MSİ GL65 ethernet kablo ile ping sorunu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tekrar merhaba, yoğunluktan cevap veremedim kusura bakmayın hem konuyu açtım hem cevap yazamadım, şimdi bu aralar biraz daha rahatım.
Konuya gelince,
-Kaspersky'da bahsettiğiniz ayarı bulamadım, biliyorsanız biraz daha açabilirmisiniz?
-ethernet çipinden olsa wifideyken modemin dibinde test ettim fark eden birşey olmadı yine ping yüksek dolayısıyla wifide az birşeyde olsa olumlu yönde farkederdi zannediyorum, dolayısıyla sizin aksinize ethernet kartında düşünmüyorum.
- modemin farklı portunu ve bir çok farklı kablo ile denedim değişmedi.
- güncelleme vs. denetleyen diye olan mesajınızı anlamadım biraz daha açabilirmisiniz?
- Evet hocam bu msi bilgisayarda birşey trafiğe etki ediyor ama işte bulamıyoruz maalesef, bu msi bilgisayarda diye özellikle telaffuz ediyorum çünkü lenovoya ek olarak başka bir bilgisayarda daha deneme fırsatım oldu, o bilgisayarda da ping sorunu yok 50-60 ping kablo ile.
-Temiz format düşünüyorum en kötü ancak formatlamadan yapabilirsem çok iyi olur benim için içindekileri yedeklemek vs. vs. çok uğraştırıcak içinde önemli verilerim var bilgisayarın.

Cevabınız, ilginiz için çok teşekkürler!! :)
Ethernet driverını silip yeniden yüklemiş miydiniz?

111baad3defeac5d336.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
kaspersky.png

hocam burda steam olarak var, ancak bunu devre dışı bırak veya bunu izleme gibi bir seçenek yok nasıl yapacağım, sağ tıkladım yine öyle bir seçenek çıkmıyor.
Çift tıkladığınızda pencere açılır;

1118f85554a3bf094a1.png

Pinge neyin sebep olduğunu bilmiyoruz tabi.
Ben ethernet kartının ayarlarından şüpheleniyorum.

111bc38a440d11dca9c.png

K Çevrimdışı

kacr2828 

Aktif Üye
28 Mar 2021
163
27
Çift tıkladığınızda pencere açılır;

1118f85554a3bf094a1.png

Pinge neyin sebep olduğunu bilmiyoruz tabi.
Ben ethernet kartının ayarlarından şüpheleniyorum.

111bc38a440d11dca9c.png
Hocam şuan dahada komik bir durum var,
şuan kablosuz 90-100 ping alıyorum, siz aygıt yöneticisinden screen shot atınca, bende aynı enerji tasarrufu ayarı yapıp kabloyla gireyim dedim, bende ayar etkindi ve onu kapattım dolayısıyla düzelir umudum varken oyuna girdim ve kabloyla 120-130 ping. çıktım kablosuz bağlandım yine 90-100 ping.
üstelik şuanda farklı bir şehirdeyim.
Tezatlıklar zinciri gülsemmi ağlasammı bilemedim.
Not: ağ'da benden başka kimse yok, kablolu veya kablosuz.
Sanırım bu oyun oynamamam için bana bir işaret :))
Düzenleme: kasperksyda bunu yapamadım bir türlü, kaspersky komple devre dışı bırakıp girmeyi deneyeceğim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam şuan dahada komik bir durum var,
şuan kablosuz 90-100 ping alıyorum, siz aygıt yöneticisinden screen shot atınca, bende aynı enerji tasarrufu ayarı yapıp kabloyla gireyim dedim, bende ayar etkindi ve onu kapattım dolayısıyla düzelir umudum varken oyuna girdim ve kabloyla 120-130 ping. çıktım kablosuz bağlandım yine 90-100 ping.
üstelik şuanda farklı bir şehirdeyim.
Tezatlıklar zinciri gülsemmi ağlasammı bilemedim.
Not: ağ'da benden başka kimse yok, kablolu veya kablosuz.
Sanırım bu oyun oynamamam için bana bir işaret :))
Düzenleme: kasperksyda bunu yapamadım bir türlü, kaspersky komple devre dışı bırakıp girmeyi deneyeceğim.
Çift tıkladığınızda işleme, gösterdiğim pencere açılır.
Format atın bence, Windows 10 indirin yükleyin yeniden;

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam merhaba, kaspersky tamamen devre dışı bıraktım (korumayı kapattım) ancak değişen birşey olmadı, temiz format görünüyor.
Termal macunu değiştircektim yakında olmadı hepsini bir hallederim yapcak birşey yok sanırım artık.
Deneyin bakalım, olmazsa yine konuşuruz.

K Çevrimdışı

kacr2828 

Aktif Üye
28 Mar 2021
163
27
Tekrardan herkese selamlar, laptopta m2 ssd upgrade değişikliği yaptım eski ssd hem sağlık ve ısı sorunu vardı hem hızı düşüktü, hazır ssd upgrade yapmışken temiz w10 kurayım dedim, temiz kurulum yaptım, artık bu ping problemi ethernet kablo ile olmuyor. bu konudaki ping problemi ya ssd yüzünden (ki sanmıyorum) ya da windows/yüklü programlar yüzündemiş. sorun çözüldü, ilerde bir arkadaşın işine yarar diye yazmak istedim.

konuya cevap veren başta Umut Barış Umut Barış olmak üzere tüm arkadaşlara teşekkürler tekrardan...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt