Modemde Herşey Normal Fakat İnternete Bağlanamıyorum

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Otomatik kurulum olmuyormu bu modemler? birde tam yetkili giriş bilgileri nedir acaba? Vodafone-vodafone olarak girince tüm yetkileri vermiyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Edit: girdim ve baktım fakat kullanıcı adı ve şifre doğru. Sıfırlamamış yani
sorun modeme bagli bütün cihazlardami mevcut yoksa sadece tek bir cihaz mi?
mesela pc baglanmiyorsa telefonla baglanabiliyormusun?
modemde yada internete baglanmaya calistigin cihazin dns ayarlarinda bir problem olabilirmi?
denemek icin bilgisayarinda (windows oldugunu varsayiyorum)
cmd yi calistirip ping -t 8.8.4.4 yazarak cevap geliyormu bakabilirsin eger cevap geliyorsa dns ayarlarinda sorun olabilir
yine ayni panelde dns ayarlarini sifirlamak icin asagidaki komutlari uygulayabilirsin (tirnak isaretleri olmadan)

• "ipconfig /flushdns" enter tusuna bas
  • "ipconfig /registerdns" enter tusuna bas
  • "ipconfig /release" enter tusuna bas
  • "ipconfig /renew" enter tusuna bas
hepsini sirayla yapinca modemi elektrikten tamamen kapatip acip tekrar baglanmayi dene

soruna cözüm olmadi veya hic bir cihazla baglanamiyorsun ozaman da...
bunlara alternatif olarak modemin arayüzünde bir yerlerde dns server ayarlariyla ilgili bölüm olmali ordan dns server ayarini degistirmeyi deneyebilirsin
alternatif server adresleri

• OpenDNS. 208.67.222.222 ve 208.67.220.220.
  • Cloudflare. 1.1.1.1 ve 1.0.0.1.
  • Google Public DNS. ve 8.8.8.8 and 8.8.4.4.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
622
Vodafone fiber kullanıyorum bende, birkez modem kullanıcı adı silindiği için bağlantı sorunu yaşadım, birde genel DNS problemi oldu tüm vodafone kullanicilarinda, DNS girmeden internete çıkmamıştım. Bildiğim kadarıyla o modemlerin mülkiyeti Vodafone ait, arıza veya sorun durumunda değişim isteyebilirsiniz. Bende Nokia G140W-C tek antenli model vardı, değişim talep ettim, Yeni gelen yine Nokia G240-J serisi. Çekimi daha iyi, Nokia modemler Dual band falan güzel ama arayüzü kısıtlı, gelişmiş menu için root şifresi lazım ama ben bulamadım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Vodafone fiber kullanıyorum bende, birkez modem kullanıcı adı silindiği için bağlantı sorunu yaşadım, birde genel DNS problemi oldu tüm vodafone kullanicilarinda, DNS girmeden internete çıkmamıştım. Bildiğim kadarıyla o modemlerin mülkiyeti Vodafone ait, arıza veya sorun durumunda değişim isteyebilirsiniz. Bende Nokia G140W-C tek antenli model vardı, değişim talep ettim, Yeni gelen yine Nokia G240-J serisi. Çekimi daha iyi, Nokia modemler Dual band falan güzel ama arayüzü kısıtlı, gelişmiş menu için root şifresi lazım ama ben bulamadım.
Zaten o root meselesi tüm ISS modemlerinde mevcut.
Superonline'ın verdiğİ Huawei modemlerde bunu başaran arkadaşlar vardı fakat ben üşendiğim için yapmamıştım.
Aslında modem resetlendiğinde modemin o bilgileri ISS'den çekmesi lazım.
Çekemeyince cidden büyük sıkıntı çünkü genelde şifreyi görmek için özel çaba sarf etmek gerekiyor.

Ben iyi hatırlıyorum çok çok eskiden Türk Telekom bu bilgileri modemle beraber verirdi, biz el ile girerdik.
Hatta sonraları modeme reset atınca bilgiyi otomatik elde etmesi epey kolaylık sağlamıştı.
Şimdi ise bilgi veren yok. Gecenin veya akşamın bir vakti ortada kalma ihtimali bile mevcut.

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Vodafone teknik ekip geldi. Modemden kaynaklı bir sorun tespit edemedi. Farklı bir departmanı arayıp birşeyler sordu ve sorun sistemselmiş. Biraz önce mesaj geldi çözüldü diye. Eve gidince bir bakacağım. Ama ilginç bir durumdur ki telefondan aradığımda bir sorun yok diyorlar. Ekip gelip birilerini arıyor sistemsel sıkıntı varmış çözülecek diyorlar. Bir yerlerde bir tutarsızlık var ama anlamadım ?

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
622
Zaten o root meselesi tüm ISS modemlerinde mevcut.
Superonline'ın verdiğİ Huawei modemlerde bunu başaran arkadaşlar vardı fakat ben üşendiğim için yapmamıştım.
Aslında modem resetlendiğinde modemin o bilgileri ISS'den çekmesi lazım.
Çekemeyince cidden büyük sıkıntı çünkü genelde şifreyi görmek için özel çaba sarf etmek gerekiyor.

Ben iyi hatırlıyorum çok çok eskiden Türk Telekom bu bilgileri modemle beraber verirdi, biz el ile girerdik.
Hatta sonraları modeme reset atınca bilgiyi otomatik elde etmesi epey kolaylık sağlamıştı.
Şimdi ise bilgi veren yok. Gecenin veya akşamın bir vakti ortada kalma ihtimali bile mevcut.
Vodafone SMS olarak veriyor, Superonline ve kendi altyapisindaki fiber abonelerine fiber kullanıcı adı ve şifre veriliyor, o yönden iyi ama ben ne kadar farklı modem denediysem, bu Nokia modemden kurtulamadim, mac eşleştirme var sanırım, kullandığım diğer modemler ip almadı.

Bu Nokia modemin tek iyi yani harici gpon/ont cihazına gerek yok, fiber kablo direk bu cihaza bağlanıyor.

Superonline Huawei hg255 ve turktelekom Tplink 9970 için var forumlarda root şifresi ama Nokia için henüz bulan yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Vodafone SMS olarak veriyor, Superonline ve kendi altyapisindaki fiber abonelerine fiber kullanıcı adı ve şifre veriliyor, o yönden iyi ama ben ne kadar farklı modem denediysem, bu Nokia modemden kurtulamadim, mac eşleştirme var sanırım, kullandığım diğer modemler ip almadı.

Bu Nokia modemin tek iyi yani harici gpon/ont cihazına gerek yok, fiber kablo direk bu cihaza bağlanıyor.

Superonline Huawei hg255 ve turktelekom Tplink 9970 için var forumlarda root şifresi ama Nokia için henüz bulan yok.
Modem bridge mode destekliyorsa router alın.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Evet sistemsel demişlerdi ve düzeldi. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler. Boşuna başınızı şişirmişim ?
İnsanı çileden çıkarmaya yemin etmiş tüm kurumlar... Neyi, nerede yanlış yapıp da bu duruma getiriyorlar anlamış değilim...

Baktın, arızayı gördün bunu dile getirip doğru olanı yapmak yerine neden yalan söyleyip işleri zora sokarlar... Doğru neyse söyle bilelim değil mi?

Ama ne mümkün... :sopa1

Yan komşum benzeri sıkıntı sebebiyle 2 hafta İnternetsiz kaldı, Allah'tan okuyan çocukları yok da büyük sıkıntı olmadı...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri