Mintax İle Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir? Sirke mi, Makine Temizleyici mi?

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
A Ado hocam Bosch silence serie 4 bulaşık makinesi var. Programı verince ne zaman ön yıkama ne zaman ana yıkama yaptığını bilmenin bir yolu var mı? 65 derece 60 dakikalık programı versek acaba yeterli olur mu? Sirke kullanmayı düşünüyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
A Ado hocam Bosch silence serie 4 bulaşık makinesi var. Programı verince ne zaman ön yıkama ne zaman ana yıkama yaptığını bilmenin bir yolu var mı? 65 derece 60 dakikalık programı versek acaba yeterli olur mu? Sirke kullanmayı düşünüyorum.

İlk su alması ön yıkama olur büyük ihtimal.
Sonraki su alıp, deterjan atıp, ısıtarak yıkaması da ana yıkama olur.
Bizdeki 23-24 yaşındaki Arçelik'de bile böyle.
Önce soğuk su ile kaba kiri atıyor, sonra suyu boşaltıyor, tekrar su alıp bu sefer deterjanı atarak yıkıyor. Yıkarken de ısıtıyor suyu. :sirit

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Sizin için Bosch servis teknisyeni kardeşimi aradım, O makinede 70 derece programı olması gerektiğini belirtti, ilk 18 dakikadan sonra sirke koyabileceğiniz bilgisini aldım. (Siz 20 dakika sonra koyun yine de)

Eğer yok ise 65 derecede yıkayacaksanız direkt sirke ile başlamanızı önerdi ve hatta eğer takip etmek isterseniz, önce deterjan kapağını kapatıp sonra program verin, 15-20 dk sonra TAK sesini duıyduğunuzda yeniden sirke de koyabilirsiniz :ok

Buradan sevgili İlkay Kardeşime de selamlarımı iletip teşekkür ediyorum :ok

Viva İlkay Teknik :yeah

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Sizin için Bosch servis teknisyeni kardeşimi aradım, O makinede 70 derece programı olması gerektiğini belirtti, ilk 18 dakikadan sonra sirke koyabileceğiniz bilgisini aldım. (Siz 20 dakika sonra koyun yine de)

Eğer yok ise 65 derecede yıkayacaksanız direkt sirke ile başlamanızı önerdi ve hatta eğer takip etmek isterseniz, önce deterjan kapağını kapatıp sonra program verin, 15-20 dk sonra TAK sesini duıyduğunuzda yeniden sirke de koyabilirsiniz :ok

Buradan sevgili İlkay Kardeşime de selamlarımı iletip teşekkür ediyorum :ok

Viva İlkay Teknik :yeah
İlginiz için teşekkür ederim hocam makinede 70 derece seçeneği var 2 saat 15 dakika sürüyor 65 derece olan 1 saat sürüyor 5 derece sıcaklık farkı çok fark etmez 75 dakika zamandan tasarruf ederiz diye düşünmüştüm neticede bulaşık yıkamıyoruz temizlik amaçlı :bye

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Ben hem çamaşır hemde bulaşık için limon tuzu kullanıyorum kireci anında söküp atıyor onun dışında koku olursa da makine temizleyici kullanıyorum.

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
konu dışı olacak ama bir soru sormak istiyorum. profilo çamaşır makinası var evde yaklaşık 15 yıllık falan, bazı programlarda bekleme moduna geçiyor, çalışıyor ışığı yanıp sönüyor. aç/kapa düğmesine dokununca kaldığı yerden devam ediyor, bazen ise hiç duraklamadan programı bitiriyor. o anki kullanılan program suda bekletmesi olmayan bir program. hanım makinadan memnun olduğu için değiştirmek istemiyor. sizce neden olabilir beklemeye geçmesi?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
TEmizligi nekadar süreyle tekrarliyoruz haftada bir mi?

O biraz kişisel kullanım sıklığı ve alışkanlıkları ile paraleldir. Biz makineyi yağlandırabilmek adına oldukça özensiz kullandık bilerek, bir haftada bu hale geldi ve yeniden temizledik lakin normal şartlarda her ay bir kere ve bir su bardağı sirke ile alışkanlık edinilirse kimse zarar etmez diye düşünüyorum :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
konu dışı olacak ama bir soru sormak istiyorum. profilo çamaşır makinası var evde yaklaşık 15 yıllık falan, bazı programlarda bekleme moduna geçiyor, çalışıyor ışığı yanıp sönüyor. aç/kapa düğmesine dokununca kaldığı yerden devam ediyor, bazen ise hiç duraklamadan programı bitiriyor. o anki kullanılan program suda bekletmesi olmayan bir program. hanım makinadan memnun olduğu için değiştirmek istemiyor. sizce neden olabilir beklemeye geçmesi?

Tam model nedir acaba?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
kusura bakmayin ama midem kalkti tam da yemek yemeyi planlarken :hihi makinanin filtresi bizdekine cok benziyor hatta nerdeyse ayni filtreyi lavobada elde güzelce temizleyip 70° de bos calistirinca tertemiz oluyor hem kimyasal kullanmamis oluyorum hemde sirkenin o agir kokusuna maruz kalmiyorum bir kac ayda bir bunu yapmak yeterli oluyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
kusura bakmayin ama midem kalkti tam da yemek yemeyi planlarken :hihi makinanin filtresi bizdekine cok benziyor hatta nerdeyse ayni filtreyi lavobada elde güzelce temizleyip 70° de bos calistirinca tertemiz oluyor hem kimyasal kullanmamis oluyorum hemde sirkenin o agir kokusuna maruz kalmiyorum bir kac ayda bir bunu yapmak yeterli oluyor

Filtreden çok iç kanalların temizliği önemli gibi geliyor bana. Deterjan artığı, kireç kalıntısı vs.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt