Mevzular (Siyaset)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ben hem yoruldum, hem de mahkemelerle uğraşmak istemiyorum.
Maaşlı troller olduğu sürece de konuşmanın anlamı yok.
Kendi çapımda okuyup, araştırıyorum... Yorgunluk konusunda çok haklısın. Doğru, dürüst, namuslu, ahlaklı insanları tarih boyunca yormuşlar, sürmüşler, öldürmüşler...

Ülke coğrafyasındaki, cehalet, yobazlık ve aptallık ülke yönetimleri tarafından hep kullanılmış.

Bu günkü yönetimin şikayet ettiği 90-100 yıl önceki yönetim de, bu günlerden farklı uygulamalar yapmamış...

Özetle, bu coğrafyadan bi cacık olmaz, ümidimi keseli çok oldu.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Kendi çapımda okuyup, araştırıyorum... Yorgunluk konusunda çok haklısın. Doğru, dürüst, namuslu, ahlaklı insanları tarih boyunca yormuşlar, sürmüşler, öldürmüşler...

Ülke coğrafyasındaki, cehalet, yobazlık ve aptallık ülke yönetimleri tarafından hep kullanılmış.

Bu günkü yönetimin şikayet ettiği 90-100 yıl önceki yönetim de, bu günlerden farklı uygulamalar yapmamış...

Özetle, bu coğrafyadan bi cacık olmaz, ümidimi keseli çok oldu.

Ben de aslında ümitsizim de, yurt dışına gitmek gibi bir ihtimalim kalmadı pek.
Biraz da cesaret edemiyorum. :hihi

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
biraz kalender, biraz ehli-keyf insanlar olmasak, şimdiye kadar deli çıkardık kesin. 100 yıl öncesinden dem vuran sayın Domestos Domestos'u tenzih ederek şöyle yazayım: çökmüş bir monarşiden, bilimsel eğitime, çağdaş dünyaya uyuma, kulluktan bireyliğe geçmek 100 yıl önce çok kolay değildi. şimdiyi düşünün, 100 yıl önce nasıldı tahmin edin. kısaca bu ülke bu kadar cehalet yüceltilmesini de, bu kadar baskıyı da daha önce hiç görmedi. gelir gelmez önce medya ele geçirildi, derken yargı, yasama vb. Atatürk kafasında çağdaş bir ülke imajıyla yola çıkmış, büyük bir devrimciydi. şimdikilerle kıyaslamak kelimenin tam anlamıyla ayıptır.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
biraz kalender, biraz ehli-keyf insanlar olmasak, şimdiye kadar deli çıkardık kesin. 100 yıl öncesinden dem vuran sayın Domestos Domestos'u tenzih ederek şöyle yazayım: çökmüş bir monarşiden, bilimsel eğitime, çağdaş dünyaya uyuma, kulluktan bireyliğe geçmek 100 yıl önce çok kolay değildi. şimdiyi düşünün, 100 yıl önce nasıldı tahmin edin. kısaca bu ülke bu kadar cehalet yüceltilmesini de, bu kadar baskıyı da daha önce hiç görmedi. gelir gelmez önce medya ele geçirildi, derken yargı, yasama vb. Atatürk kafasında çağdaş bir ülke imajıyla yola çıkmış, büyük bir devrimciydi. şimdikilerle kıyaslamak kelimenin tam anlamıyla ayıptır.
Seni temin ederim ki, 100 yıl önce de neticeye aynı şekilde etki eden sıkıntılar vardı maalesef... :saskin

Kişiler, liderler, partiler sadece bir simge, kendinden olmayanı düşman ilan eden, hoşgörü ve vicdan sahibi olamayan, fikir ve bilgi yoksunu o pis düşünce ise çekirdek yapı olarak var.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Tek gerçek ,

Üstad efsane valimizin dedigi gibi Recep Yazicioglu şöyle ifade eder ;

"Laikler laik olmayanlar, inananlar ve inanmayanlar biz bu tartışma ile ebediyete kadar gideceğimizdir."

Çünkü ellerinde baska bir koz yok siyasetcilerin Topluma sunabilecekleri

Ankara da takım elbise giyen janjanli rayban gözlüklü siyasilerimizin yaptiklari tek husus bosbogazlik agiz kalabalıklığı.

Gönül ister ki hobisi olan, hayata tutunduğu bir ekol ile devam eden, yasamayi bilen yasamaktan zevk alan yasamayi sadece hanımına luis vutton canta alip mercedese bindirip gezdirmek ile sınırlandirmayan sığır cahil tahtakurusu mentalitesinden arınmış vizyon misyon ve idealist kisilige sahip karakter bütünü siyasilere sahip olalım.

Keşke eline her kuranı alana veya bir baska parti gibi konusacak kendini ifade edebilecek kapasitesi olmadigi icin her lafini Atatürk ile bitirmeyen bir kuruluş olsa da göğsümüzü gere gere oy versek ama yok.

Pragmatist işe yarar duygudan ve duygusalliktan arınmış birileri lazım.

Türk halki ruhsal bir varlik gibi maneviyata cok onem veriyor. Karnin ac ise gurur maneviyat para etmez.

Matematik, Makine, Elektronik,Rulman, Tarım ve bunların Dunya ya marka olarak satışı lanse edilişi ancak karnimizi layigi ile doyurur..

"Dagda ki çobanın oyu ile benim oyum bir olmamali" lafına ek olarak aslinda su soylenmeli "Hayata atılmamış insan iliskilerini ve ticaret temellerini bilmeyenin oyu ile benim oyum bir olmamalı"

Gününü starbucksta geciren bir üniversiteli de oy vermemeli. Onun da cobandan farki yoktur hatta daha aşağıdır.

Ünüversite yi para kazanmana vesile olacak bir kurum gozü ile bakan bir memleket burasi. Okul kültür ve kişisel ilim irfan ögrenimden cok hangisini yaparsam altıma en kısa sürede audi bmw alırım kafasında tercih yapıldıgı icin odtu mezunu birinin vizyonu ve hedefi olmuyor.

Pazar gününüz güzel olsun.

Mesajı atarken yazim yanlışı olduysa kusura bakmayin vapur rüzgari altinda ancak bu kadar.

Püfür püfür ohh

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri