Modemde Herşey Normal Fakat İnternete Bağlanamıyorum

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Başlıkta yazdığım gibi modemin tüm olması gereken ışıkları yanıyor fakat internete bağlanınca veri bağlantısı yok diyor. Vodafone da sorun veya çalışma gözükmüyor dedi modeminiz ip alıyor dedi ve arıza kaydı açtı. Başka telefondanda deniyorum olmuyor. Ağı unutup yeniden bağlandım olmadı. Hiç böyle bir sıkıntı yaşamamıştım. Herşey normaldi internette vardı ama üçlü priz ile modemi bağlamıştım daha sonra şalteri kapatıp duvara sıva üstü priz yaptım ve modemi bağladım ama bir türlü internet gelmedi. Modemin üstündeki ışıklar ekteki gibi yanıyor.

IMG20210124180834.jpg

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ama bir şekilde belli olmaz mıydı modemde arıza olduğu. Çünkü ışıklar tam wifi bağlanıyor. Arayüze giriyor. Ip alabiliyor.
Normalde belli olması lazım... Ama anlatılanlara göre beyin jimnastiği yapınca öyle başa böyle tarak çıkıyor karşımıza... ?

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Bu konuda Vodafone'a güvenme ne kadar bizde sorun yok desede sorun onlardan kaynaklanabilir. Yapacağın en iyi şey faklı modem bulup kurulumunu yapıp çalışıp çalışmadığını denetle. Geçmiş olsun

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Normalde belli olması lazım... Ama anlatılanlara göre beyin jimnastiği yapınca öyle başa böyle tarak çıkıyor karşımıza... ?
Sorun modem kaynaklıysa Vodafone modemi değiştirir mi acaba? Daha 2 sene olmadı çünkü
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu konuda Vodafone'a güvenme ne kadar bizde sorun yok desede sorun onlardan kaynaklanabilir. Yapacağın en iyi şey faklı modem bulup kurulumunu yapıp çalışıp çalışmadığını denetle. Geçmiş olsun
Gelde şimdi fiber uyumlu modem bul ???‍♂️

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Modemi değiştirirler muhtemelen, geçenlerde İnternet (Superonline) kopma sorunu yaşayan komşunun modemin "eski bu modem" diyerek ücretsiz değiştirdiler. Modern 2 yıllık bile değildi.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
192.168.1.1 yada 192.168.1.254 Modemin arayüzüne girip fiber kullanıcı adı ve şifrenizi kontrol edin, Nokia marka modemler bazen kendini sıfırlıyor.

Screenshot_20210124-211313.jpg

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Otomatik kurulum olmuyormu bu modemler? birde tam yetkili giriş bilgileri nedir acaba? Vodafone-vodafone olarak girince tüm yetkileri vermiyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

192.168.1.1 yada 192.168.1.254 Modemin arayüzüne girip fiber kullanıcı adı ve şifrenizi kontrol edin, Nokia marka modemler bazen kendini sıfırlıyor.

Screenshot_20210124-211313.jpg
Edit: girdim ve baktım fakat kullanıcı adı ve şifre doğru. Sıfırlamamış yani

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt