Neden Türknet

• Konbuyu başlatan tekavci
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
48
Türknete şikayet babında ricada bulundum.
Alt yapım adsl.6 mbps hızla 35 alan bir olurmu aynı fiyatı ödüyorum diye.yapa istedim sonuç ne olacak bakalım.geçenlerde çok ilginç 6 yı geçmeyen hız 12 13 oldu bu işte bir iş var.uçtum resmen.gülmeyin sakın,benim gibi 4 5 lerde gezen 12 13 ü görse uçak olur.netflix te yancı değil 4 cü olur.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
2 sene süperonline 50mbps 200gb akk kullandıktan sonra sözleşmemin bitmesiyle Türknete geçtim.

Gerçi süperonline ile hiçbir sorunum yok. 50 mbps, 200 akk, cep 4 gb 500 dk 1000 sms, ev tel 100 dk konuşma toplam 105 lira ödüyordum. Süperonline sadece interneti 95 tl olacak ayrıca cep 85 tl ayrıca ev 20 tl diyince hemen türknete taşıdım 65tl. Ayrıca türktelekoma taşıdım cep telefonumu 7 gb, 750 dk ve 1000 sms vergiler dahil 31.5 tl. Kısacası 2 sene öncekinden daha uyguna getirdim 96.5 tl :clap:clap

Başlarda taşıma biraz sorunlu oldu, süperonline ev telefonunu sanal yapmış, onu önce normal telefona görüştürdüm, sonra taşıma yaptım, ee haliyle bu biraz karışıklık yarattı. Telefon numaramın sabit kalması için mecburen bu çileye katlandım.

Neyse 1 haftalık taşımanın sonucunda evime internet geldi. İlk süpriz burda başladı. Adsl ile interneti başlattılar. Israrla Vdsl başlatın dememe rağmen adsl başlatıldı ve 12-14 mbps hız almaya başladım ayrıca pink genelde 150 lerde geziyordu . Her gün boş port var mı bakıyordum. Çok şükür 4-5 gün önce(40 günün sonunda) port boşaldığı gördüm hemen 35 mbps yükselttim. Ohh dedim sonunda internet hızlanacak. O ara bi baktım 75mbps internet 79 tl.(alt yapım 56 mbps e kadar destekliyor) Neyse önce bi 35 mbps deneyelim sonra bakarım dedim diğerine. Şimdilik memnunum hızımdan. Wifi ile 29 mbps görüyorum hiç 35 görmedim.

Bu VAE ADSL ile YAPA arasında ne fark var? YAPA santral yakında geçin deniyor. Uzaksa VAE göre daha düşük hızlar almak mümkünmüş.

9802AB36-45A4-4B23-B10D-C221DADAE821.jpg
:clap:clap:clap:clap

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
2 sene süperonline 50mbps 200gb akk kullandıktan sonra sözleşmemin bitmesiyle Türknete geçtim.

Gerçi süperonline ile hiçbir sorunum yok. 50 mbps, 200 akk, cep 4 gb 500 dk 1000 sms, ev tel 100 dk konuşma toplam 105 lira ödüyordum. Süperonline sadece interneti 95 tl olacak ayrıca cep 85 tl ayrıca ev 20 tl diyince hemen türknete taşıdım 65tl. Ayrıca türktelekoma taşıdım cep telefonumu 7 gb, 750 dk ve 1000 sms vergiler dahil 31.5 tl. Kısacası 2 sene öncekinden daha uyguna getirdim 96.5 tl :clap:clap

Öncelikle bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum... Ağustos ayında aynı macerayı yaşayacağım için, bana bir nevi ışık tutmuş oldunuz... :cak

24 Mbit fiber, cepte 5 Gb internet, 500 dakika 1000 sms, ev telefonu yok, bu pakete 100 lira ödüyorum, Ağustos ayında bana hangi fiyatlarla geleceklerini merak ediyordum, az çok tüyo almış oldum... Benim kafamdaki rakamlar; 35 Mbit fiber, 8 gb cepte internet 500 dk 1000 sms için ya aynı rakamı (100 Tl) ödemeye devam etmek ya da en fazla 120 liraya kadar razı olmak...

Ancak; Turknet ve Millenicom gibi şirketlerin kampanyaları o vakit ne durumda olacak bilemiyorum. :kas

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Öncelikle bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum... Ağustos ayında aynı macerayı yaşayacağım için, bana bir nevi ışık tutmuş oldunuz... :cak

24 Mbit fiber, cepte 5 Gb internet, 500 dakika 1000 sms, ev telefonu yok, bu pakete 100 lira ödüyorum, Ağustos ayında bana hangi fiyatlarla geleceklerini merak ediyordum, az çok tüyo almış oldum... Benim kafamdaki rakamlar; 35 Mbit fiber, 8 gb cepte internet 500 dk 1000 sms için ya aynı rakamı (100 Tl) ödemeye devam etmek ya da en fazla 120 liraya kadar razı olmak...

Ancak; Turknet ve Millenicom gibi şirketlerin kampanyaları o vakit ne durumda olacak bilemiyorum. :kas

Türkcell vdls ve adsl için türk telekomun alt yapısını kullandığı için mecburiyetten o fiyattları verdiklerini düşündüm. Ama sonra türk.net, milenicom, netspeed gibi firmalar 65-70 tl yapabiliyorsa burada türkcell adam kazıklıyor dedim. Ama sizin durum farklı bi kere FİBER kullanıyorsunuz. Tahminen 80-90 tl fibere ister, ayrıca cep telefonuna içinde 35-40 tl ister. Eğer alt yapınız vdsl destekliyorsa TÜRK.net mantıklı.

Y Çevrimdışı

Yakupcetin 

Aktif Üye
21 Tem 2018
51
40
can dostum 35mb hız veriyrolar size elinizdeki modemle en fazla 16mb hız alırsınız.
davetiye kodumuz: QJD13UG43OIE
dostum yukardaki kodu kayıt olurken m.hizmetlerine iletirsen 2 mizde 1 ay ücretsiz kullanım hakkı kazanırız.
yeriniz istanbuldaysa avrupa yakasındaysa yardımcı olmaktan çekinmem.
modeminiz adsl+2 özellikte değil.o yüzden hizmet alırsınız ama hızınız 16 dan yukarı çıkmaz.
modem değişimi yaparak 2.el temiz satanlar var 100 tl ye alıp kullanabilirsiniz.
hızınız belkide 100mb çıkabilir ilerki zamanlarda.sorunsuz geçebilirsiniz.
mail adresinizi yazarsanız ben sizi tavsiye edebilirim
hatta telefon numaranızı özelden yazın görüşelim.
önemli olan bir şeyi başından düzgün yapmak.
Valla bende biraz önce turknet e başvurdum. Davetiye kodunu kullandım. Teşekkür ederim. Bakalım hizmet nasıl?

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Bu VAE ADSL ile YAPA arasında ne fark var? YAPA'ya santral'a yakınsanız geçin deniyor. Uzaksanız VAE göre,daha düşük hızlar almak mümkünmüş.
aynen doğru demişler.
Wifi ile 29 mbps görüyorum hiç 35 görmedim.
wifi ile normal bu,kablo ile dene 34 -35 mbps ise sorun yoktur.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
aynen doğru demişler.

wifi ile normal bu,kablo ile dene 34 -35 mbps ise sorun yoktur.

Superonline modem ile internette dolaşırken çok fazla takılma yaşıyordum. sonra geçici 2. el tp link w9970 model aldım (140 TL) malesef ac desteği yok. Gerçi ac olsa sadece modemle aynı odada o hızlı görmek mümkün olurdu diye düşünüyorum. Şimdilik isterntte memnunum bakalım ileri dönemlerde türknet beni üzecek mi:ara Üye olurken kod ile oldum bu ay bedava

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
T toydosakni, Modeminiz,router kaliteliyse lan hizini wifidede alabilirsiniz
benim router ac degil.
paketim 50/5mbit hizi wifi uzerinden alinca

Screenshot_20190206-135926_Speedtest.jpg

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
Eveeet neden turknet li oldum dedirten bir haftalık sıkıntılı durum ;
Ttnet den turknete geçişi başlattık aktivasyon oldu dendi ve sen bize ne internet nede telefon hizmeti sağlayama !!!!!!!!!!
geçtiğime geçeçeğime pişmanlıkla tt de 50 mbit e 4 aboneliğim ki en kötü gündüz 35-40mbt lerde gece 16-18-20 veriyordu ki
akn kalktıktan sonra aksam 5 ten sonra dehşet yavaşlamalar oluyordu sabaha kadar neyse turknet yok 2 dk. kullanıcı adı şifre değişikliğiyle kesintisiz
geçiş dediği hizmeti sen geçişi yaptığın andan itibaren ne internet ne telefon hizmeti alamaz olduk ara bilgilendir yok çözülmüyo
en azından ttnette yavasta olsa aksamları hem net hemde telefon vardı dedik turknet ne dedi elimizden bişey gelmiyor zaten ttnet altyapısını kullanıyoz ee teknik servisi sadece ttnet veriyo haydaaa e sen bu işi yaptığını iddaa et ne teknik ekibin var nede turktelekoma yaptırımın olabilsin yazık dedik ttneti arıyoz e adamlar haklı bizde aboneliğin yok hizmeti verenle görüş diye topu birbirlerine atmalarından hatta iddaa ettiği kesintisiz net 35mbit i vereceği taahhütünü yerine getiremeyince ve hiçbir şekilde size olumlu olumsuz dönüş TURKNET sağlamıyorlar siz arasanızda hep 24 saatte o bitiyo 48 saatte o bitiyo hiçbişey yapamıyo e dedim geri ttnete geri cevirin e normal prosodür işletmeye çalışıyor vermediği başlatamadığı internet için ttnet de diyor ki size vadettiği hizmeti taahhütü yerine getiremediği için ttnete yani bize başvurduğu işemriyle geri dönüş yapsınlar iptal ve iadesini gerçekleştirelim diyor onuda yapmıyolar erkekliğe bo. sürdürmicekler ya neysede yani anlıcanızzz bana;
ttnet in Ulaşılabilir Hız(Kb/s): gelen> 84099 giden> 25376 varken
aboneliğm 50mbitlik ki 40 neti alıyorken sen kalk fanteziye gir 35 i kesintisiz özgür internetimizi tamamen özgür kılp ne net nede telefon hizmeti veremedi vermediler
adamlara ısrarla iki kurum arasındaki sıkıntıyı kendilerinin arasında halletmesi gerektiğini belirtsemde turknet ısrarla ip alamadığımı belirtsede bende gözümün gördüğü kör olmadığıma göre modemimin ip aldığını belirtsemde ttnet ten turknete ki aynı bok.n laciverti olduğu için ısrarla teknik bir personelde gelip ilgilenmediğinden ki ne yapabilceklerini bilemediklerinden internet ve teknik bu knuda anlayan bir personel istememle en son insan gibi anlatsanızda önce ttnete durumu anlattım tekrarr tekrarr ve adamlar geçişi yapamadıklarından ve telefon hattıda arada geçiremeyip askıda kalmasından aktivasyonu gerçekleşti diyen ama yapmayan turknetten en derinlemesine arastırmalarım ve arada santralden iş görebilcek birilerini aramaktan ki çözüm bulması gereken turknet olsada inanın zerree umurlarında değilsiniz ve utanmadan gece gündüz faturalandırma yapılmayacak diye bilgilendirme gönderiyomu gelde sövme ne işlemi hizmeti verdinde diye neyse sinirlenmicem artık ttnetten ne öğrendim benim internet sen halaa ttnetten ip alıyor turknet bunu bile bilemiyor cünkü kendisine ait teknik servisi olmadığından bunuda çözebilcek kapasitesi olmadığından haliyle turknet bende ip in yok diyor neysede...
geçin yaaa turknet iydir en azından hayatınıza renk katıyor ekşınla :alsana
sonuçmu gece gündüz modem ac modem resetle bekle derken net geldi noldu vadettiği bırak 35 biti gece 4 ile 8 mbit gündüz ennn fazla 16 yı görebildim telefon mu halaa çözemiyorlar kapalı :)))
yaniiii ne diyoz bu parçada bana gelsin
Neşet Ertaş - Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
ama yinede buda olur
Selda Bagcan - Adaletin Bumu Dünya

herkese sevgi saygı selamlar

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Ttnet den turknete geçişi başlattık aktivasyon oldu dendi ve sen bize ne internet nede telefon hizmeti sağlayama !!!!!!!!!!
geçtiğime geçeçeğime pişmanlıkla tt de 50 mbit e 4 aboneliğim ki en kötü gündüz 35-40mbt lerde gece 16-18-20 veriyordu ki
akn kalktıktan sonra aksam 5 ten sonra dehşet yavaşlamalar oluyordu sabaha kadar neyse turknet yok 2 dk. kullanıcı adı şifre değişikliğiyle kesintisiz
geçiş dediği hizmeti sen geçişi yaptığın andan itibaren ne internet ne telefon hizmeti alamaz olduk ara bilgilendir yok çözülmüyo
en azından ttnette yavasta olsa aksamları hem net hemde telefon vardı dedik turknet ne dedi elimizden bişey gelmiyor zaten ttnet altyapısını kullanıyoz ee teknik servisi sadece ttnet veriyo haydaaa e sen bu işi yaptığını iddaa et ne teknik ekibin var nede turktelekoma yaptırımın olabilsin yazık dedik ttneti arıyoz e adamlar haklı bizde aboneliğin yok hizmeti verenle görüş diye topu birbirlerine atmalarından hatta iddaa ettiği kesintisiz net 35mbit i vereceği taahhütünü yerine getiremeyince ve hiçbir şekilde size olumlu olumsuz dönüş TURKNET sağlamıyorlar siz arasanızda hep 24 saatte o bitiyo 48 saatte o bitiyo hiçbişey yapamıyo e dedim geri ttnete geri cevirin e normal prosodür işletmeye çalışıyor vermediği başlatamadığı internet için ttnet de diyor ki size vadettiği hizmeti taahhütü yerine getiremediği için ttnete yani bize başvurduğu işemriyle geri dönüş yapsınlar iptal ve iadesini gerçekleştirelim diyor onuda yapmıyolar erkekliğe bo. sürdürmicekler ya neysede yani anlıcanızzz bana;
aboneliğm 50mbitlik ki 40 neti alıyorken sen kalk fanteziye gir 35 i kesintisiz özgür internetimizi tamamen özgür kılp ne net nede telefon hizmeti veremedi vermediler
adamlara ısrarla iki kurum arasındaki sıkıntıyı kendilerinin arasında halletmesi gerektiğini belirtsemde turknet ısrarla ip alamadığımı belirtsede bende gözümün gördüğü kör olmadığıma göre modemimin ip aldığını belirtsemde ttnet ten turknete ki aynı bok.n laciverti olduğu için ısrarla teknik bir personelde gelip ilgilenmediğinden ki ne yapabilceklerini bilemediklerinden internet ve teknik bu knuda anlayan bir personel istememle en son insan gibi anlatsanızda önce ttnete durumu anlattım tekrarr tekrarr ve adamlar geçişi yapamadıklarından ve telefon hattıda arada geçiremeyip askıda kalmasından aktivasyonu gerçekleşti diyen ama yapmayan turknetten en derinlemesine arastırmalarım ve arada santralden iş görebilcek birilerini aramaktan ki çözüm bulması gereken turknet olsada inanın zerree umurlarında değilsiniz ve utanmadan gece gündüz faturalandırma yapılmayacak diye bilgilendirme gönderiyomu gelde sövme ne işlemi hizmeti verdinde diye neyse sinirlenmicem artık ttnetten ne öğrendim benim internet sen halaa ttnetten ip alıyor turknet bunu bile bilemiyor cünkü kendisine ait teknik servisi olmadığından bunuda çözebilcek kapasitesi olmadığından haliyle turknet bende ip in yok diyor neysede...
sonuçmu gece gündüz modem ac modem resetle bekle derken net geldi noldu vadettiği bırak 35 biti gece 4 ile 8 mbit gündüz ennn fazla 16 yı görebildim telefon mu halaa çözemiyorlar kapalı :sirit))
ama yinede buda olur

aynen katılıyorum paranızla rezil oluyorsunuz. kesinlikle geçmenizi önermiyorum rezalet bir firma. 6 aydır sorunumu çözmediler 35 mb yerine 8 mb veriyorlar

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
509
Daha bir kaç yıl önce Avrupa nın en büyük fiber alt yapısı diye reklam yapan ttnet ne olduysa 4 aydır bana ve çevremdekilere internet doğru düzgün veremiyor hatta ev telefonumuz hiç çalışmıyor kaç kere arıza kaydı yaptırdım ama sonuç yok şimdi de tutturdu lar alt yapı çalışması diye bişey geçici olarak bu sorun devam edecek diyorlar.
Bir alt sokağımda oturan arkadaşım vdsl ile 25 mbit görüyor 2 üst sokağımda oturan arkadaşım adsl ile 15 mbit görüyor sen ttnet olarak 4 aydır benim bulunduğum sokağa bırak çalışma yapmayı 1 tane teknisyen bile göndermemişsin ne olacak bu işin sonu.

Kendi alt yapısını kullanmayan şirket ttnet ten daha iyi daha kaliteli internet sağlayamaz tam tek el oldu bu iş

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
sonuçmu gece gündüz modem ac modem resetle bekle derken net geldi noldu vadettiği bırak 35 biti gece 4 ile 8 mbit gündüz ennn fazla 16 yı görebildim telefon mu halaa çözemiyorlar kapalı :sirit))
ama yinede buda olur

Online işlemlerden paket yükseltme yaptınız mı acaba? Türknet interneti açarken adsl olarak açıyor daha sonra online işlemlerden paket yükseltmemiz gerekiyor. İlk başta benimde 8-9 Mbps geçmiyordu daha sonra yükseltince 31-32 Mbps görmeye başladım.

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
yok ttnetten turknete geçiş , neden böyle diye sorgulasanızda cevap yok döncez diyolar çok ama çoook umarsızlar ve halaaa telefonu açamadılar !!!!!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri