 günde teslim ediyorlar, hızlı geldi 1 Mayıs 3 gün tatil olmalarına rağmen. Gelince denerim, Apple TV den iyi çıkarsa Apple a şut, takılmalar olursa Xiaomi ye şut :kiskis

Yurtdışından alışveriş yapmayalı uzun zaman oldu. Kutusu duruyor olsa, bakardım dışındaki etikette fiyat yazıyor muydu diye. :hmm
Kutu dışına yapıştırdıkları etikette adres harici birşey yazmıyordu sanırım. :kiskis

Apple ile Xiaomi'nin kutusu aynı kulvarın ürünleri değil.
Apple donanıma özel yazılım ile çalıştırıyor o cihazı. Daha iyi olması normal.:hihi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Eskiden CS işinde DB ler efsane idi yaw:mutlu
absürt rakamlara DB lerin bazıları satılmıştı!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Yurtdışından alışveriş yapmayalı uzun zaman oldu. Kutusu duruyor olsa, bakardım dışındaki etikette fiyat yazıyor muydu diye. :hmm
Kutu dışına yapıştırdıkları etikette adres harici birşey yazmıyordu sanırım. :kiskis

Apple ile Xiaomi'nin kutusu aynı kulvarın ürünleri değil.
Apple donanıma özel yazılım ile çalıştırıyor o cihazı. Daha iyi olması normal.:hihi

Apple bu işte hikaye artık! MARKA sını satıyor sadece,Box ları Apple den almak bence boşuna
USA çıkışlı(yine Çin işi tabi ki) Amazon/FireTV v.s bunlar daha çok acaip takıntılı "amerikalı" lar için dir!

Tek istisna NVidia Shield Box lar dır,o da pahalı,hele de Gamer da değilseniz NVidia da gereksiz!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Bir dip not daha yazayım belki birilerinin işine yarayabilir!

Örneğin benim gibi filim,music clip v.s indirip de bunları HDD ye atanlar veya USB belleğe atanlar v.s
bu içerikleri en iyi Bluray cihazları okur:ok MediaPlayer/TVBox v.s v.s bunlar iyi veya kısmen iyi oluyor
ama hiç bir zaman bir Bluray resim kalitesini veremiyor,ben bu sebebten yıllarca hem MP cihazı hem de
Bluray kullandım halen de kullanıyorum ve arada Bluray den de filmler izliyorum tabi ki

Elimde 2 tane BD cihazı var birisi Samsung H6500 serisi bana göre oldukça iyi diğeri de geçen hafta
aldığım Sony nin bugüne kadar çıkardığı en iyi Bluray cihazı olan S-7200 vardır,3 senedir almak istedim
ya pahalıydı ya da her zaman bulunmuyordu geçenler de buldum 600 kağıt fiyatı vardı çok dedim
300 kağıt teklif ettim ve kabul etti ve aldım!
Bu cihaz bu anlam da en iyisi diyebilirim:ok:ok

Cihaz 42lik panelime bağlıdır,aynı zamanda Box larda buraya bağlıdır,içeriklerin bazıları da SD dir!
Box lar da veya Marka diye söylenen cihazlar da netlik/keskinlik ve renk doygunluğu/doğruluğu için
SD ler de "ekran ölçüsünü" küçültmem gerekiyor! örneğin 42lik panel 37 gibi oluyor resim fazla
çuvallamasın diye,Sony de bunu yapmıyorum(zaten böyle bir ayar da yoktur!)resim kalitesi inanılmaz
iyi HD ye yakın gibi ciddi mana da iyi işleniyor resim+doğru da işleniyor tabi ki!

Sony resim üretimin de panelleri de çok iyidir ama Bluray cihazları süper dir:ok bir sürü Sony BD kullandım
7200 son nokta gerçekten! Foırmat/Codec sorunu şimdilik yaşamadım! ama bunlar hiç bir zaman TVBox lar
veya MediaPlayer lar gibi de çok geniş/sınırsız Format-Codec desteği de vermezler!!!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt