Mevzular (Siyaset)

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Künefe favori tatlımdır... Hatta mevzusu her geçtiğinde şöyle ifade ederim. ?

"La helva Vela kadayıf illa künefe"

:hihi

30ad353c580513a0126c5c58bc97ddd1.jpg

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Kendi görüşüm olacaksa anasayfada gözükmesin foruma üye olanlar sürekli en son atılan mesajın orada olduğunu okumasın
Olmaması konusunda imkan varsada olmasın forumun yaş ortalaması yüksek çoluk çocuk pek fazla yok he olmasının zararı varmı tabi ki yok ama fikri olup aklı olmayanlar yok en azından biz orta yaşlı kişilerde gün boyu zaten siyaset yapıyoruz çoğu ortamda bunu foruma taşımak bir taraftan olmak bence gereksiz mesela Adem beyin teknolojiye olan yaklaşımını cevaplarını seviyorum ama çukurla, fatih portakal ;reytingine girip ilke inkilap demokrasi diyince sevmiyorum bildiğimiz doğruları kendimize saklıyabiliriz Türküz zaten her ortamda oturduğumuzda kahvede işte evde misafirlikte ülke kurtarıyoruz tavsiye forumunda kurtarmayalım ülkeyi burada teknolojiyi kurtaralım bilinçlenelim soralım öğrenelim ben mesela Vestel tv için ss-iptv ottplayer haricinde sorunsuz birşey arıyorum ama malesef bulamıyorum Vestel binlerce tv satarken bu konuda neden birşeyler yapmaz bir konu oluşturup vestele mail atalım hep beraber sorunlarımız bunlar olsun istiyorum burada bu sorunlara kalp kırılmaz ama diğer sorunlarda işin sonu tatlı olmuyor gereksiz kalp kırılıyor velhasılı değmiyor Tavsiye forumu siyaset başlığı konusu içermesin.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Kendi görüşüm olacaksa anasayfada gözükmesin foruma üye olanlar sürekli en son atılan mesajın orada olduğunu okumasın
Olmaması konusunda imkan varsada olmasın forumun yaş ortalaması yüksek çoluk çocuk pek fazla yok he olmasının zararı varmı tabi ki yok ama fikri olup aklı olmayanlar yok en azından biz orta yaşlı kişilerde gün boyu zaten siyaset yapıyoruz çoğu ortamda bunu foruma taşımak bir taraftan olmak bence gereksiz mesela Adem beyin teknolojiye olan yaklaşımını cevaplarını seviyorum ama çukurla, fatih portakal ;reytingine girip ilke inkilap demokrasi diyince sevmiyorum bildiğimiz doğruları kendimize saklıyabiliriz Türküz zaten her ortamda oturduğumuzda kahvede işte evde misafirlikte ülke kurtarıyoruz tavsiye forumunda kurtarmayalım ülkeyi burada teknolojiyi kurtaralım bilinçlenelim soralım öğrenelim ben mesela Vestel tv için ss-iptv ottplayer haricinde sorunsuz birşey arıyorum ama malesef bulamıyorum Vestel binlerce tv satarken bu konuda neden birşeyler yapmaz bir konu oluşturup vestele mail atalım hep beraber sorunlarımız bunlar olsun istiyorum burada bu sorunlara kalp kırılmaz ama diğer sorunlarda işin sonu tatlı olmuyor gereksiz kalp kırılıyor velhasılı değmiyor Tavsiye forumu siyaset başlığı konusu içermesin.
Görüşlerine saygı duyuyorum ama katılmıyorum. Böyle bir forumda, hayatın her alanı, rahatlıkla bulunmalı ve tartışılmalı. Tartışmayı beceremeyenler zaten eleniyor...

Katıldınız mı bilmiyorum ama forumda bu bölüm için oylama yapılmış ve çoğunluk istediği için müstakil bir başlık altına alındı.

?

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573

Iyi bir siyaset kulaktan kulaga yayilmalidir ki gelecegimiz de iyi sekillensin. Verdigimiz her oy onumuzde ki 15 20 seneyi sekillendiriyor.

Siyaseti bu kadar basit ve gereksiz gormeyiniz. Tartıştığımız insanın guzelligine cirkinligine gore iyi veya kotu sonla bitebilir ama biz her zaman iyiyi seçersek sorun olmaz :).

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Son bir örnek olarak yılların duayeni, İnanılmaz sevdiğim sanatçı Alpay'ın, X bir partiye yalakalık yapma gereği duyması beni ne derece rahatsız etti ise; Anlıyorum ki sevdiğimiz veya o yönü ile sevdiğimiz karakterlerin siyasi yaklaşımları kalp kırabiliyor.

Bu ve buna benzer birçok örnek nedeniyle forumun genel kabulüne saygı duysam da, siyasi konulara yazmıyorum artık zira gereksiz kalp kırılıyor sürekli.

Bizler sosyal mecrada insanlara siyasi yaklaşımlarını baz alarak yardım etmiyoruz, Saygı sınırları çerçevesinde bu forumda bulunan herkes ile eşit mesafedeyiz.

Donanımhaberde bir üyenin imzası vardı ''Duam belli, Duyan belli'' diye. İşte artık benim yaklaşımım da bu.

Duam belli, Duyan belli :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Yazacaklarım, haram ama yasal para kazanma yolunun nasıl yapıldığıdır...
Kurumları ve isimleri yazmıyorum, ilgilenenler google'da akıllı biçimde arama ile detaylara ulaşabilir.

X belediyesi, şehrin iki noktasına, kamu yararına çalışan bir derneğin kullanımı için (çok da elzem olmayan) bebeği olan annelerin emzirme işini yapabilmesi adına iki adet kabin konulması için belirlenen yerleri 10 yıllığına ücretsiz olarak derneğe verir. Kabinlerin yapımı ve belirlenen yerlere montajı için Y şirketi ile anlaşılır.

Bu Y şirketi, kabinleri istenilen kalitede ve şekilde belirlenen yerlere montaj işini yaptırır... Haram para kazanma mevzusu da burada devreye girmeye başlar, Y şirketi öncelikle kabinlerin duvarlarına afiş asmak suretiyle reklam geliri elde etmeye başlar, sonrasında ise müsait olan yerlere Atm konulması için bankalarla anlaşarak her iki noktaya da ikişer bankamatik (atm) cihazı koydurur ve yıllık 8-10 milyon lira parayı alır. Olaydaki derneğe ise cüzi miktarda para vererek haram para kazanma tezgahını kurmuş olur.

X belediyesi Y şirketi ve kamu yararı güden şirket üçlüsü ile çok oturgaçlı götürgeç sistemi devreye alınmış olur. :sirit

Soran olursa da; dernek kamu yararına çalışıyor, Y şirketi hizmet alımını yerine getirmiş oluyor, belediye de hamd olsun müslümanların yönetiminde...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yazacaklarım, haram ama yasal para kazanma yolunun nasıl yapıldığıdır...
Kurumları ve isimleri yazmıyorum, ilgilenenler google'da akıllı biçimde arama ile detaylara ulaşabilir.

X belediyesi, şehrin iki noktasına, kamu yararına çalışan bir derneğin kullanımı için (çok da elzem olmayan) bebeği olan annelerin emzirme işini yapabilmesi adına iki adet kabin konulması için belirlenen yerleri 10 yıllığına ücretsiz olarak derneğe verir. Kabinlerin yapımı ve belirlenen yerlere montajı için Y şirketi ile anlaşılır.

Bu Y şirketi, kabinleri istenilen kalitede ve şekilde belirlenen yerlere montaj işini yaptırır... Haram para kazanma mevzusu da burada devreye girmeye başlar, Y şirketi öncelikle kabinlerin duvarlarına afiş asmak suretiyle reklam geliri elde etmeye başlar, sonrasında ise müsait olan yerlere Atm konulması için bankalarla anlaşarak her iki noktaya da ikişer bankamatik (atm) cihazı koydurur ve yıllık 8-10 milyon lira parayı alır. Olaydaki derneğe ise cüzi miktarda para vererek haram para kazanma tezgahını kurmuş olur.

X belediyesi Y şirketi ve kamu yararı güden şirket üçlüsü ile çok oturgaçlı götürgeç sistemi devreye alınmış olur. :sirit

Soran olursa da; dernek kamu yararına çalışıyor, Y şirketi hizmet alımını yerine getirmiş oluyor, belediye de hamd olsun müslümanların yönetiminde...
Şeytanın günahını almışız. ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Şeytanın günahını almışız. ?
Araştırınca, her işlerinin kılıfına uygun haram yeme projesi olduğu gerçeği ayan beyan ortaya çıkıyor zaten... :cigara
Bakış açısı şu;
"Bizden önceki kefereler bu ülkeyi soyduysa, biz müslümanız bizim hayli hayli soymamız gerekir, yani bu pastayı bizim yememiz gerekir"

Geçenlerde bir yerde denk geldim;
"Dinini, tilkiden öğrenirsen, ilk yapacağın şey tavuk çalmak olur" yazıyordu.

Bunların niyeti; din diyanet, vatan millet, iyilik, sevap, ibadet olmadı hiç bir zaman... Siyasal islamcılarda böyle bir şey yoktur, hiç bir zaman da olmayacaktır. Tek bildikleri şey; Tilkilik, çakallık yaparak tarihten ve ülkeden intikam almak. Yüz yıl önce de böyleydi bunlar, şimdi de, gelecekte "akıllı seçmen" izin verirse, yine böyle olacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt