Microsoft nereye varmak, ne yapmak istemektedir?

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Bizi görse bir şey olmazda genç kardeşlerimiz çok mağdur olur :hihi

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Değerli hocam şimdi yerli yaklaşımlar ile ilgili düşüncemi dile getirsem yine bir sürü kalp kırılacak, olay yine siyasete kayacak, yine biz konuyu mevzulara taşıyacağız vs :kiskis

Bizim jenerasyonun anladığı dilden YERLİ MALI HAFTASI dönemlerinin YERLİ yaklaşımına benim canım feda.

Lakin günümüz koşullarında dile pelesenk olmuş şu YERLİ VE MİLLİİ gazlaması ise benden uzak olsun zira ADI yerli olan ne kadar girişim var ise tamamen halkın duygularına oynadığını bu ülkedeki çok büyük bir kesim gayet iyi biliyor.

YERLİ işletim sistemi PARDUS dururken neden FATİH projesinin Microsoft işletim sistemi ile çalıştığını dahi sormak istemiyorum bu Yerli ve Milli ci kardeşlerimize. :)

FATİH projesinde görev almış, toplantılarına katılmış, bizzat Etkileşimli Tahta montajları yapmış birisi olarak halka söylenen ile arka planda uygulananların ASLA birbiri ile örtüşmediğini gören birisi olarak GERÇEK bir yerli bakış açısı gelene kadar benim bu çakma yerli işine kapım kapalıdır.

Hollanda'dan ithal edilmesi gereken teknolojiyi, bir yandaşa ÖZ MİLLİ LTD ŞTİ adı altında şirket kurdurup ona ithal ettirip sonra devlet olarak Hollanda malını Türk yandaş şirketten satın alıp onunla mal imal etmek demek yerli imalat yapmışız demek olmuyor :)

Sizin yaklaşımınızı saygı ile karşılıyor ve kesinlikle doğru buluyor olmamla birlikte, bu günün koşullarında bunu kimsenin yapmasının mümkün olmadığını da belirtmek istiyorum.

Bizdeki yerli mantığı, NETFLİX yerine millet izlesin diye yandaş Acun efendinin aynı içerikleri sunan başka platform kurmasından ibaret ne yazık ki.

Şartlar böyle olunca param acuna gideceğine bilgilerim Netflixe gitsin demeyi tercih ediyorum.
Pardus değil ki o badem bıyıklılar onu katletti debian çakması oldu... Pisi Linux original ekibin hazırladığı dağıtım...

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Gidin yine mangalınıza da, telefonu kapalı tutun siz her ihtimale karşı.
cep telefonunuzu kapalı tutun ve bataryasini cikardiginizdan emin olun olacakti. Hoş gelişen teknoloji son model pahali ve cok tercih edilen telefonlarda bu ihtimali elimizden aldi. neden? şşş ayıkünnü :))

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt