Mhi Srk63 zr-s Montaj

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Mhi Srk63 zr-s Montaj

ruzgar' Alıntı:
bozdem' Alıntı:
Ah be arkadaşım neler geliyo senin başına öyle  :pist:  Bu internet alışverişi çok güzel ama bu tür büyük eşyaları almak çok sakıncalı oluyor çünkü zarar gelme ihtimali çok yüksek. Ben şahsen beyaz eşyaları internetten 4500 tl ye alabiliyoken pazarlık yapıp buradaki bayiden aldım 4700 e aldım ama hiç başım ağrımadı. Şimdi çektiğin sıkıntıya değiyomu onu tartışmak lazım bazı konularda birebir muhattabın olması gerekiyor hemde yakınında olması gerekiyor. Benim şahsi tercihim pahalı ve büyük şeyleri internetten almayın. Telefon laptop eyvallah ama buzdolabı klima bulaşık makinesi falan şeyler hep sıkıntı çıkarıyor.
Neyse işin aslı o servis o montajı seve seve yapacak ayrıca o parçayı seve seve değiştirecek. İnşallah son klimanız olur ve artık kullanmaya başlarsınız. :)

300 tl için bu ürünü kesinlikle netten almazdım.Mhi bayisi aynı ürün için 7500 tl dedi.Hadi 7000 diyelim.Arada 1500 küsür fark var.Ankara İzmir'de aynı fiyata alırdım ama burda alınmıyor.Klima sağlam gelsin taktıktan sonra muhatap servis zaten.

@9köy Benim işler hep böyle.Alıştım artık.Dediğiniz gibi piyasada düzgün çalışan az.Geçen hitachi 18 liği satın alacaktım.Satıcıya sorular sordum.Şüphelenince sıkıştırdım.Konuşurken adam aniden ürünü satıştan kaldırdı.Meğerse elinde hiç böyle bir ürün yokmuş.

Allah sağlık versinde uğraşın ne diyelim kısmet.  ben alışmıştım artaık ama sağlık durumlarında dolayı bıktım :yuh:

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

9köy' Alıntı:
Allah sağlık versinde uğraşın ne diyelim kısmet.  ben alışmıştım artaık ama sağlık durumlarında dolayı bıktım :yuh:

Hocam geçmiş olsun.Bu arada anneniz de rahatsızmış sanırım ona da acil sifalar diliyorum..Bu tip şeyler boş, üzülmeye can sıkmaya değecek şeyler değil.Herşeyin başı sağlık.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Hocam geçmiş olsun.Bu arada anneniz de rahatsızmış sanırım ona da acil sifalar diliyorum..Bu tip şeyler boş, üzülmeye can sıkmaya değecek şeyler değil.Herşeyin başı sağlık.

Allah razı olsun hocam sizler ve büyüklerinizde afiyette olun.

Vallahi son 3 gündür gene uçuyorum tansiyon normald alıştım b t 16 ufak t 10 10buçuk 11 olmadan ufak rahatsız etmiyor ama nedense acayip bir baş dönmesi var dolunaydanmı üşüttümmü bilmiyorum nabız 124 e çıktı ilaçla bile 1 saatte zar zor düşürdüm bugün 120ye.  yakında fatiha okursanız bana şaşmayın :yuh:

NOrBbQ.png

bu düşmüş hali

aynen bu şeylerin hepsi boşta insanız işte sağlıktan yan sorun yaşadıkmaı aklımız başımıza gelir sonra gene kurt adam oluruz :)uvar:

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

9köy' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:

Vallahi son 3 gündür gene uçuyorum tansiyon normald alıştım b t 16 ufak t 10 10buçuk 11 olmadan ufak rahatsız etmiyor ama nedense acayip bir baş dönmesi var dolunaydanmı üşüttümmü bilmiyorum nabız 124 e çıktı ilaçla bile 1 saatte zar zor düşürdüm bugün 120ye.  yakında fatiha okursanız bana şaşmayın :yuh:

NOrBbQ.png

bu düşmüş hali

aynen bu şeylerin hepsi boşta insanız işte sağlıktan yan sorun yaşadıkmaı aklımız başımıza gelir sonra gene kurt adam oluruz :)uvar:

Allah gecinden versin hocam.Kendinize dikkat edin.

Bu arada benim klimanın montajı yapıldı.Klimaların hepsi mi böyle yoksa bu mu böyle anlamadım..İceri 25 dereceyken 27 dereceye ayarladım.25.9 un üzeri e çıkmadı.Üflemede ılıktı.30 dereceye ayarladım.Bu sefer içeri iyi oldu.Kısa sürede 27 dereceye çıktı.Ben de sıcaklığı tekrar 27 ye aldım.Bu seferde soğuk üflemeye başladı rahatsız oldum.İceri sıcak ama bir yerlerden de soğuk geliyor gibi..Acaba tam soğukları mı beklemek gerek performansını test etmek için.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255

Aynen Oyle

Klimaniz Dis ve Ic Ortam Sicakligini Bakarak Hareket Ediyor

Havalar Sogudukca Klimaniz Randimanli Calismaya Baslayacaktir

Hayirli Olsun Foto ve Videolari Bekliyoruz

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
9köy' Alıntı:

NOrBbQ.png

bu düşmüş hali

Allah gecinden versin hocam.Kendinize dikkat edin.

Bu arada benim klimanın montajı yapıldı.Klimaların hepsi mi böyle yoksa bu mu böyle anlamadım..İceri 25 dereceyken 27 dereceye ayarladım.25.9 un üzeri e çıkmadı.Üflemede ılıktı.30 dereceye ayarladım.Bu sefer içeri iyi oldu.Kısa sürede 27 dereceye çıktı.Ben de sıcaklığı tekrar 27 ye aldım.Bu seferde soğuk üflemeye başladı rahatsız oldum.İceri sıcak ama bir yerlerden de soğuk geliyor gibi..Acaba tam soğukları mı beklemek gerek performansını test etmek için.

sağolasın teşekkür ederim rüzgar kardeşim bilmukabele.

sota da yazmış doğrudur bu havalarda pek anlaşılmaz hava soğudukça daha sıcak üfler klimanız.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Öncelikle cihaz 1.20 metre boyuyla devasa birşey.Sanki bu salona fazla gibi geldi..Önceki klima fujitsu yanında oyuncak gibi kaldı.Hem iç hem dış ünite kaliteli malzemeden yapılmış gibi duruyor.Kumandası şık.Duvara monte ettirmedim.

Montaj bildiğim kadarıyla düzgün oldu.Herhangi bir sıkıntı çıkmadı.Sadece sökülen eski klimanın 2 cm izi kaldı kenarda o da belli olmuyor..Bir de cihaz büyük olduğundan kornişin altına kadar geldi.Vakum 15 dakikada tamam dediler ama ben biraz daha dursun dediğim için bi 5 dakika daha beklediler.Toplam 20 dakika vakum yapıldı.Dış üniteyi de istediğim yüksekliğe getirdiler.Fujitsu servisi bakır boru bükülmez deyip dış üniteyi epey aşağı getirmişti.Ben itiraz edince az daha yukarı almışlardı.Bunlar boruyu yukarı doğru büktüklerinden dış ünitede yukarda kaldı.Birde fujitsucuların gereksiz deldikleri yerleri alçıyla kapattılar.Ötekiler alçı yapmayı bile unutmuşlardı.

E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54

Gülegüle kullan klimanı rüzgar içine sindimi busefer

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

erkut303' Alıntı:
Gülegüle  kullan klimanı rüzgar  içine  sindimi busefer

Sağolun..Evet güzel kaliteli bir klima gibi duruyor.2017 Tayland üretimi..Herşey beğenip aldığım gibi görünüyor.Fujitsu 3 yıl garanti dediler.2 yıl çıktı.Üretim tarihi de 2013 çıkmıştı.Bakalım bu da iyi ısıtırsa sorun yok.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Hayırlı uğurlu olsun rüzgar kardeşim.rabbim güzel günlerde sağlıkla uzun yıllar kullanmak nasip etsin inşallah.hiç korkmayın bu klima sizi çok memnun edecek.eğerki yetmez ise bende sizin gibi üzülürüm.çünki bu model eski yıllardan beri gönlümde yatan hayran olduğum cihazdır.ısıtması çok güzeldir bunu sizde göreceksiniz zaten.hayırlısıyla güzel haberleri bekliyoruz sizden .

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

ghostkiller1' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun rüzgar kardeşim.rabbim güzel günlerde sağlıkla uzun yıllar kullanmak nasip etsin inşallah.hiç korkmayın bu klima sizi çok memnun edecek.eğerki yetmez ise bende sizin gibi üzülürüm.çünki bu model eski yıllardan beri gönlümde yatan hayran olduğum cihazdır.ısıtması çok güzeldir bunu sizde göreceksiniz zaten.hayırlısıyla güzel haberleri bekliyoruz sizden .

Teşekkür ederim.Klima montajı öyle bir zamana denk geldi ki ne ısıtmasını ne soğutmasını test edebiliyorum. :pist:

Montaj yapan ustaya kart problemi çıkıp çıkmayacağını sordum.Çıkması olası ancak tamir yapılıyor dedi.İstersem 180 tl karşılığı 3 yıl daha garantiyi uzatabileceklerini söylediler.Ancak ben her sene konut sigortası yaptırdığım için elektrik problemlerinden doğan kart problemlerini servis formu ile yaptırabileceğimi düşünüyorum.@bozdem hocamın bu konuda bilgisi vardır belki..

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

@9köy @ghostkiller1 @bozdem @ado

Arkadaşlar bu boru 5 metre olması gerekmiyor mu? Montaj esnasında kaç metre bu boru diye sordum ama arada kaynadı.Eğer bir üçkağıtçılık varsa iklimsa merkeze bildireceğim.Boru en fazla 2 metre hadi 2.5 metre diyelim.Performansı etkiler mi?

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

ruzgar' Alıntı:

@9köy @ghostkiller1 @bozdem @ado

Arkadaşlar bu boru 5 metre olması gerekmiyor mu? Montaj esnasında kaç metre bu boru diye sordum ama arada kaynadı.Eğer bir üçkağıtçılık varsa iklimsa merkeze bildireceğim.Boru en fazla 2 metre hadi 2.5 metre diyelim.Performansı etkiler mi?

Hiç bir şekilde etkilemez zaten o 5 - 10 metre boru kullanıpta arkaya deli gibi dolayanları anlamıyorum onlar genellikle set boru oluyor zaten. Ben olsam delikten sonra hemen yukarı ve sağa kıvırım bağlantısını yapardım müşteri aksini istemezse.
Ayrıca kart arızası her klimada oluyor ben bir çok klimanın kart arızasına gittim en çok kart arızası yapanlar daikın FTX modeli ve mitsubishi electric modelleriydi. O daikın FTX modelide efsanedir. 10 numara cihaz şuan olsun yine 2000 civarında ikinci el satılır. Zaten onun 2. elini göremezsiniz 10-15 yıllık cihazlar. Karta o kadar kafanızı takmayın mitsubishi electric FH modelinin bile kartı gidiyor ve bu kart arızalarının hepsi şebeke kaynağından oluyor yani kart durup dururken bir yerine çomak sokmazsanız arızalanmaz. 
Tekrar güle güle kullanın mitsubishi heavy benimde önerdiğim klimalardan biridir ama fujitsu değildi. :)

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

bozdem' Alıntı:
Hiç bir şekilde etkilemez zaten o 5 - 10 metre boru kullanıpta arkaya deli gibi dolayanları anlamıyorum onlar genellikle set boru oluyor zaten. Ben olsam delikten sonra hemen yukarı ve sağa kıvırım bağlantısını yapardım müşteri aksini istemezse.
Ayrıca kart arızası her klimada oluyor ben bir çok klimanın kart arızasına gittim en çok kart arızası yapanlar daikın FTX modeli ve mitsubishi electric modelleriydi. O daikın FTX modelide efsanedir. 10 numara cihaz şuan olsun yine 2000 civarında ikinci el satılır. Zaten onun 2. elini göremezsiniz 10-15 yıllık cihazlar. Karta o kadar kafanızı takmayın mitsubishi electric FH modelinin bile kartı gidiyor ve bu kart arızalarının hepsi şebeke kaynağından oluyor yani kart durup dururken bir yerine çomak sokmazsanız arızalanmaz. 
Tekrar güle güle kullanın mitsubishi heavy benimde önerdiğim klimalardan biridir ama fujitsu değildi. :)

Açıklamanız icin teşekkürler.Maalesef internette bilgi kirliliği var.Bir yerde 2 metreden az uzunluk sıkıntı yaratır denmiş.Ben 5 metre uzunlukta boru verilir fazla kısım dış ünitenin arkasına sarılır biliyordum.Servis 5 metre boru ücreti alıyor biliyordum.Peki elektrik arızasından dolayı servis tutanak tutuyor mu ve bu tutanakla sigortadan kart ücretini alabilir miyim?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri