Mitsubishi vakumlama sorusu

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Mitsubishi vakumlama sorusu

@yoguz01

arkadaşlar gerekeni söylemişler .

bizler yıllardır söylüyoruz siz 2. el klima almıyorsunuzki öncesinde vakum yapılıptamı kullanıldı vakumsuzmu kullanıldı diye sözde garantide kalmak için nasılsa klimanın geçmişi belli değil ve 2. el alındı diye son çare olan gazı boşaltıp vakum edip yeniden gaz verdiresiniz. sıfır klimanıza. (not: bu yazdıklarımda asla çözüm değil vakum edilmeyen klimaya biz burada olaki içinde çok hava kaldıysa diyoruz. yani boş atıp dolu tutmaya çalışıyoruz.)

siz kimseye inanmayın vakumlu klima takmaya alışkın olmayan servisler felan bir şey olmaz derler. azda olsa bir algı yönetimidir bu kendilerine daha fazla iş çıkmaması ve laf söylenmemesi için.

birde lanet şahsi şerefsizler var bu konuda kendileri me vakum yapmayınca değişmeli der. kendi ürünlerine gelince bişe olmaz derler. ama bu karaktersiz şahsi kanıbozuk kişi sıçradıkça yakalıyoruz eski yazılarından vs işine geldiği gibi bedavadan konuştuğu meseleleri.

siz ME merkeze mailen ulaşın durumunuzu anlatın dış üniteniz veya klimanız komple değişecektir. servise fatura edilecektir. zaten bir kez ders alan serviste başkasının canın yakamaz bir daha.

maalesef yaz döneminde sıkışan servisler taşeron servis bile kullanabiliyorlar kendilerininde vakum yapadıkları olabiliiyor bu çok büyük ayıpken birde taşerona iş verdilerse Allah korusun.

siz bir an evvel harekete geçin kısa sürede sonuca ulaşacaksınız Allah ın izniyle. acımayın servisede asla o klimanın parası  sizin cebinizden çıktı bakın tam kalite klim aalacağım diye ME alıyorsunuz servis sizin binbir zorlukla kazandıınız  paraya kan doğruyor.

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

benim anlamadığım bazı beko servisleri vakum yapmıyor benim klimamda 2 kere vakum yapıldı ilk montajda ve dış motor yer değişimde vakum işlemi yapıldı

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

Turbo k.arza78' Alıntı:
benim anlamadığım bazı beko servisleri vakum yapmıyor benim klimamda 2 kere vakum yapıldı ilk montajda ve dış motor yer değişimde vakum işlemi yapıldı

Çoğu arçelik-beko servisleri vakum yapmazlar ben burdaki arçelikteki çalışan arkadaşlarıma vakum yapıyosunız diye sorduğumda yoo rafta sıfır duruyolar hala diyolar.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

bozdem' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:

Çoğu arçelik-beko servisleri vakum yapmazlar ben burdaki arçelikteki çalışan arkadaşlarıma vakum yapıyosunız diye sorduğumda yoo rafta sıfır duruyolar hala diyolar.

Şans meselesi galiba insaflı işini hakkıyla yapan birilerine denk gelirsen yapıyorlar, bizim karşı binaya altus taktıklarını gördüm ve durdum izledim bir 15dk kadar vakum yapmışlardır.

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

t.taha' Alıntı:
bozdem' Alıntı:

Şans meselesi galiba insaflı işini hakkıyla yapan birilerine denk gelirsen yapıyorlar, bizim karşı binaya altus taktıklarını gördüm ve durdum izledim bir 15dk kadar vakum yapmışlardır.

Demekki işini hakkıyla yapıyorlar. Birazda para meselesi o servisler için çünkü günde 8 tane klima takma görevi vermişler adama bitercen bunları diyo adam ne yapsın hepsini lambur lumbur takıyo geçiyo.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Yoguz01' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar
Mesf42 klimanın montajı bugün yapıldı.
Dış ünite takılırken aralarında vakum makinasinin borusu yok gibisinden konuştular arkasından dış üniteyi bağlayan kişi gerek yok dedi. Daha sonra eliyle hava alır gibi birşeyler yaptı. İş bittikten sonra vakumlama yapildimi diye sorduğumda yapıldı zaten en önemli kısım o dedi.
Daha sonra ikinci klima için uğur servisi geldi vakum yaparlarken durumu anlattım. Bizde önceden öyle yapıyorduk ceza yedik. Şimdi yarım saat vakumlama yapıyoruz dedi.
Şimdi ne yapmalıyım. Genel merkeze şikayet mi

Dostum inşallah tez zamanda dış üniten değiştirilir. Peki montaj nasıl yapıldı. Resim atma şansın var mı?

Y Çevrimdışı

Yoguz01

Yeni Üye
16 Ağu 2017
15

Arkadaslar genel merkez ikinci kez servise yönlendirdi. Ve ısrarla sorun olmayacağını ve gaz değişiminin yeterli olduğunu söyledi. ben sizi ararim dedim. Genel merkezinde yardımcı olmaya niyeti yok galiba

Y Çevrimdışı

Yoguz01

Yeni Üye
16 Ağu 2017
15

Konu: yazıklar olsun 
Bir hafta önce taktirdigim sf42ve3 cihazima vakumlama yapılmadığı için 4447500 ile iletişime geçtim. Hemen ardından buradaki servisten aradılar ve gaz degisimi yapılacağını ve bunun yeterli olduğunu söylediler. 
Araştırdığımda bunun gibi durumlarda dış ünite değişimi yapıldığını diğer çözüm yollarının sağlıklı olmadığını öğrendim. Bu bilgilere me klima tercihi yapmama neden olana yerlerden ulaştım. Klima yerine koymadiginiz yari fiyatını da satılan uğur klima bile müşteri memnuniyeti adına sorgusuz değişim yapıyor. Ve sizdede değişim yapılan durumlar olduğunu öğrendim.
Bunun üzerine birkaç gün sonra tekrar 4447500 ü arayarak değişim talebinde bulundum ve servise yönlendirme yapacaksanız boşuna yapmayın diye uyardım. Şikayetin genel merkeze yonlendirilecegi söylendi. Ama 10 dakika bile geçmeden buradaki servisten aradılar ve gaz değişiminin yeterli olduğunu tekrar belirttiler. Sizdeki müşteri memnuniyeti de bundan ibaret galiba.
Şimdi bunuda servise yönlendirin. 

Me ye mail attım

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Arkadasim sakin olun kotu laf soylemeyin cozulecek isi cozmuyorlar daha once sahit oldum bir kiside. size mailimi attim om ye bakin.

Y Çevrimdışı

Yoguz01

Yeni Üye
16 Ağu 2017
15

Arkadaşlar fırsat olmadığından birkaç gündür yazamadım
Merkezle iletişim sonucunda dış ünitem sorunsuz olarak değiştirildi. Araya bayram girdiği içinde biraz uzadı ama sonunda gönlüm rahat bir şekilde klima kullanmaya başladım.
Yorumlarınız için teşekkürler

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

Yoguz01' Alıntı:
Merkezle iletişim sonucunda dış ünitem sorunsuz olarak değiştirildi. Araya bayram girdiği içinde biraz uzadı ama sonunda gönlüm rahat bir şekilde klima kullanmaya başladım.

Süper olmuş dediğimiz gibi ME servisi yine isteneni yaptı her zaman söylerim servise acımazlar :)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Yoguz01' Alıntı:

sizin adınıza sizin kadar sevindim şahsen güle güle kullanınız. :ok:

mitsubishi electric e de duyarlılığı için teşekkür ediyoruz. :ok:

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

bozdem' Alıntı:
Yoguz01' Alıntı:

Süper olmuş dediğimiz gibi ME servisi yine isteneni yaptı her zaman söylerim servise acımazlar :)

acımasınlar hocam servis zarzor klima alan vatandaşlamı kazndıda o parayı adamaın malını affedin piç ediyor.

fazla çevrim olmasa pke fazla bir şey olmaz durumu var ama neden riske girsin vatandaş ödesin servis ağzı yansın bundan iyi ders olmaz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hayırlısı olsun kardeşim.işte kalite farkı işte hizmet farkı.hangi firma vakum yapılmadı diye klima değiştiriyor.müşteri hizmetide bu olsa gerek

Geri
Üst Alt