Nedir Bu GEARBEST?

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Nedir arkadaşlar bu GEARBEST?
Nasıl çalışır?
Ne işe Yarar?
Avantajları nelerdir?

Birisi bilgi verirse sevinirim :ok
Benim gözüme çarpan en güzel detay alışveriş yaptıkça, ürün geldikten sonra yorum yapınca, fotoğraf vs. ekleyince puan vermesi.
Bu puanlar paraya dönüşüp cüzdanınızda birikiyor bir sonraki alışverişinde kullanmanız için.:kas

F Çevrimdışı

forcsf

Aktif Üye
10 Şub 2018
53
Merhaba,

Gearbest çin menşeli bir alışveriş sitesi. Dolar kurları ve vergi limit azaltılması öncesinde gayet makul fırsatlar aunmaktaydi. Halen DH sitesinde ilgili konu başlığında zaman zaman güzel fırsatlar paylaşılıyor.

Tabletten telefona (yurt dışına teslim), hafıza kartından araç kamerasına, kablo vb ıvır zıvır çok sayıda alışverişim oldu. Bir iki istisna haricinde hepsi sorunsuz geldi. Sorun olduğunda da genelde tipik cinliler gibi bekleyin diyorlar. Puan yüklemek suretiyle sıkıntımı cozmuslerdi.

Ayrıca avantajix ile de ufak bir para iadesi alınabiliyor. Aklınızda olsun.

Selamlar

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba,

Gearbest çin menşeli bir alışveriş sitesi. Dolar kurları ve vergi limit azaltılması öncesinde gayet makul fırsatlar aunmaktaydi. Halen DH sitesinde ilgili konu başlığında zaman zaman güzel fırsatlar paylaşılıyor.

Tabletten telefona (yurt dışına teslim), hafıza kartından araç kamerasına, kablo vb ıvır zıvır çok sayıda alışverişim oldu. Bir iki istisna haricinde hepsi sorunsuz geldi. Sorun olduğunda da genelde tipik cinliler gibi bekleyin diyorlar. Puan yüklemek suretiyle sıkıntımı cozmuslerdi.

Ayrıca avantajix ile de ufak bir para iadesi alınabiliyor. Aklınızda olsun.

Selamlar

Bilgiler için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla doların önlenemez yükselişi ve hükümetin vergi politikaları nedeniyle bu aralar biraz etkisini yitirmiş. Doğru mu anladım? :alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bilgiler için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla doların önlenemez yükselişi ve hükümetin vergi politikaları nedeniyle bu aralar biraz etkisini yitirmiş. Doğru mu anladım? :alala

Gümrük limiti düşünce pek bir cazibesi kalmadı benim gördüğüm kadarıyla. :krotey

F Çevrimdışı

forcsf

Aktif Üye
10 Şub 2018
53
Benim şahsi görüşüme göre eski cazibesi kalmadı. Ara sıra bazı fiyat indirimleri yapıyorlar. Onları yakalarsaniz avantajlı oluyor.

Örneğin 1 dolara Xiaomi kalem, 18 dolara RK3368 chipsetli 1 GB ramli bir TV box aldım yakın zamanlarda.

Ayrıca yine DH da olguerhan adlı kullanıcının araç kamera tavsiyelerinde kupon paylaşımı ile kaliteli ürünleri öncelikle bulmak sonra da makul fiyata almak soz konusu olabiliyor.

SD kart, Xiaomi marka ürünler (özellikle powerbank, mi band) gibi ürünler ucuza geliyordu. Fakat şu anda kampanya olmadığı sürece resmi ithalat yoluyla ile garantili urunler yakın fiyatlara alınabiliyor. Tabii yeni partiler ithal edildikçe cazibe artar mı bakacağız.

gibi benzer siteler de var. Bunları da inceleyip ilginizi ceken ufak tefek şeyleri de biraz bekleyerek ucuza almanız mümkün.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Arkadaşlar yaşadığım tecrübeye istinaden 22 Euro üzeri alışverişler de çok büyük indirim olmadığı sürece bu siteyi kesinlikle önermiyorum, Fatura tutarını iletişime geçseniz bile tam kesiyor. Bana 50 TL Gümrük geçti :kiskis
Umut Barış Umut Barış 'ı getirin banaaaa :alsana:sopa
:haha1

Son düzenleme:
BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Türkiye ile aynı fiyata gelmiş biraz beklemekten başka zarar yok birde öyle düşünmek lazım :kiskis

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Türkiye ile aynı fiyata gelmiş biraz beklemekten başka zarar yok birde öyle düşünmek lazım :kiskis
Yok yahu esprisine takılıyorum, evet yapacak bir şey yok. :kiskis
Ama yinede Gearbest ten sipariş verecekler bunu göz önüne alsın.

Kod:
Gearbest.com ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
Gümrük yönetmeliklerine uygunluk esasına göre, ürünü faturada daha düşük bir değerde göstermek veya ürünü hediye olarak beyan etmek tarafımızca mümkün değildir.

Ne yazık ki, gerek bu yönetmelikler gerekse olası gümrük vergileri üzerinde herhangi bir düzenleme yetkimiz bulunmamaktadır.

Vergi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki linklerdeki F.A.Q ve şart ve koşullarımızı inceleyiniz:
http: http://www.gearbest.com/about/faq.html
http: http://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html

Bu konudaki anlayışınız için teşekkür eder ve neden olduğumuz her türlü rahatsızlıktan dolayı sizden özür dileriz.

Başka sorunuz olursa veya ek bilgi isterseniz, bizimle herhangi bir zamanda iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla,
Yunus
Gearbest Hizmetleri
http://www.Gearbest.com/

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Arkadaşlar yaşadığım tecrübeye istinaden 22 Euro üzeri alışverişler de çok büyük indirim olmadığı sürece bu siteyi kesinlikle önermiyorum, Fatura tutarını iletişime geçseniz bile tam kesiyor. Bana 50 TL Gümrük geçti :kiskis
Umut Barış Umut Barış 'ı getirin banaaaa :alsana:sopa
:haha1

Gearbest firma.
Fatura tutarını düşük kesme olayı firmalarda olmaaaz. :hihi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Beyler sanırım çok eskiden beri Gear/Geek/Bang/Ali v.s den en fazla ürün alan ben olabilirim:kiskis
hem kendime hem çevreme v.s

-Ali den "CEZALI" yım örneğin son 1 yıldır hesabım dondurulmuştur! bir tane ürünüm kaybolmuştu ben de sert şeyler
yazmıştım v.s sonra da CEZA verdiler,bunlar adi adamlar+yüzsüz de adamlar dır! neyse ben bunlara çok alıştım artık:hoba1

-Geek en istiklarlı olanı gibidir!

-Gear ise son 2 yıldır öne çıkmaya başladı fiyatları Ali den daha iyi Geek den de daha iyidir(genel olarak böyledir ama ben $ 3/5 gibi olunca
buna da takılmam!)

-Bang bunlara göre daha zayıftır ben iki defa ürün aldım sorunsuz geldi ama en çok şikayet de Bang dan geliyor ama Ali de liderdir
bu konuda!

Başka bir dolu bu işlere soyunan uyanık Çin li firmalar çıktı son 5 yılda

++

Örneğin az evvel ben Gearbest den bir tane TVBox sipariş ettim ve ödemeyi de yaptım

ürün budur arkadaşlar,yeni nesil Rockchip3399 lu cihaz,AMLogic912 chipsetlerin den bıktım artık!

sanırım bu aldığım 13. veya 14. TVBox oldu,ben alır bir kaç ay kullanır sonra da şutlarım aynen:haha1
bugün de elimdeki son TVBox şutlandı o da budur;

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Beyler sanırım çok eskiden beri Gear/Geek/Bang/Ali v.s den en fazla ürün alan ben olabilirim:kiskis
hem kendime hem çevreme v.s

-Ali den "CEZALI" yım örneğin son 1 yıldır hesabım dondurulmuştur! bir tane ürünüm kaybolmuştu ben de sert şeyler
yazmıştım v.s sonra da CEZA verdiler,bunlar adi adamlar+yüzsüz de adamlar dır! neyse ben bunlara çok alıştım artık:hoba1

-Geek en istiklarlı olanı gibidir!

-Gear ise son 2 yıldır öne çıkmaya başladı fiyatları Ali den daha iyi Geek den de daha iyidir(genel olarak böyledir ama ben $ 3/5 gibi olunca
buna da takılmam!)

-Bang bunlara göre daha zayıftır ben iki defa ürün aldım sorunsuz geldi ama en çok şikayet de Bang dan geliyor ama Ali de liderdir
bu konuda!

Başka bir dolu bu işlere soyunan uyanık Çin li firmalar çıktı son 5 yılda

++

Örneğin az evvel ben Gearbest den bir tane TVBox sipariş ettim ve ödemeyi de yaptım

ürün budur arkadaşlar,yeni nesil Rockchip3399 lu cihaz,AMLogic912 chipsetlerin den bıktım artık!

sanırım bu aldığım 13. veya 14. TVBox oldu,ben alır bir kaç ay kullanır sonra da şutlarım aynen:haha1
bugün de elimdeki son TVBox şutlandı o da budur;

Neden bu kadar sık cihaz değiştiriyorsun abi? :sirit

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Fat.düşük gösterme ilk Ali de başlamıştır ama halen varmı bilmiyorum,yine bazı firmalar direk $ 19 gibi gösterirler!!
kimisi tam fat.beyan eder ama genel de Hindistan/Türkiye ve bazı Asya ülkeleri için durum böyle dir!

Bizim Gümrükler ise artık yemiyor bunları bilesiniz! ama arada kimisinin paketi direk gelir,bu da memurun o andaki
durumuna göre olmuştur yani yememiştir ama yemiş görünür!
Ayrıca kendileri de bu yolla acaip mal getirirler! kısaca adamlar bu işi sizden daha iyi biliyor!

Bu iş biraz da şansa kalıyor,takılırsa da at-deve değil zaten üçkuruşluk mal gümrüğüde %20 dir ama yine de bir para tutmaz yaw

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Neden bu kadar sık cihaz değiştiriyorsun abi? :sirit

yaw benim ki son 4 yıldır adeta hastalık olmuş! yeni bir cihaz görüyorum hop onu alıyorum aslında aynı sayılır!
ama 4 yıl içinde bazı Chipset ler de değişmiştir!! "AMLogic" 912 ler bayağı iyi şimdiler de eskiden RAM 1Gb
olurdu bugün 3/4Gb lere çıktı ve mevcut uygulamalar da duruma göre RAM öne çıkıyor! 1/2Gb bana hikaye
oluyor artık zaten sistem boşta bile 800/1000Mb yiyor!

yeni geçtiğim ve şu anda pahalı olan($ 130/200 gibi) Rockchip ler ise özellikle benim gibi görüntü hastalarına
çok daha iyi gelecektir! tek sorun son 2 yıldır bu cihazlar hem çok az hemde pahalı!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt