Mucize Doktor

sizce nasıl bir dizi ?

• her perşembe kaçırmam

Oy: 9 56.3%
  • gereksiz bir dizi

Oy: 8 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Normalde televizyonda dizi izlemem ama bu beni perşembe günleri televizyona kitledi, aile tadında, aldatma olmayan, birilerini pazarlamayan, 7den 70 e tek beğendiğim dizi olan mucize doktor için görüşleriniz nedir ? birazdan foxta yeni bölüm ile devam edecek :)

Sıradışı konusu ve başarılı oyuncu kadrosu: Mucize Doktor!
Yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan’ın oturduğu ve senaryosunu Pınar Bulut ile Onur Koralp’in uyarladığı, FOX’un “Mucize Doktor”dizisi yayınlandığı ilk günden bu yana reyting rekorları kırıyor. İşte Mucize Doktor dizisinin konusu ve oyuncuları...

FOX TV’de yayına başlayan Mucize Doktor dizisinde de Savant sendromlu deha bir doktorun hikayesi anlatılıyor. Başrollerinde Taner Ölmez, Onur Tuna, Sinem Ünsal ve Reha Özcan’ın yer aldığı dizinin reyting performansı şimdiden merak ediliyor. İşte Mucize Doktor dizisinin konusu ve oyuncuları…
Taner Ölmez (Ali)

20’lerinin ortasında, cerrahi asistanı, otistik savant. Dahi ama iletişim kurmakta zorlanan Ali’nin çocukken hayatında değer verdiği bir tavşanı, bir de onu her şeyden koruyan abisi vardı. Fakat babası, Ali’yi evlatlıktan reddetti. Kimsesiz kalan Ali, onu sahiplenen Adil Hoca sayesinde hayata tutundu. Abisine verdiği doktor olma sözünü de Adil Hoca sayesinde tuttu ve tıp fakültesini birincilikle bitirdi.

Ali, şimdi asistan olarak girdiği hastanede dostluğu, kardeşliği ve aşkı keşfedecek. Dokunduğu her şeye, temas ettiği her yaşama iyilik getirecek; sadece şifa değil, umut verecek insanlara. Kimsesiz, otizmli Ali, kendine tekrar bir aile bulacak ve o koca hastane Ali'nin çevresinde bir aile olacak.

Onur Tuna (Ferman)

30’larında, hastanenin yıldız cerrahı. Adil Hoca tarafından yetiştirilmiş. Ukala ve uzak görünüyor ama aslında bir sırrı var. Bu sır yüzünden aslında kalbinin ne kadar yumuşak olduğunu görmüyor kimse. Ferman duygularını bastırıyor. Çünkü cerrahlıkta duygusallığa yer olmadığını bilir; takındığı sert tavır aslında asistanlarının iyiliği içindir. Herkes ona saygı duyar, biraz da ondan çekinir. Başarılı bir kariyeri ve güzeller güzeli bir sevgilisi, Beliz'i var; daha şimdiden hayalini kurduğu her ne varsa, hemen hepsine sahip. Şimdilik Ali'nin hastaneye alınmasına karşı. Ama gelecekte neler olacağı bilinmez.

Sinem Ünsal (Nazlı)

20’lerinde, cerrahi asistanı, Ali'nin ilk ve büyük aşkı. Empati yeteneği yüksek, bu yüzden fazla bağlanabiliyor. Nazlı hastanenin en gelecek vaat eden cerrahi asistanlarından biri. Bağımlılıksa onun en hassas noktası. Bu konuya en ufak bir tahammülü bile yok. Ailesinde yaşadığı travması yüzünden de erkeklere güvenmekte hep zorlandı. Güzel ve akıllı bir kız olmasına karşın pek ilişki yaşamadı, hayal kırıklığına uğramaktan korktu, kendini hep korudu. Onun bu zırhını aşmayı ilk başaran Ferman oldu. Nazlı yakışıklı, başarılı cerraha önce hayran, sonra da sırılsıklam aşık oldu. Kendini alamadı, ne olduğunu, başına ne geldiğini o bile anlamadı. Ama Ferman'ın Beliz'le ilişkisini bildiği için platonik takılıyor.

Reha Özcan (Adil)

50’lerinde, Başhekim, Ali'nin mentoru ve manevi babası. İyi niyetli, babacan bir adam ama fazla korumacı olabiliyor. Otuz seneyi aşan doktorluk kariyerinde sayısız hastayı iyi etmiş bir doktor; literatüre katkıda bulunmuş, makaleleri yabancı dergilerde yayınlanmış bir beyin cerrahı. Ferman gibi, Tanju gibi nice cerrahi dehalar yetiştirmiş bir hoca. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, hastalarını, çevresindeki herkesi her daim kollayan, kimi hastasının masrafını kendi cebinden ödeyen, kimini de Ali gibi kanadının altına alan bir güzel adam. Tıbbın tek bir kanunu olduğuna, onun da hasta olduğuna inanan, idealist bir başhekim.

MUCİZE DOKTOR KONUSU NE?

Dağlık bir köyde hayata gözlerini açan Ali isimli otizmli ve savant sendromlu bir gencin doktor olma hikayesi Muzice Doktor dizisine konu almaktadır. Küçüklüğünde içine kapanık bir çocukluk geçirecek olan Ali, güçlü zekası ile tıp fakültesini birincilik ile bitirir. Ardından İstanbul’da bir hastanede asistan olarak çalışmaya başlar. Ali otizm ve savant sendromlu olduğundan kimseye bahsetmemiştir. Ali çevresindeki arkadaşlarından bu hastalıklarını gizlemeye çalışsa da herkes tarafından öğrenilir ve zaman içinde zorlu mücadeleler verir.

catres Çevrimiçi

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Bende pek fazla dizi izlemiyorum yerel kanallarda.
Ama arkadaslar hep bu dizi hakkında iyi şeyler konuşuyor.
Eskiden bi doktorlar dizisi vardı bitmeyen. Birde arka sokaklar ??
Buda onlara benzemesin ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Diziyi gördüm ama sağ olsun doktorlar dizisi sayesinde bu diziyi izlemeden ön yargılı bir biçimde yaklaştım. :haha1 :hihi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bende pek fazla dizi izlemiyorum yerel kanallarda.
Ama arkadaslar hep bu dizi hakkında iyi şeyler konuşuyor.
Eskiden bi doktorlar dizisi vardı bitmeyen. Birde arka sokaklar ??
Buda onlara benzemesin ?
Ben de ilk başta öyle düşündüm ama gerçekten bu şekilde giderse çok çok iyi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Good Doctor dizisinin Türkiye derlemesi olan dizide Ali rolündeki kardeşimizi takdir ediyor ve severek izliyorum ancak prime time doldurmak için yine uzun bakışma sahneleri ve kasıtlı uzatmalar nedeniyle bu gece izlemediğim dizi maalesef.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Good Doctor dizisinin Türkiye derlemesi olan dizide Ali rolündeki kardeşimizi takdir ediyor ve severek izliyorum ancak prime time doldurmak için yine uzun bakışma sahneleri ve kasıtlı uzatmalar nedeniyle bu gece izlemediğim dizi maalesef.
Bende bazen beklemesine ayar oluyorum hadi la soyle artık diyorum ama biraz zaman geçince neden düşündüğünü anliyorum misal beyin ölümü gerçekleşen kadını hastaneye gelince anladı ama söylemedi ?
Ali bitiriyor beni ?
Bi kaç müşterim var otizm li çocukları var geçen denk geldi, cocugma okuldakilerin bakışları bile değişti dediler çok güzel farkındalık dizisi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bende bazen beklemesine ayar oluyorum hadi la soyle artık diyorum ama biraz zaman geçince neden düşündüğünü anliyorum misal beyin ölümü gerçekleşen kadını hastaneye gelince anladı ama söylemedi ?
Ali bitiriyor beni ?
Bi kaç müşterim var otizm li çocukları var geçen denk geldi, cocugma okuldakilerin bakışları bile değişti dediler çok güzel farkındalık dizisi
Kalın yazdığın satırların tamamının altına imzamı atarım :ok
Süre ve bakışma konusunda halen mutabık değiliz :kiskis

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Kendılerıni severek ızliyorum. (Bazı sahnelerı gereksız yere cekıp dızıyı sulandırmasalar daha hos olurdu) (cıgerı almıssın nakıle gıdıyorsun araba anı fren yaptı dıye hemsıreyı ındırıp muayene etmenın ne geregı var) :ok

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aramızda bir doktor varsa yorum almak istiyorum. Çünkü bana çoğu şey saçma geliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt