S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Merhaba dostlar.
Memlekete daha yeni gelmiş ve ailemle hasret gidermenin ertesi günü Arçelik A40L 8840 5B model LED Tv arızalandı. Arızası ses var görüntü olmaması şeklinde. Araştırmalarım sonucunda muhtemel led bar arızası olduğunu öğrendim. YouTube'da da değişimi nasıl yapacağınızı gösteren arkadaşların videolarını izledim. Tecrübeli dostlarımıza birkaç sorum var:

1- Evde videolardan fikir alarak ankastre fırın rezistansı degistirme, kombi eşanjör değiştirme gibi tamir işlerini yaptığım için siz tecrubeli dostlara soruyorum. Led barlarini değiştirmek zor veyahut riskli midir?
2- Eğer servise/ tamirciye vermeye karar verirsem Eskişehir Merkez için önereceğiniz iyi bir Tv servis/tamirci var mı? Yahut Arçelik Yetkili servisinden şaşmamak mı lazım?
3-Son olarakta yetkili servislerin şubeleri arasında fark olur mu? ve götürür isem ne yapmaya dikkat etmeliyim (fiş istemek vs..)?

Cevaplarınız için en içten teşekkürlerimi sunarım.

M Çevrimdışı

Misafir

Aktif Üye
10 May 2021
85
42
Tv nano Led kullanıyor bu vesteldede var az Led düşük enerji yüksek lümen benzer LED’leri vestelde kullanıyor sorun yok ama arçeliğe Beko led değişmek çok zor saçma bir sistemi var bazı modellerinde Sony gibi köşelere kauçuk mu desem contamı desem ne koymuş oturttum sanıyorsun çırayı oturttun mu panel köşeden kırılıyor dikkat etmek lazım anlamıyorsan ellemeyeceksin

Geri
Üst Alt