Microsoft nereye varmak, ne yapmak istemektedir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Nedir bu hizmet sözleşmemizi yeniliyoruz tırıvırısı dostlar inceleyeniniz oldu mu acaba?

Umut Barış Umut Barış konu hakkında bilgin var mı acaba? Mail ile yollamışlar.

Merhaba,
Bu e-postayı, kullanmakta olduğunuz bir veya daha çok Microsoft ürünü ya da hizmeti için geçerli olan Microsoft Hizmet Sözleşmesi'ni güncelleştirdiğimiz için aldınız. Bu güncelleştirmeleri, koşullarımızı açıklamak, koşulların sizin için şeffaf kalmasını sağlamak ve yeni Microsoft ürün, hizmet ve özelliklerini sözleşme kapsamına eklemek için yapıyoruz.
Microsoft Hizmet Sözleşmesi, sizinle Microsoft arasında olan ve Microsoft'un çevrimiçi tüketici ürün ve hizmetlerinin kullanımının tabi olduğu sözleşmedir.
Microsoft Hizmet Sözleşmesi'nin tamamını okuyabilirsiniz. Ayrıca, SSS sayfamıza giderek en kayda değer değişikliklerin bir özeti de dahil olmak üzere söz konusu güncelleştirmeler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Microsoft Hizmet Sözleşmesi'nde yapılan güncelleştirmeler 15 Haziran 2021 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. 15 Haziran 2021 tarihinde veya sonrasında ürün ve hizmetlerimizi kullanmaya devam ettiğiniz takdirde, güncelleştirilmiş Microsoft Hizmet Sözleşmesi'ni kabul etmiş olursunuz.
Kabul etmiyorsanız bu koşullar geçerlilik kazanmadan önce ürün ve hizmetlerimizi kullanmayı bırakabilir ve Microsoft hesabınızı kapatabilirsiniz. Ebeveyn veya yasal vasiyseniz, satın alma işlemleri de dahil olmak üzere çocuğunuzun kullandığı Microsoft ürün ve hizmetleri de sizin sorumluluğunuzdadır.
Microsoft ürünlerini ve hizmetlerini kullandığınız için teşekkür ederiz.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Değişen şartlar vs pazarlama politikası gereği yapılan değişiklikler sözleşme güncellemesi bir kaç yılda bir güncellenir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Veri kullanımı veya gizlilik sözleşmesinde bir şeyler güncellenmiştir.
Ya da ticari konularla ilgili bir takım şeyler.
Sözleşmeye bakacan reis. :kas

Şirket yasal sorumluluğu yerine getirmek adına bilgilendiriyor seni, sonra ben bilmiyordum deme şansı bırakmamak için.
Sözleşmem işine gelmiyorsa kullanmayı bırakırsın diyor. :hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Veri kullanımı veya gizlilik sözleşmesinde bir şeyler güncellenmiştir.
Ya da ticari konularla ilgili bir takım şeyler.
Sözleşmeye bakacan reis. :kas

Şirket yasal sorumluluğu yerine getirmek adına bilgilendiriyor seni, sonra ben bilmiyordum deme şansı bırakmamak için.
Sözleşmem işine gelmiyorsa kullanmayı bırakırsın diyor. :hihi
Tamam işte ben de karşı şartlarımı ilettim bakalım onaylıyorlarsa devam ederiz, yoksa kendilerine başka Adem Helvacı bulsunlar :kop

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bu tip güncelleme mesajları ile sürekli karşılaşacağız. Ülkemizin dijital vatan sınırları içinde farkındalık oluşup düzenlemeler hayata yavaş yavaş geçiyor. Kuruluşlarda dijital sınırlar içinde yaptırımlarla zarar görmemek için ya da yasal haklarını son kullanıcı üzerinde uygulayabilme gereği mecburen şözleşmeleri yasa ve yönetmeliklere uygun hale gelecek şekilde güncelleme derdindeler.
Güncel hayatta birinin telefonunu izni olmadan paylaşana, birinin resmini izni olmadan çekene çeza verilebilirken dijital sınırlar içinde de aynı sınırlamaların olması kaçınılmazdı. İzin isteme kolay ama verilince ucunun nerelere varabileceğini kestirmek zor. A Adem Helvacı forum da ikinci adı gibi yine önder ve örnek olmuş bu konuda da.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Tamam işte ben de karşı şartlarımı ilettim bakalım onaylıyorlarsa devam ederiz, yoksa kendilerine başka Adem Helvacı bulsunlar :kop
Onlara hava hoş, en büyük servislerden biri olmuşlar, 1 tane müşterinin gidişi koymaz.
Zaten verilerini çoktan işleyip kazanca dönüştürmüşlerdir.
Günümüzde yazılım dünyası bundan ibaret ne yazık ki.
Sistemi kendimiz yazmadıkça bunu önlememiz zor. :sirit

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri