Mhi Srk63 zr-s Montaj

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204
Cvp: Mhi Srk63 zr-s Montaj

ruzgar' Alıntı:
bozdem' Alıntı:
Hiç bir şekilde etkilemez zaten o 5 - 10 metre boru kullanıpta arkaya deli gibi dolayanları anlamıyorum onlar genellikle set boru oluyor zaten. Ben olsam delikten sonra hemen yukarı ve sağa kıvırım bağlantısını yapardım müşteri aksini istemezse.
Ayrıca kart arızası her klimada oluyor ben bir çok klimanın kart arızasına gittim en çok kart arızası yapanlar daikın FTX modeli ve mitsubishi electric modelleriydi. O daikın FTX modelide efsanedir. 10 numara cihaz şuan olsun yine 2000 civarında ikinci el satılır. Zaten onun 2. elini göremezsiniz 10-15 yıllık cihazlar. Karta o kadar kafanızı takmayın mitsubishi electric FH modelinin bile kartı gidiyor ve bu kart arızalarının hepsi şebeke kaynağından oluyor yani kart durup dururken bir yerine çomak sokmazsanız arızalanmaz. 
Tekrar güle güle kullanın mitsubishi heavy benimde önerdiğim klimalardan biridir ama fujitsu değildi. :)

Açıklamanız icin teşekkürler.Maalesef internette bilgi kirliliği var.Bir yerde 2 metreden az uzunluk sıkıntı yaratır denmiş.Ben 5 metre uzunlukta boru verilir fazla kısım dış ünitenin arkasına sarılır biliyordum.Servis 5 metre boru ücreti alıyor biliyordum.Peki elektrik arızasından dolayı servis tutanak tutuyor mu ve bu tutanakla sigortadan kart ücretini alabilir miyim?

Tabi ki servisin bu durumdan zararı yada karı yok. Hatta oraya gidersiniz size güzel bir rapor hazırlar alırsınız raporunuzu sigorta şirketine gidersiniz hiç bir sıkıntı olmaz.
İşcilikten ve zamandan kazanmak için ve montajlarda genellikle 5 metreye kadar boru kullanıldığı için üreticiler hazır 5 metre rekorlu boru üretip zamandan kazanmaya başladılar hepsi bu. Normali ise şöyle olur. Keşif yapılır kaç metre boru gidecek nasıl takılacak hesaplanır ve montaj esnasında 3.5 metre boru gidecekse halkadan 3.5 metre boru kesilir orada rekoru takılır havşası açılır bandajı vakumu falan alın size fıstık gibi montaj. 
Servislerde şöyle bir dengesizlik var evet bende buna katılıyorum. Mesela mit.elec diyorki 5 metreye KADAR montaj ücretsiz. E kardeşim benim klimam 2 metre boru harcadı geri kalan 3 metrenin parası ne olacak diye düşünebilirsiniz. Yani ben bu konuya çözüm bulamadım hatta daha öncede yazmıştım bizim buranın emniyet müdürüne klima takmıştık 3.5 metre boru kullanıldı 1.5 metre bakır borusunu adam istedi :) artık ne yapacaksa o onun hakkıymış öyle diyor. Yani böyle bir saçmalık var evet ama 5 metre hakkım var diyip 5 metreyide taktırmak klimam için iyi bişey değil sadece onu söyliyebilirim.

S Çevrimdışı

sertace

Yeni Üye
2 Eki 2017
20

ruzgar' Alıntı:
Açıklamanız icin teşekkürler.Maalesef internette bilgi kirliliği var.Bir yerde 2 metreden az uzunluk sıkıntı yaratır denmiş.Ben 5 metre uzunlukta boru verilir fazla kısım dış ünitenin arkasına sarılır biliyordum.Servis 5 metre boru ücreti alıyor biliyordum.Peki elektrik arızasından dolayı servis tutanak tutuyor mu ve bu tutanakla sigortadan kart ücretini alabilir miyim?

Merhaba @Ruzgar,

Bende SRK63 aldım, henuz montaj yaptıramadım.Memnun musunuz ısıtma performansından?

Şimdiden teşekkürler....

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

sertace' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:

Merhaba @Ruzgar,

Bende SRK63 aldım, henuz montaj yaptıramadım.Memnun musunuz ısıtma performansından?

Şimdiden teşekkürler....

Merhaba..Klimanız hayırlı olsun..Güle güle kullanın.

Isıtmasından bir şikayetim yok..Gayet iyi..Hatta odaya fazla geldiğini düşünüyorum.Yalnız durduğu zaman kompresör döndüğünden dolayı olması gerek bir serinlik geliyor..Çok rahatsız edici değil ancak yine de bir servise başvurmayı düşünüyorum.

Montaj sonrası siz de izlenimlerinizi paylasırsanız memnun oluruz..

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Bu arada klima iç dış ünitesinin gayet sessiz olduğunu söyleyebilirim.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Beyler bu klima saatte 1 kw tüketiyor.Normal midir? 12 saat sürekli açık kullanıyorum. 12x0.60=216 tl tüketiyor 12 saatte.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Beyler bu klima saatte 1 kw tüketiyor.Normal midir? 12 saat sürekli açık kullanıyorum. 12x0.60=216 tl tüketiyor 12 saatte.
icerisi setlenen degere gelene kadar tuketim yuksek olur.
kac derece kullaniyorsunuz.
fani enyuksekte kullanmayı unutmayın.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Sürekli 24 derece ve ekonomik mod seçili.Bugün sabah 8 de açtım ve sayaç T1 resmini cektim.12.50 ve 13.50 de yine çektim.Bugün hava da güzeldi.Bu kima dehset yakıyor.24 saat çalişsa 450 tl getirecek tek başına!Oda 39 m2.Ege sahil seridinden bu değerler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt