Motorsiklette Çakmaklık Girişi.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar Selamın aleyküm Aktif olarak kullandığım aşağıda resimlerde gördüğünüz motorsikletim var 2 dir motorla uzun yola çıkıyorum bazı gittiğim yerlerde Şarj lazım oluyor telefonumda özellikle şu aralar bataryası sapıtmış %20 den tak diye %10 a düşüyor uzak yerde oluyorum ulaşım problemi oluyor benimde aklıma Madem arabada çakmaklık var motorda niye olmasın biraz araştırma yaptım en uygun olarak şu ürünü buldum sizlerin tavsiyeleri nelerdir? zararı olurmu acaba şarj ünitesine veya tesisata aklımdaki şu en güvenli yer koltuğun altı ordan bir şekilde delik felan açar ürünü monte ederim hem orda kimsenin aklına gelmez telefon felan var şarj için bir cihaz hakkı yapacam usb portu var diye 2 cihaz koymayacam 1 cihazla sınırlı kalacam peki telefona bir zararı olurmu sizce? motoru illa çalıştırmam lazımmı şöyle bir durumda var benim akü motor 3-4 gün çalışmasa çok zor çalışıyor işin en kötü tarafı ayak marşı kırık benim motorda parçada bulamıyoruz iç taraftan dişlisi kırık zamanında öküzün biri kırmıştı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bikepics-1150472-full.jpg

indir712cd4846d2f03e9.jpg

iki ürün arasında kaldım şuda var fiyatıda daha uygun.

Şu üründe var aklım daha çok buna yattı

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Arkadaşım uzun zaman bu tarz bir ürün kullandı onun montaj yaptırdığı yer de koltuk altında idi ve çok memnundu.Fakat montaj yapan usta iyi olmalı herhangi bir montaj hatası allah korusun yangına neden olabilir.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşım uzun zaman bu tarz bir ürün kullandı onun montaj yaptırdığı yer de koltuk altında idi ve çok memnundu.Fakat montaj yapan usta iyi olmalı herhangi bir montaj hatası allah korusun yangına neden olabilir.
Abi benim elim yatkın bu işlere ki zaten daha önce sizlerden uzak ufak bir kaza geçirdim motorun kasası elektrik tesisatı bayağı bir dağıldı ben toparladım hepsini motor bloğu hariç her işi yapabiliyorum motorda.

Abi Zaten ağır bişey çalıştırmıycam kaldırmaz zaten bazıları var ketil koyar kompasör felan sadece 5 V 1 Amper şarj makinemi koyacam.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Abi Aklıma gelmedi değil ama boşver onu ya.

Açtığın delikten tesisata su sızarsa kısa devre kaynaklı yangın çıkartabilirsin.
Aküye bağlı bir tesisat sonuçta, ucunda kaç Amper hazır halde duruyor. Yangın çıkması oldukça kolay olacaktır.

Akünün birden azalması sorunu ne kaynaklıdır bilemem. Akü kuru tip mi ıslak tip mi?
Sota Sota anlar bu işlerden.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Açtığın delikten tesisata su sızarsa kısa devre kaynaklı yangın çıkartabilirsin.
Aküye bağlı bir tesisat sonuçta, ucunda kaç Amper hazır halde duruyor. Yangın çıkması oldukça kolay olacaktır.

Akünün birden azalması sorunu ne kaynaklıdır bilemem. Akü kuru tip mi ıslak tip mi?
Sota Sota anlar bu işlerden.
Akünün modelini hatırlamıyorum kaç yıl oldu normal karşılarım boşalmasını havada çok soğuk burda sabah -3 tü.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Okuyan da "ben 2 gün evden uzakta kalıyorum" dediğini sanır mubarek :hihi
Bana görede en ideali doğru dürüst bir yedek pil,al 10.000ma ,bak keyfine ,istersen onu da koltuğun altına koy şarj ederken,birde BT kulaklık ,hem sür hem konuş :ok
Emmi çok masraflı olur kablosuz airdrops dedeme deniyim dedim aldım motorda giderken çukurlarda yolda bazen kesiliyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Şarjlı motorsiketlerde aküden ayrica hat çekilmesini tavsiye etmem.
seri sekilde bağlanmış çoklu akü grubundan
1 adet aküden paralel şekilde enerji almaya çalıştığında aküler arası volta dengesizliğine
orta vadede paralel bağlantı yapılan akü ömrünü daha çabuk bitmesine neden olur.

Benzinli motosikletlerde durum farkli.
Akü vasıtasıyla marşı basarsınız. motor çalıştığı anda akü üzerindeki yük kalkar.
akü şarj duruma geçer.
motor çalışıyorken telefonunu şarj etmeniz ve radyo baglamanıza herhangibir engel yoktur.

tek şartı yüksek amper çekmemek.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Şarjlı motorsiketlerde aküden ayrica hat çekilmesini tavsiye etmem.
seri sekilde bağlanmış çoklu akü grubundan
1 adet aküden paralel şekilde enerji almaya çalıştığında aküler arası volta dengesizliğine
orta vadede paralel bağlantı yapılan akü ömrünü daha çabuk bitmesine neden olur.

Benzinli motosikletlerde durum farkli.
Akü vasıtasıyla marşı basarsınız. motor çalıştığı anda akü üzerindeki yük kalkar.
akü şarj duruma geçer.
motor çalışıyorken telefonunu şarj etmeniz ve radyo baglamanıza herhangibir engel yoktur.

tek şartı yüksek amper çekmemek.
Abi cevabın için Teşekkür ediyorum.

Umut Barış Umut Barış Dostum Koltuğun altında kaskı felan koyacağım bir bölme var o plastiği sökecem evde onu delecem malum hava burda şuanda -5 derece matkapla felan delecem o deldiğim yerleride Sıcak silikonla kapatacam herhangi bir sızıntı X bişey olmasın zaten akü koltuğun hemen altında tesisatı çekerken boruda koyarım en azından kablolar zarar görmez boru dediğim şeyde kablo kanalı üründe zaten sigorta varmış en ufak bişeyde sigorta atar.

Okuyan da "ben 2 gün evden uzakta kalıyorum" dediğini sanır mubarek :hihi
Bana görede en ideali doğru dürüst bir yedek pil,al 10.000ma ,bak keyfine ,istersen onu da koltuğun altına koy şarj ederken,birde BT kulaklık ,hem sür hem konuş :ok
Emmi Cumartesi günüm öğleden sonra boş Ta işler çıkıyor çok şükür cuma akşamıda telefonu şarj etmiyorum şarjı yarıdan biraz fazla oluyor mesela sabah ta eczanede kullanmıyorum eczanede saat 1 de kapatıyoruz şarjım mesela %40 oluyor motorda giderken müzik dinliyorum oldumu şarj %20 Havada soğuk takır tukur %10 %5 i görüyorum sonra tak diye kapanıyor uzun mesafelerde tak gitsin ne olacak canım.

Son düzenleme:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Evet Selamın aleyküm arkadaşlar Ne yaptım ettim bu işi yaptım çokta keyifli Ahanda Fotoları çektim.

1.b851c4f6716fbd88.jpg

2...jpg

3c...jpg

Deldiğim Yeri Sıcak silikonla Doldurdum su filan sızmasın diğe Elektrik kablolarını düzgün güvenli vaziyette izole yaptım arayada + Olan Kutuba 15 Amperlik Bir Sigorta yerleştirdim Cihazda Hem Akü Voltajını Gösteriyor Hemde Usb gerilimi Tavsiye ederim güzel bir cihaz.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri