Mitsubishi vakumlama sorusu

Y Çevrimdışı

Yoguz01

Yeni Üye
16 Ağu 2017
15
Merhaba arkadaşlar
Mesf42 klimanın montajı bugün yapıldı.
Dış ünite takılırken aralarında vakum makinasinin borusu yok gibisinden konuştular arkasından dış üniteyi bağlayan kişi gerek yok dedi. Daha sonra eliyle hava alır gibi birşeyler yaptı. İş bittikten sonra vakumlama yapildimi diye sorduğumda yapıldı zaten en önemli kısım o dedi.
Daha sonra ikinci klima için uğur servisi geldi vakum yaparlarken durumu anlattım. Bizde önceden öyle yapıyorduk ceza yedik. Şimdi yarım saat vakumlama yapıyoruz dedi.
Şimdi ne yapmalıyım. Genel merkeze şikayet mi

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141
Cvp: Mitsubishi vakumlama sorusu

Ah be kardeşim bas bas bağırıyor buradaki ustalar dikkatli olun süreci izleyin, gerekirse başına çökün diye ama sizde haklısınız karşınızdaki kansız olursa arkanızı döndüğünüzde bile iş becerirler, hiç motor çalıştırdıklarını görmediniz mi peki günahlarını da almayalım şimdi, ama eminseniz ilk önce bayiyle konuşun istemiyorum bunu diyin dış üniteyi değiştirsinler ne yaptınız ettiniz değişmediler mi(hiç yumuşamayın, alternatif önerilerini duymayın) genel merkeze şikayet edeceğinizi söyleyin ve  değişim yapmazlarsa şikayet edin.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571

1sn bile durmadan merkeze sikayet ac
Durumu anlat

Dis Unite Değişimi Yapsinlar

Yazik Etme Makinaya

Hangi bayi taktti
Onuda bilelim

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

Mit.Elec. merkezi bu konuda çok hassastır ve servisine acımaz. Sorunu çözdürmeniz fazla uzun sürmeyecektir. Biraz hararetli anlatırsanız olayı onlarda servislerinin ağzına eder merak etmeyin :)

Y Çevrimdışı

Yoguz01

Yeni Üye
16 Ağu 2017
15

Adana Kozan dan servisi
Merkezi aradım 
Hemen servis beni aradı müsaitseniz gazi boşaltıp gaz takviyesi yapacaklarini söylediler
Degisim şart diyen arkadaşlar vardı 
Ne yapmalıyım

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Yoguz01' Alıntı:
Adana Kozan dan servisi
Merkezi aradım 
Hemen servis beni aradı müsaitseniz gazi boşaltıp gaz takviyesi yapacaklarini söylediler
Ne yapmalıyım

O hava kompresörle buluştu bir kere, alsınlar dış ünitelerini müsait yerde gaz bassınlar, gazı değiştirmek hiç yoktan iyidir fakat yeni kaç bin lira verdiğiniz cihaz için böyle mi söyleyeceksiniz, servis hatasını sizin üzerinize yıkamaz, o dış ünite değişmeli.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571

Dis Unite Degistirme Hakkiniz Bulunmakta

Ayak Direyin Arayin Merkezi Tekrardan

Durumu Izah Edin Benden Onceki Basina Bu Durum Gelen Arkadaslarin Dis Üniteleri Hep Degistirmissiniz

Neden Bu Hakkida Bana Tanimiyorsunuz

Sisteme Girmis Nem Bir Daha Atabilmek Mumkun Diye

Kay Birde
Okadar Para Verdik Makina Pic Etti Servisiniz De
Bla Bla Bla Giydir Affetme

Dis Unite Degisine Kadar Atak Yap

Y Çevrimdışı

Yoguz01

Yeni Üye
16 Ağu 2017
15

447500 sadece yetkili servise yönlendiriyor
Herhangi bir teknik bilgi alamıyoruz
Varmı bildiğiniz bir numara detaylı bilgi almak ve tartismak için

Y Çevrimdışı

Yoguz01

Yeni Üye
16 Ağu 2017
15

Satın aldığım yerde her duydugunuza inanmayın değişime gerek yok tarzında konuşuyor

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Yoguz01' Alıntı:
Satın aldığım yerde her duydugunuza inanmayın değişime gerek yok tarzında konuşuyor
Eee herhalde öyle söyleyecek para onun cebinden çıkacak çünkü.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Sn kardeşim anlaman adına şöyle izah edeyim, klimanın damarlarında kirli kan dolaşıyor ve bu kalbi kısa sürede etkiliyor, sonrada biri geliyor ve diyor ki kirli kanı değiştirelim bir şeyi kalmaz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun.malesef marka ve firma on numara olsada yediği ekmeğe saygı duymayan kendini bilmezler çıkıyor arada.10 dakikalık işi kar sayıp güzelim cihazı yaralayan bu densizlere bu sadden sonra inanmayın.sizin işiniz genel merkezle artık.güzel ve anlaşılır bir dille hakkınızı arayın sonuna kdar.me bu durumlarda değişim yapıyor ve cezayıda klimayı hiç eden işine saygı duymayan bayi servise kesiyor.o yüzden bayinin laflarına sakın kanmayın.ha madem o kadar bilgililermiş neden 10 dakikalık işi yapmamışlar.müşteriye o kadar saygıları varmış sizin klima neden bu halde.o yüzdendirki onlar size acımamış hemde bile bile sizde acımayın.değişim isteyin yoksa boş muhabbet yapmasınlar sizinle

Vakumsuz klima olayını taha kardeşim özetlemiş kısaca.parayı kimse sokaktan toplamıyor.az parada değil.o yüzden herkez yaptığı yanlışın bedelini ödemeli.

Firma sizi mağdur etmez sabırla yaklaşın olaylara.pm açık buraya yazamadığınız birşey varsa yada başka birşey pm yapın bana.siz gerekli girişimleri yapın olmazsa size bir mail adresi vereceğim oradan zorlarız.siz sakin sabırlı olun gönlünüzü hoş tutun klimanızı kullanın birşey olmaz.inşallah bu mağduriyetiniz giderilecektir.

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

Yoguz01' Alıntı:
Adana Kozan dan servisi
Merkezi aradım 
Ne yapmalıyım

Öyle gazı boşaltmayla olmaz. Borunun içindeki nemle karışan R-410 gazı kompresör yağınıda bozuyor o şekilde çalıştırdığınız an klimanın performansı düşürmüş hemde ömrünü kısaltmış olursunuz. Yani gaz değişsede o kompresörün yağına nemle hava karıştı artık o kompresör yağı bozuldu. Bunları mit.elec. eğitimlerinde kendi söylüyor zaten siiz bu şekilde anlatırsanız onlarda işi anladığınız için zaten mecburen değiştirmek zorunda kalacaklar.

Geri
Üst Alt