N11 üzerinde satılan sahte bir donanım ürünü ve N11 in tutumu

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
%99 müşteri memnuniyeti görünüyor ama
olumlu yorum olumsuz yorumlara bakınca inandırıcı gelmiyor

ayrıca firma baya bayaaa saghte ürün sattığını biliyor
defalarca kendilerinede sahte ürün satıyorsunuz dedim
dalga geçer gibi cevap verdiler
artık bu durum karşısında dayanamayıp yorumu özelden değil genelden herkesin göreceği şekilde bu şirketin sattığı ürünler sahtedir yazdığımda yine dalga geçer gibi cevap verdiler

siz bir satıcı olsanız
gerek özelden gerek genelden onlarca sahte ürün yorumuna karşılık
kendinizi koruma amaçlı bir yorum yapmaz mısınız
tahminimce yaparsınız
Evet hak veriyorum. Ancak muhtemelen burada iletişim kurduğunuz kişi satıcının kendisi değil de çalışanı. Onu temsil ediyor olsa da biliyorsunuz bazen işin başında olmaması gerekenler işin başında olabiliyorlar. Satış hacmine bakınca bu ihtimal daha olası gözüküyor. Normalde denemekten korkmam fakat yurtdışı donanım da kripto yatırımı yapmıyorsam almam.
Linkini attığınız ürün orjinal üründür bu arada
bizim konumuza dahil olan 2 ürünle alakası yok
Evet biraz dikkatsizliğime gelmiş, kaldırdım linki sonradan.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Not: Bazı sanal pazar yerlerinde, satıcıların alıcı sorularına dönüş performanslarını takip eden bir sistem var. Müşterilerden gelen sorulara abuk sabuk kısa cevaplar vermelerinin sebebi bu: Olabildiğince kısa sürede bir şey yazıp dönüş yapmış gibi gözükerek sistemi kandırıyorlar.

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
Not: Bazı sanal pazar yerlerinde, satıcıların alıcı sorularına dönüş performanslarını takip eden bir sistem var. Müşterilerden gelen sorulara abuk sabuk kısa cevaplar vermelerinin sebebi bu: Olabildiğince kısa sürede bir şey yazıp dönüş yapmış gibi gözükerek sistemi kandırıyorlar.
Böyle bir şey olma olasılığı var diyelim
ilk günlerde n11 ile yaptığım görüşmelerde
satıcının tavrı ile ilgili de bildirimde bulundum
bu durumda satıcı ile görüşelecek tarzı bir geri dönüş aldım

bu sürecçte görüşüüldü veya görüşülmedi
süreç bu günlere gelene kadar aynı tavırlar defalarca devam etti
ayrıca diğer aktegorilerde bazı müşterilerin sorularına olabildiğince ayrıntılı cevap veren bir satıcının
bu konuda defalarca yazılan mesaja böyle bir tavır sergilemesi
benim şirket hakkında olan düşüncemi destekler nitelikte oluyor

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
n11 de sorulara hiç cevap vermeyen satıcılar var .1-2 yıldır hala cevap bekleyen sorularım var tık yok.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Böyle bir şey olma olasılığı var diyelim
ilk günlerde n11 ile yaptığım görüşmelerde
satıcının tavrı ile ilgili de bildirimde bulundum
bu durumda satıcı ile görüşelecek tarzı bir geri dönüş aldım

bu sürecçte görüşüüldü veya görüşülmedi
süreç bu günlere gelene kadar aynı tavırlar defalarca devam etti
ayrıca diğer aktegorilerde bazı müşterilerin sorularına olabildiğince ayrıntılı cevap veren bir satıcının
bu konuda defalarca yazılan mesaja böyle bir tavır sergilemesi
benim şirket hakkında olan düşüncemi destekler nitelikte oluyor
Amaç; pazar yerindeki satıcının müşteri sorusuna öyle veya böyle cevap vermesi. Diğer müşterilere ayrıntılı, size de cevaplayamayacağı veya işine gelmediği bir soru ise alakasız cevap (iyi günler, merhaba, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır...vs) verir. Amaç bir şekilde cevap vermek, vermiş gibi gözükmek.

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
Amaç; pazar yerindeki satıcının müşteri sorusuna öyle veya böyle cevap vermesi. Diğer müşterilere ayrıntılı, size de cevaplayamayacağı veya işine gelmediği bir soru ise alakasız cevap (iyi günler, merhaba, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır...vs) verir. Amaç bir şekilde cevap vermek, vermiş gibi gözükmek.
1 yazar 2 yazar uğraşmaz nasıl olsa demişlerdir ama bu sefer sert kayaya çarptılar ?

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Pazaryeri firmaları para nerede ise orasını tutar . Kötü yorumları siler.
Bu pazaryerinde satış yapan firmadan alış veriş yapan biri çıkar .

Bu pazaryerinde satış yapan firmanın adı çıktımı firma kendini yeniler firma ismi değiştirir yola devam .

Dur diyecek devlet olacak.

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
Pazaryeri firmaları para nerede ise orasını tutar . Kötü yorumları siler.
Bu pazaryerinde satış yapan firmadan alış veriş yapan biri çıkar .

Bu pazaryerinde satış yapan firmanın adı çıktımı firma kendini yeniler firma ismi değiştirir yola devam .

Dur diyecek devlet olacak.
Yani olayın geldiği yer yine
YAPTIRIM YAPTIRIM YAPTIRIM

Tüketicinin sorununu çözüp konuyu kapatmaktan öte
sağlam hukuk kuralları ve bu kuralları gözardı eden firmaların sağlam yaptırımlarla cezalandırılıp aynı hukuksuzluğa cesaret edememeleri konusunda önlemler almak lazım.

Umudun var mı dersen
Var olan git gide tükeniyor diyebilirim.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Sizin ısrarlı olmanıza rağmen bireysel başvurularınızı ciddiye almayıp sosyal mecrada daha çok kitlelere ulaşabilecek bir paylaşımı tespit ettikleri anda ilanları kaldırmalarından zaten samimi olmadıklarını anlıyoruz ki şaşırmadık tabi. Odaklandıkları konu zaten 'algıları yönetmek'. Marka değerine zarar geldiğini anladıkları anda aksiyon alırlar. Belki farkında değiliz ama tüm dünya bu şekilde yönetiliyor zaten.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Sorunun çözümü pazaryeri firmasinda bitiyor .
Pazaryeri firmasında satış yapan firmalari sıkı takipe alıp uygunsuz durumlarda satıştan çıkarması gerekir . Adına leke sürdürmesi gerekir .

Bu gibi pazaryerinde alış veriş yapilmamali.

Bizler derdimizi anlatmayı ve yorum yazmayi bilmiyoruz .
Arada bir kaç kişi çıkıyor.

Ahlak bozuk olduktan sonra bitmez.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri