Motorsikletimi Nasıl düzeltebilirim.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Millet Selam nasılsınız elimde piaggio Marka skipper 150 motorsikletim var daha hatayda yaşayan bilir yollarımız yol deyil Her bir çukura düştüğümde yolda giderken küfür etmekten başka bişey gelmiyor elimden benim gibi yollardan bir sürü şikayetçi sürücü var şimdi gelelim asıl meseleye çok kötü bir yoldan geçmek durumunda kaldım motorsikletin bazı parçaları kırıldı çatladı alta dikkatle bakın çamurluk yok alt tabakada bir parça yok ayrıca kornam saç olan şaşiye bağlanan yerden kırıldı kapağı bir açtım içler acısı bende motoru düzeltmek adına yeni bir karar aldım ama sizlere bunu danışmak istiyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

1.9cf958dc070094e9.jpg
WhatsApp-Image-2020-09-17-at-14.58.21.jpg
WhatsApp-Image-2020-09-17-at-14.58.22.jpg
WhatsApp-Image-2020-09-17-at-14.58.23-1.jpg
WhatsApp-Image-2020-09-17-at-14.58.23.jpg

Daha önceden yaklaşık 1.5 yıl önce bir kaza geçirdim bütün kasa kırıldı dağıldı Daysınla ve yapıştırıcı ile tutturma işlemi yaptım şuanda ki aklımda proje şu

1.Elektrik tesisatını düzeltmek.

2.Kornaya yeni saç alıp şaşiye tekrardan monte etmek.

3.ışıklandırmayı biraz daha güçlendirmek.Biraz daha led alarak.

4.İlk önce boya sprey boya ile yapıştırıcı izleri vidalar kapansın istiyorum sizce ne yapsam herkesin fikrini bekliyorum.

Mesela o kırık yerlere ne yapabilirim? karton gibi bişeymi koysam iç taraftan.

bb.jpg
Motorsikletin Sapa Sağlamı böyle normalde ama işte kaç yıllık makina.

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Hayırlı olsun motorlardan pek anlamam ama tip olarak güzel motor .... 2. el fiyatlara baktım biraz pahalıymış.. Bizler gibi apartmanlarda oturanlara sorun olmasaydı ben de almayı düşünürdüm.. Malum, hırsızlıklardan geçilmiyor ortalık..

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Hayırlı olsun motorlardan pek anlamam ama tip olarak güzel motor .... 2. el fiyatlara baktım biraz pahalıymış.. Bizler gibi apartmanlarda oturanlara sorun olmasaydı ben de almayı düşünürdüm.. Malum, hırsızlıklardan geçilmiyor ortalık..
Motor Kesinlikle çok güzel motor bloğu tamir gördü kaç kere en son işte yağını değiştirmiştim ama önceki yağ değişimi 2 yılı geçmişti tamirci hayret etti dona kaldı yağı görünce :hihi Abi usta bu motor çok sağlam başka motor olsa özellikle çin kitlemişti ya dedi.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
işte dediğim gibi apartmanlarda yaşamayıp müstakil ev olsaydı bir motor kesinlikle alırdım.. Müstakil bir ev yaptırmak acaba kaça patlıyor.. ?.. Sayın adminimiz sota üstad uygun bulup, bu konuda bir başlık düşünürse en azından bir fikrimiz olurdu..Belki de vardı ama gözüme çarpmamış olabilir.. Ayrıca 1. el ya da 2 el Çin malı motorlar hakkında da bir bilgi olursa çok makbule geçer diye düşünüyorum..

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
işte dediğim gibi apartmanlarda yaşamayıp müstakil ev olsaydı bir motor kesinlikle alırdım.. Müstakil bir ev yaptırmak acaba kaça patlıyor.. ?.. Sayın adminimiz sota üstad uygun bulup, bu konuda bir başlık düşünürse en azından bir fikrimiz olurdu..Belki de vardı ama gözüme çarpmamış olabilir.. Ayrıca 1. el ya da 2 el Çin malı motorlar hakkında da bir bilgi olursa çok makbule geçer diye düşünüyorum..
1.Çin malı motor kesinlikle pişmanlıktır almayın.

2.Bende apartmanda yaşıyorum balkonun altında bir yer var oraya inşaat çubuğu çimento getirdim zamanında hiltiyle bir güzel duvarı deldim çubuğu geçirip iç taraftan kıvırdım iç dışta çimento sürdüm iyicene bir halat kilit getirdim arka tekerden bağlıyor direksiyonuda kitledimmi tamamdır.

H hkn40 Kamera koymayı düşünüyorum şu sıralar alarmda takılırsa motorsiklete bişey olmaz.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Belki gövde panelleri daha düzgün tamir edilip doldurulup yeniden boyanabilir ama uğraşmak gerek biraz da bütçe ayırmak Koro96 Koro96 motorlardan pek anlamam gövde paneline göre değişmesi lazım neler yapılabileceğinin. Plastik grenajda içten zımba gömerek ısıtıp tamir yapılıyormuş evdeki imkanlarla yapılırsa en iyi yöntem bu herhalde. Sonra doldurup boyarsınız ama uğraşmaya değer mi bilmem.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Belki gövde panelleri daha düzgün tamir edilip doldurulup yeniden boyanabilir ama uğraşmak gerek biraz da bütçe ayırmak Koro96 Koro96 motorlardan pek anlamam gövde paneline göre değişmesi lazım neler yapılabileceğinin. Plastik grenajda içten zımba gömerek ısıtıp tamir yapılıyormuş evdeki imkanlarla yapılırsa en iyi yöntem bu herhalde. Sonra doldurup boyarsınız ama uğraşmaya değer mi bilmem.
Abi uğraşırım ben herkes fikrini belirtsin sıkıntı yok.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
arabalara uygulanan kemik alçısı ile dolgu yap ardından ince zımpara çek.Üzerine artık plastik için özel boyalar var sprey tavsiye etmem.Dayım kanuni Seyhan 100 ilk çıktığında almıştı sonra kaza yapmıştı plastik aksam aynı seninki gibi kırılmıştı , mahalle de kaportacı abi vardı dediğim gibi kemik alçısı vs. çekti araba boyası sanırsam çekti gayet güzel olmuştu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri