Ne Olacak Bu Fiyatların Hali?

Ö Çevrimdışı

Özaltay

Yeni Üye
1 Kas 2018
39
35
Arkadaşlar Merhaba,
Özellikle ağustos ve eylül ayında Dolar'ın artışını fırsat bilip elektronik ve beyaz eşyalara zamlar yapıldı.
Ben internetten alışverişi takip ettiğim için iyi biliyorum, bir kaç eticaret sitesi ve pazar yerlerinde bir ürüne gün içerisinde 2-3 kere zamlar yapıldı.
Örneğin eylül ayının başında aldığım çamaşır makinesi, şuan aldığım fiyattan en az 200-300 lira daha fazla.
LG 43UJ630V ağustos ayında 2200 lira civarındayken şuan 2800 lira civarında.
Bu firmaların Dolar'ın tavan yaptığı anda stoklarının hepsinin bittiğini ve yurtdışından yüklü bir şekilde ithalat yaptığını da düşünmüyorum.

Devlet ÖTV vs. indirimi yapıyor ancak bu tüketiciden çok fırsatçılara yarıyor.
Gördüğüm kadarıyla ilgili kurumlar bu alanlarda maalesef denetim yapmıyor...

tfdeniz Çevrimdışı

tfdeniz

Yeni Üye
22 Eki 2018
30
34
Kesinlikle katılıyorum ama bunları yapan markaları belirtirseniz kullanıcılarda bilinçlenir.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
en basitinden örnek vermek gerekirse ; black friday indirimlerini gavurun gününü kutluyorsunuz diye din iman ahlak dersi verenler , muhtacın garibanın en çok sebeplenmesi gereken ramazanda fiyatları 2 katına çıkarıp en büyük sevabı işliyorlar.

su veren itfaiye ile alakalı özlü bir deyiş vardı , neyse hatırlayamadım şimdi :gul

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
30 küsür bin TL maaş alan vekiller, ondan daha yüksek maaş alan bakanlar, 2 yıl millet vekiliği yapıp emekli olup 15 bin tl maaş alanlar. Ne anlar asgari ücretlinin geçiminden ne anlar lar 1400TL emekli maaşı ile kira mı faturalar mı geçim mi kimin umurunda.
Günlük kullanımda vatandaşlar, pek çok mal ve hizmet için çok yüksek tutarlarda vergi ödüyoruz. zenginler zenginliğine devam ederken ötv kdv vatndaşın belini büküyor. bir kaç örnek :
Yat ve kotra alımı üzerinden ödenen %8 oranındaki ÖTV herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın % Sıfır
su,limonata, mineral ve gazlı su ile sade gazoz da kapsamına alınmış oldup vergileri %8
Düşünün herkezin kullandığı su, limonta bile tee kaç para olmuş. Ama zenginin yatında vergi yok.
Bu ülkede fakir fakirleşiyor, Zengin ise zenginliğine zenginlik katıyor.

Ö Çevrimdışı

Özaltay

Yeni Üye
1 Kas 2018
39
35
Bir kaç marketi denetlediler, aşağı yukarı fiyatlarında düşüşler oldu.
Ancak elektronik ve dtm için pek bir şey yok.
Cimri, Akakçe, Epey gibi sitelerde ürün detaylarında fiyat geçmişi de bulunmaktadır.
Bunları incelediğinizde piyasadaki fırsatçılığı örnekleriyle göreceksiniz.

C Çevrimdışı

caglar unsal

Aktif Üye
28 May 2018
60
47
Arkadaşlar Merhaba,
Özellikle ağustos ve eylül ayında Dolar'ın artışını fırsat bilip elektronik ve beyaz eşyalara zamlar yapıldı.
Ben internetten alışverişi takip ettiğim için iyi biliyorum, bir kaç eticaret sitesi ve pazar yerlerinde bir ürüne gün içerisinde 2-3 kere zamlar yapıldı.
Örneğin eylül ayının başında aldığım çamaşır makinesi, şuan aldığım fiyattan en az 200-300 lira daha fazla.
LG 43UJ630V ağustos ayında 2200 lira civarındayken şuan 2800 lira civarında.
Bu firmaların Dolar'ın tavan yaptığı anda stoklarının hepsinin bittiğini ve yurtdışından yüklü bir şekilde ithalat yaptığını da düşünmüyorum.

Devlet ÖTV vs. indirimi yapıyor ancak bu tüketiciden çok fırsatçılara yarıyor.
Gördüğüm kadarıyla ilgili kurumlar bu alanlarda maalesef denetim yapmıyor...
Aynı TV yi Mayıs ayında 1.900TL ye almıştım. Şimdiki fiyatı 2.850 TL

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Din üzerinden siyaset yaparak oy toplayan iktidar, Dinimizin gerçek temsilcisi Haz Muhammet S.A.V. efendimizin nerede, nasıl ve hangi koşullarda yaşadığına bir baksınlar lütfen.

Peygamber efendimiz isteseydi değil 1000, 2000 odalı saray da yaptırabilecek derecede muktedir idi (miş) Ancak gerçek Müslüman olan o yüce insan dünya malı ile hiç haşırneşir olmadı. (mış)

Sen ne güzel insanmışsın ya resullullah, Şefaatini bizden esirgeme ey yüce gönüllü güzel insan.

Geçen Cuma namazında Bizim Camide Duvara A4 ile yapıştırmışlar, ilk defa okudum çok hoşuma gitti.

Çocuklarımıza öğretmeden evvel ilk olarak dürüst ve ahlaklı olmayı öğretelim.

Yoksa çocuklarımız

NAMAZ KILAN bir hırsız,

ORUÇ TUTAN bir sapık,

KURBAN KESEN bir yalancı,

ŞEHADET GETİREN bir terörist olabilirler !

Şimdi bir daha düşünelim bakalım.. Bu durumda sizce ne olur bu fiyatların hali?

tfcaner Çevrimdışı

tfcaner

Yeni Üye
12 Eki 2018
29
33
Gerçekten o kadar zor ki. 1600 lira ile tek ödeyebildiğimiz vergiler oluyor.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Özellikle de televizyon fiyatları abes durumda.. Cep telefonu sektörünü de geçti. Bir bakıyorum zam gelmiş bir daha bakıyorum yine zam gelmiş. Birde bu aylarda TV fiyatları düşük olurdu halbuki.. Zamlanmadan önce almıştım. Keşke 65 inç alsaydım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar lütfen yanlış anlaşılmasın lakin insanımızda AHLAK yok, Piyasanın durumunun da sebebi bu. Satıcıların bir çoğunun içindeyim biliyorsunuz, Az çok bazı şeyleri biliyorum, piyasanın durumunun tek sebebi insanımızdaki açgözlülük. (Çeşmenin başını tutanlardan bahsediyorum elbette)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt