cbasedb Çevrimdışı

cbasedb

Yeni Üye
6 Tem 2022
8
Bunu bu ayarlar ile hiç test etmedim ama aklıma düşürdünüz artık kesinlikle denemem gerekecek fakat mantık bana şunu söylüyor, siz %1 fan ile konfor koşulunuzu üst seviyeye çıkarıyor olsanız da, hava devinimi inanılmaz düşer ve aradaki açığın kapatılabilmesi için çıkış soğutma değerinin daha aşağı çekilmesi gerekir. Soğutma değerinin aşağı çekilmesi için kompresör frekansının yukarı çıkarılması gerekir ve bu da tüketimi arttırır.

Şu olur ona itirazım yok. Ortam gerekli iklimlenme koşulunu sağlamıştır, sonra siz kendi modunuza geçersiniz, yalıtımınız da iyi ise uzun süre sizi idare eder ancak yine de süre uzadıkça kompresör aradaki açığı tolere etmek isteyecektir.

Bu benim mantıksal bakış açım olsa da bu durumu şimdi ofisimdeki Midea AEP (All Easy Pro) klima üzerinde güç monitöründe de kayıt altına alıp kontrol edeceğim, duruma göre sonucu internette de yayınlayabilirim :ok
Adem abi, bana da bir sure sonra bahsettiginiz gibi acaba kompresor bunu tolere etmek icin fazladan calisiyor olabilir mi diye dusundurttu. 0 bilgim var, tamamen mantik uzerinden gittim.

Binamiz 10 senelik, baba-ogul sahiplerinin de yasadigi, kendilerinin insa ettiği bir bina. yalitim var midir bilemem ama cok iyi malzeme kullanildigi her yerinden belli, yasli olduklarindan eski kafayla kalin duvarlar bile ormus olabilirler. Zaten biz once iceriyi istedigimiz iklimlendirmeye getirmek icin 22 derecede yuzde 60 fanla baslatiyoruz. Hizli bir serinletme yapmak zorundayiz, zira kopegimiz icin zor oluyor aksi. Ardindan evde oldugumuz surece kapatmadan bir ustte bahsettigim sekilde kullaniyoruz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abi, bana da bir sure sonra bahsettiginiz gibi acaba kompresor bunu tolere etmek icin fazladan calisiyor olabilir mi diye dusundurttu. 0 bilgim var, tamamen mantik uzerinden gittim.

Binamiz 10 senelik, baba-ogul sahiplerinin de yasadigi, kendilerinin insa ettiği bir bina. yalitim var midir bilemem ama cok iyi malzeme kullanildigi her yerinden belli, yasli olduklarindan eski kafayla kalin duvarlar bile ormus olabilirler. Zaten biz once iceriyi istedigimiz iklimlendirmeye getirmek icin 22 derecede yuzde 60 fanla baslatiyoruz. Hizli bir serinletme yapmak zorundayiz, zira kopegimiz icin zor oluyor aksi. Ardindan evde oldugumuz surece kapatmadan bir ustte bahsettigim sekilde kullaniyoruz.
Abi ben herşeyi ölçümlemeyi ve test etmeyi seviyorum. Dün senin yazını okuduğumdan beri senin yöntemin aynısı ile kullanıyorum ve açık konuşmak gerekirse tüketime ek bir yük anlık kontrollerimde görmedim çünkü her ne kadar biz %1 de yapsak bu fanın %1 ile dönmediği gayet açık ortada. Gerçi ben All Easy de deniyorum ama evdekilerde de denerim sorun yok. Akıllı sistemlerin, bizim verdiğimiz komutlara %100 riayet etmediğini daha önce de birkaç kere anlatmıştım hatırlarsanız. Zannediyorum ki sistem biz fanı %1 de yapsak sensörlerden aldığı dış ortam bilgilerine göre de kendisi yorumlama yapıp karar veriyor. o nedenle bende ek bir yük de olmadı, ortamda sıcaklama da olmadı şu an bile dün senin söylediğin ayarlarla halen çalışmaya devam ediyor ve ortam 26.2 derece :ok

Testo ve data loggerlardan verileri çekip analiz ettiğimizde sizinle olan bu yazışmalarımızdaki zaman dilimlerine özel olarak bakarız hem tüketimde hem de verimde artı eksi olmuş mu diye :ok

Şu an için ben sorun göremedim kullanma şeklinizde :ok

cbasedb Çevrimdışı

cbasedb

Yeni Üye
6 Tem 2022
8
Abi ben herşeyi ölçümlemeyi ve test etmeyi seviyorum. Dün senin yazını okuduğumdan beri senin yöntemin aynısı ile kullanıyorum ve açık konuşmak gerekirse tüketime ek bir yük anlık kontrollerimde görmedim çünkü her ne kadar biz %1 de yapsak bu fanın %1 ile dönmediği gayet açık ortada. Gerçi ben All Easy de deniyorum ama evdekilerde de denerim sorun yok. Akıllı sistemlerin, bizim verdiğimiz komutlara %100 riayet etmediğini daha önce de birkaç kere anlatmıştım hatırlarsanız. Zannediyorum ki sistem biz fanı %1 de yapsak sensörlerden aldığı dış ortam bilgilerine göre de kendisi yorumlama yapıp karar veriyor. o nedenle bende ek bir yük de olmadı, ortamda sıcaklama da olmadı şu an bile dün senin söylediğin ayarlarla halen çalışmaya devam ediyor ve ortam 26.2 derece :ok

Testo ve data loggerlardan verileri çekip analiz ettiğimizde sizinle olan bu yazışmalarımızdaki zaman dilimlerine özel olarak bakarız hem tüketimde hem de verimde artı eksi olmuş mu diye :ok

Şu an için ben sorun göremedim kullanma şeklinizde :ok
tesekkurler adem abi bilgilendirmen ve arastirmalarin icin. bir sonraki videoyu iple cekiyoruz o halde. bu durumu da belirtirsin loglarda okuma yaparken 😀

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Erinç Erinç hocam sorun aynı şekilde tekrardan başladı ve klimalar hakkında durum alınamadı hatası devam ediyor. A Adem Helvacı
Firmaya durumu raporladım. Siz bildirdiğinizden beri takip ediyorum ve aynı sorunları yaşıyorum. Dünden beri sorun olmasa da sadece Prime olanda ilginç bir detay da tespit ettim.

Örneğin mutfakta oturuyoruz yemek yerken tv ye bakıyorduk, klima her zamanki gibi 27 de ayarlı. bi baktım lilinnggg sesi geldi klimadan, Nooluyor yaaa diye baktım dereceyi 26 yapmış uygulama. Kumandadan değil bilerek uygulamadan yine 27 yaptım ama baktım komut çok geç gidiyor yani ben komutu veriyorum 5 saniye sonra klimadan onay sesi gelip komutu alıyor. Aradan 1 saat geçti bir baktım uygulama klimayı yine 26 yaptı ama ilginçtir sadece prime olanda yaşadım bu durumu.

Screenshot_20220817-171002_MSmartHome.jpg
Screenshot_20220817-190939_MSmartHome1.jpg
Screenshot_20220817-190939_MSmartHome.jpg

Görsellerdeki 27 derecede 3klimanın da aktif olduğu ekran alıntısını en son dün akşam aldım. O saatten beri stabil çalışıyor.
Takibe devam.

Benim için en büyük sorun, uygulama kaldırıp kurunca 5 ayrı ürünü tek tek yeniden tanıtmak için uğraşıyorum, Henüz uygulama sorunu çözüldü mü bilmediğim için robotları tanıtmakla uğraşmak istemedim.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Firmaya durumu raporladım. Siz bildirdiğinizden beri takip ediyorum ve aynı sorunları yaşıyorum. Dünden beri sorun olmasa da sadece Prime olanda ilginç bir detay da tespit ettim.

Örneğin mutfakta oturuyoruz yemek yerken tv ye bakıyorduk, klima her zamanki gibi 27 de ayarlı. bi baktım lilinnggg sesi geldi klimadan, Nooluyor yaaa diye baktım dereceyi 26 yapmış uygulama. Kumandadan değil bilerek uygulamadan yine 27 yaptım ama baktım komut çok geç gidiyor yani ben komutu veriyorum 5 saniye sonra klimadan onay sesi gelip komutu alıyor. Aradan 1 saat geçti bir baktım uygulama klimayı yine 26 yaptı ama ilginçtir sadece prime olanda yaşadım bu durumu.

Screenshot_20220817-171002_MSmartHome.jpg
Screenshot_20220817-190939_MSmartHome1.jpg
Screenshot_20220817-190939_MSmartHome.jpg

Görsellerdeki 27 derecede 3klimanın da aktif olduğu ekran alıntısını en son dün akşam aldım. O saatten beri stabil çalışıyor.
Takibe devam.

Benim için en büyük sorun, uygulama kaldırıp kurunca 5 ayrı ürünü tek tek yeniden tanıtmak için uğraşıyorum, Henüz uygulama sorunu çözüldü mü bilmediğim için robotları tanıtmakla uğraşmak istemedim.
Evet kendi kendine ling ling diye ses geliyor. Saçma şekilde. Bende sorun ayni sekilde devam ediyor. İki ayrı evde iki klima ile de şuan irtibatım sıfır.

F Çevrimdışı

furkangeze 

Yeni Üye
18 Kas 2021
49
34
Merhaba. Midea Prime klimamı kapatınca flapin tam kapanmadığını farkettim. Geçen gün evde temizlik yapılırken yukarı aşağı salınım açıktı muhtemelen el ile bir zorlama oldu. Şarteli kapatıp açtım belki sıfırlanır diye ama değişen bişey olmadı elimle çok da zorlamak istemiyorum acaba ne yapabilirim fikri olan var mı?

5DA7ADF1-60B9-4A37-83A6-CFFC75DBF4A4.jpg

cbasedb Çevrimdışı

cbasedb

Yeni Üye
6 Tem 2022
8
Yiğidim, adını bahşeyle de hele, videoda senden de bahsedek gayrı 😎
tanimadan sevdigimiz adamlari taniyinca daha da sevmemiz gibi bir konu varmis demek ki 😀 ismim burak, ingilizceyle ilgili bir istegin olursa buralardayim abi.

Merhaba. Midea Prime klimamı kapatınca flapin tam kapanmadığını farkettim. Geçen gün evde temizlik yapılırken yukarı aşağı salınım açıktı muhtemelen el ile bir zorlama oldu. Şarteli kapatıp açtım belki sıfırlanır diye ama değişen bişey olmadı elimle çok da zorlamak istemiyorum acaba ne yapabilirim fikri olan var mı?

yatak odasindaki midea prime takildiktan sonra bu sekildeydi, o an dikkat etmedigimizden montaja gelen arkadaslari uyarmamistik, sonrasinda da baska telaslar olunca ve salonda yattigimizdan ha bugun ha yarin arar bildiririm diye ustune dusmemistim, gecen gun fark ettim ki kendi kendine duzelmis. gardırop montajini yapiyordum hatta o gun, ilk defa tum gun acikti klima. etkisi olmus mudur bilemiyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Merhaba, klima açıkken flapı elinizle hafifçe yukarı doğru ittirin lütfen. Pozisyonlamasını sonra o kendisi yapar.
Tekrar ederse lütfen bilgi verin :ok

Geri
Üst Alt