Mucize Doktor

sizce nasıl bir dizi ?

• her perşembe kaçırmam

Oy: 9 56.3%
  • gereksiz bir dizi

Oy: 8 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .
Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
Bu dizinin bir bölümünü izledim. Bölümde, Ferman isimli artist doktorumuz, mucize doktorumuza sinirlenerek aynı anda 2 hastayı birden ameliyat etmeye kalkıyordu. Ve ameliyathaneler arasında geçiş yaparken sadece eldiven, maske ve kıyafet değiştiriyordu.

Operatör doktor tanıdığı olanlar, operasyon öncesi uygulanan dezenfeksiyon prosedürlerini sorabilirler. Sadece ellerin dezenfeksiyonu için bile 5 dakikalık bir el yıkama (cerrahi el yıkama) uygulaması gerekiyor. Yani dizideki gibi "eldiveni değiştir, yeni maske tak, haydi yallah diğer hastaya geçelim" gibi bir uygulama imkansız :) Dezenfeksiyon ihmali sonucu hastaların birinden diğerine ölümcül bir enfeksiyon bulaşırsa, doktorun ve hastanenin ceza ve tazminat davalarıyla karşı karşıya kalacağını yazmama gerek yok sanıyorum.

İzleyicinin zekasıyla dalga geçen, izleyiciyi aptal yerine koyan hiçbir yapımı izlememek lazım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Dizi izlemiyorum ,hemde hiç ,hepsi saçma-sapan ,hiç fakir bir mahallede geçen dizi gördünüzmü ,herkes zengin, altlarında son model araba,sanki Türkiyede değilde patagonyada yaşanıyor ve herkes dövüşçü,kandırıkçı,bir zamanlar usa dizileri vardı,bence onları çoktannnn solladık,brezilya dizilerini ise sormayın,onlara 5 basarız.
Bir dizide patatesi 1 liraya alırken görürseniz şaşırmayın,veya soğanı, çünkü Türkiyede çekilmemiştir mutlaka :haha1
Haaa,bu arada hanginiz evinize ayakkabılarıyla girip dolaşıyor ,onu da merak ediyorum,bizde öyle şey olmuyor ,ama tüm dizilerde evin içinde ayakkabıyla geziliyor,aslında müthiş birşey ,kıskanmıyor değilim,belkide kıskandığımdan böyle yazmışımdır, ne bileyim :) <--- Polemik olmaması için sona ekledim :haha1

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
cıgerı almıssın nakıle gıdıyorsun araba anı fren yaptı dıye hemsıreyı ındırıp muayene etmenın ne geregı var

Tespitin böylesi :ok

Burada sanırım amaç,dizinin odak noktası olan Ali nin özel durumuna vurguda bulunmak ancak bizimkiler pohunu çıkartmış sahnede.

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Bu mucize doktor taklit bir dizidir orjinalini aylar evvel internetten birkaç bölüm izlemistim house den sonra sarmiyor bu tür yapımlar

K Çevrimdışı

kycntube

Yeni Üye
18 Eki 2019
1
46
beni benden alan bir dizi dediğiniz gibi toplumumuzu şimdilik bozmayan bir yapı ama ileride aşk meşk bir de ali aşık olursa vay halimize . bu mucize doktor tr versiyonudur . ilk bence kore olması lazım good doctor birde amerikan versiyonu var the good doctor alt yazılı izleyebilirsiniz .bakacaksınız bizim alinin aynısını onlar yapıyor :) yoksa alimi onlardan alıntı bilemedim

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Dizi izlemiyorum ,hemde hiç ,hepsi saçma-sapan ,hiç fakir bir mahallede geçen dizi gördünüzmü ,herkes zengin, altlarında son model araba,sanki Türkiyede değilde patagonyada yaşanıyor ve herkes dövüşçü,kandırıkçı,bir zamanlar usa dizileri vardı,bence onları çoktannnn solladık,brezilya dizilerini ise sormayın,onlara 5 basarız.
Bir dizide patatesi 1 liraya alırken görürseniz şaşırmayın,veya soğanı, çünkü Türkiyede çekilmemiştir mutlaka :haha1
Haaa,bu arada hanginiz evinize ayakkabılarıyla girip dolaşıyor ,onu da merak ediyorum,bizde öyle şey olmuyor ,ama tüm dizilerde evin içinde ayakkabıyla geziliyor,aslında müthiş birşey ,kıskanmıyor değilim,belkide kıskandığımdan böyle yazmışımdır, ne bileyim :) <--- Polemik olmaması için sona ekledim :haha1
Türkiyede dizi sekterü zenginin parasına para katmak icin uygulanıyor sanırım. yatlarda katlarda yalılarda cekılıyor bir çoğu. ve saatliğine akıl almayacak kiralar veriliyo. zengin parasına para katıyor işte...
dedıgın gıbı ayakkabıyla kimse eve girmiyor. ( kucukken dısarı cıkacakken ayakkabıyla mutfaktan su ıcmeye gırerdım. rahmetli annem terlikle kovalardı yani :) )
sacma sapan konular akıl almaz olaylar ve bir coğuda insanları salak yerine koyan yapımlar

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Türkiyede dizi sekterü zenginin parasına para katmak icin uygulanıyor sanırım. yatlarda katlarda yalılarda cekılıyor bir çoğu. ve saatliğine akıl almayacak kiralar veriliyo. zengin parasına para katıyor işte...
dedıgın gıbı ayakkabıyla kimse eve girmiyor. ( kucukken dısarı cıkacakken ayakkabıyla mutfaktan su ıcmeye gırerdım. rahmetli annem terlikle kovalardı yani :) )
sacma sapan konular akıl almaz olaylar ve bir coğuda insanları salak yerine koyan yapımlar
İşin en tuhaf tarafı, toplum tarafından bu rezilliklerin izleniyor olması... Yapımcılar da altın yumurtlayan tavuğu besliyor tabi.

Bilinçsiz, kültürsüz, düşünmeyen, cahil toplumları TV kanalları ile yönetmek, yönlendirmek, parayı da çuvallamak fazlasıyla mümkün...

* * *

*Amcanın karısı da erik gibi desen maloğlu mala kızar di mi? Ama dizisini dibi düşe düşe izliyor...

*Baldız baldan tatlıdır desek haspama kızar ama eniştesine halellenen dizi yosmasına özenir...

Daha neler neler...

İşte bu çöplükte mucize doktor gibi diziler farklı yapısıyla öne çıkıyor, tahminim ömrünün uzun olmayacağıdır... Çünkü cahil toplum bir süre sonra bu tür dizilerin yakasını bırakır... Bunu bizden daha iyi bilen yapımcılar yakında diziye aşk meşk entrika serpiştirmeye başlayacaktır.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İşin en tuhaf tarafı, toplum tarafından bu rezilliklerin izleniyor olması... Yapımcılar da altın yumurtlayan tavuğu besliyor tabi.

Bilinçsiz, kültürsüz, düşünmeyen, cahil toplumları TV kanalları ile yönetmek, yönlendirmek, parayı da çuvallamak fazlasıyla mümkün...

* * *

*Amcanın karısı da erik gibi desen maloğlu mala kızar di mi? Ama dizisini dibi düşe düşe izliyor...

*Baldız baldan tatlıdır desek haspama kızar ama eniştesine halellenen dizi yosmasına özenir...

Daha neler neler...

İşte bu çöplükte mucize doktor gibi diziler farklı yapısıyla öne çıkıyor, tahminim ömrünün uzun olmayacağıdır... Çünkü cahil toplum bir süre sonra bu tür dizilerin yakasını bırakır... Bunu bizden daha iyi bilen yapımcılar yakında diziye aşk meşk entrika serpiştirmeye başlayacaktır.

Sizi burada eleştirmek istiyorum.

Türkiye gibi her yeri plazalarla dolu, her sokakta 4 holding olan, bu holdinglerin her birisinin başında body çalışıp günde 2 saat ofiste geçirip geri kalan zaman dilimini dağcılık, atlı sporlar, spor araba yarışları gibi vatan millet aşkı ile yanıp tutuşarak yaptıkları etkinliklerde geçiren zengin CEO ları varken, Fakir ve açlıktan nefesi kokan, biraz daha zorlanırsa dötünde don kalmayacak olan ama elinden ıphone 10-11-12-13 telefonları düşürmeyen mazlum ve gariban halkın bunları izlemesine mi takılı kaldınız?

Sizi esefle kınıyorum..

Hatta Kenan'ı çağırdım o da gelir birazdan, onunla birlikte de kınarız :rant

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Baldız baldan tatlıdır değil.
Dalsız baldan tatlıdır mış doğrusu.
Sapığın biri uydurmuş.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Baldız baldan tatlıdır değil.
Dalsız baldan tatlıdır mış doğrusu.
Sapığın biri uydurmuş.

Aklıma gelmişken,

Demek ki aynı sapık boş durmamış ve aslı ''GÜZEL BAKMAK SEVAPTIR'' olan atasözümüzü ''güzele bakmak sevaptır'' diyerek nalıncı keseri gibi kendine yontmuş denyo :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt