Mevzular (Siyaset)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Eski vekil, daimi şaklaban Mehmet Metiner demiş ki ;İstanbul sözleşmesi için oylamada el kaldırırken neye kaldırdığımızı bilmiyorduk. Hepsi inkar edecek bugünleri ama hala inanıyorum gün gelecek devran dönecek hukuk herkese hesap soracak.

O günleri görürüz inşallah... :sopa1

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Mehmet Metiner ve diğer bir dolu ve şimdiler de M.Vekili olan tipler vardır,peki bunlar nasıl
vekil oldular dersiniz?

HaberTürk/CNNTürk başta olmak üzere bu herifleri hemen hergün "maaşlı" eleman olarak
ekranlara çıkarttılar! bunların en büyük özellikleri ise şudur;oralara çıkıp AKP lehine bir dünya
şey salladılar ve Dersini kim daha iyi çalıştıysa ödül olarak vekil seçtirildiler!!!
Ensarioğlun dan tutunda,Miroğluna kadar,sonra bir iki tane de Ermeni buldular(sözüm ona gazeteci)
Yasin Aktay dan bilmem kime kadar,bunların tek işleri AKP yi oaran "cengaver" gibi savunmaktı
ve ödüllendirildiler Allah için!

Şimdiler de bu tiplerden daha bir çok vardır,Reis hangisini beğenirse gelecek seçimde onlarda aday olacaktır!
kısaca çok ekrana cengaverlik yap,sonra kap vekilliği:haha

Bunların bir de tam sivil AKP cengaverleri de bol bol forumlar da vardır,gönüllü olarak ve bunlar "hala"
yok yapılan işler yok bilmem ne diye TV dekilerin aynılarını forumlarda yapıyorlar!

Şimdi siz yok Metiner şöyle demiş diyorsunuz,yaw komik olmayın bunların neredeyse alayı böyle! zaten aksi
bir ses çıkamazki,sıkarmı böyle bir ses çıkması??? haa çıkarsada aynen tekmeyi basarlar koyarla kapının önüne

yaw biz "mürid" olmaya alışık bir milletiz,1000 senedir böyle geldi böyle gider!

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
"Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin dünkü MYK toplantısında Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminde değişiklik yapılmasına ilişkin taslağın hazırlanmasını istediği iddia edildi. Söz konusu değişikliğin, Cumhurbaşkanlığı seçimini tek tura düşürmeyi ve seçilmek için yüzde 50'den fazla oy alma şartını kaldırmayı öngördüğü belirtildi. "

anlaşılan akp, r.t.erdoğan dışında c.başkanı seçilmesine mani olma çalışmaları yapıyor, he ne dersiniz? :hmm

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
"Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin dünkü MYK toplantısında Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminde değişiklik yapılmasına ilişkin taslağın hazırlanmasını istediği iddia edildi. Söz konusu değişikliğin, Cumhurbaşkanlığı seçimini tek tura düşürmeyi ve seçilmek için yüzde 50'den fazla oy alma şartını kaldırmayı öngördüğü belirtildi. "

anlaşılan akp, r.t.erdoğan dışında c.başkanı seçilmesine mani olma çalışmaları yapıyor, he ne dersiniz? :hmm

Demokratik olmayan bir sistemi daha da demokratik olmaktan çıkaran bir karar olur.
Yalnız bu iş ters de tepebilir iyi düşünsünler , ortada bir İstanbul seçimi örneği var.
Bu kararı alırlarsa halk dan tepki çekebilirler.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236

bu olamaz bir kere veya buna da evet diyecek adam varmı memleket de!
ama bunu yapan adam,ayağına kendi sıkmış olur! keşke öyle bir şey yapsa
Örnek;İstanbul B. B seçimi ve malum sonuç! süre daha da uzasaydı adam 2 milyon bile fark atacaktı yaw:haha
sanırım fark 800binler de çıkmıştı??

seçimler öncesi bizim yeğen beni bir CHP M.Vekili(Antalya)ile tesadüfen tanıştırdı Adliyede işim vardı,o da oraya
gelmişti bu zat ve ben ona direk 1milyon kadar fark bekliyorum demiştim,o M.vekili de bana güldü yok yaw o kadar da
abartmayın demişti.... :kiskis sonra malum seçim ve netice ortada,m.vekili benim Avukat yeğenin arkadaşı kendisi de eski savcı imiş
seç,mden 2 ay sonra yeğene,eniştene selamlarımı söyle demişti:hoba1 sonra da eklemiş yaw bu kadar farkı nasıl bildi adam
diye sormuş,yaw bazı insanlar da hiç görüş ve bazı şeyleri bilebilme yeteneği gelişmemiş

bizim malum kişiye gelirsek,o biliyor artık bu sefer gideceğini,hem de kötü gidecek!
ama bu yukarıda yazan teklifi de verirler ama "korkunun ecele faydası yoktur"!
netice de 20 sene adamların hakimiyeti ile Türkiye gitti,ne Devlet bey kurtarır bunları ne de başka birileri!

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
Arkadaşlar anketi kapatıyorum sonuç belli.

siyaset ayri bolum mu oluşturulım yoksa
hersey bu başlık altında yıllarca devam mi etsin.
(yeni konu açılmadan)
Bu başlık yeterli olur heralde , adı üstünde siyaset başlığı her türlü mevzu burada konuşulabilir ? başka başlıklar açılırsa da bu başlığa taşınabilir.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Ayrı bölüm olmasına gerek yoktur,zaten forumun asıl çalışma alanı da bu değildir,hani fake başlıklar olur v.s de
millet asıl siyaset konuşur diyeceğim bir yer değildir burası!

-Başlığı bence kapatın,yeni bir başlık da gerekmez,öyle olaylar var ki bir yerde başlık gerekir ama ucu gelir
hükümete dayanır ki bu da zaten doğal bir neticedir!

-örnek,"yakıt fiyatları" hani biz Arabistan da yaşıyor olsaydık,zaten böyle bir başlık kimsenin aklına bile gelmezdi!
ama Türkiye de yaşıyorsan böyle başlık da olur böyle hükümete "giydirmeler" de olur!
veya dolar bugün bilmem ne oldu dersek herhangi bir başlıkta(ithal bir ürün için)gelde hükümete girme şimdi:sopa1

-adam TV tavsiyesi istiyor ama fiyatlar malum örneğin Sony için,zira fiyatlar dolara endeksli! şimdi o bölümde
bunun için ne yazılacak,Allah razı olsun dolar şu kadar oldumu diyeceğiz?

-sürekli bir siyaset den korkma olayı var bizlerde! ister istemez siyasi konular olacaktır! şimdi adamın birisi yani bir
resmen AKP li üye geliyor ve "hala" adamları yüceltiyorsa,ona da birilerinin verecek cevapları da olacaktır,ayrıca
buda siyaset değilki! kaldıki bizim malum vekiller meclis de çok daha kötü örnek teşkil edecek muhabbetler yaparken
bizim yazdıklarımız bunların yanında hikaye kalır yaw:kiskis

-ama şunu yapın;AKP ye ve onun lehine yazanlara BANı çekin:haha:haha
abi bu saatden sonra hala birileri AKP diyorsa zaten şaşarım,kimileri bunu çaktırmadan yapıyor ama yemezler!
adam kalkıyor bir de AKP ye oyumu ben vermedim diyor,küllüm yalan tabiki! ama ben iki defa verdim 2002 ve
2007 de bir MHP li olarak hemde! adamlar %50 oy alıyorlar,kime sorsan ama ben vermedim diyor,ülen dürüst olun dürüst
%50 az-buz oran değil yaw,kim veriyor o zaman,forumlar da bir alay tabiik adamları var,ama sorsan yok yaw ben
vermedim ya da hayatda oy kullanmadım der büyük çoğunluk,kimisi partisi "saklar" ama harbi AKP cidir!
kimisi hiç oy kullanmadım der,sonra da "siyaset yapmayın" diye ahkam kesilir!

ve en önemlisi de şudur;adam "Demokrasi" nedir bilmez,ama sorarsan bu memleket de demokrasi varmış!
bunu bilmediğimiz için tartışmalarımız hep Karakol da bitmektedir,sonra da kalkıp siyaset yapmayın denir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bir de şu vardır,dalgaya düşmeyin ltf

bu adamlar önce "solcu militanlardı" hatta bazıları ciddi militandır!
sonra bunların "Kürt olanları" kürtçülük ayağına soyundular A.Kaya/Y.Güney ve daha bir sürü
sanatçı v.s bir de bunlara siyasi oyuncular da eklendi(Kürt olanlar) kısaca solculuktan kürtçülüğe
geçtiler bazı ları ise kerhen geçti gibi görülsede gönüllerinden öyle olduğu belli oluyordu(bunlar
daha ılıman görünürlerdi)yaşı büyük olanların(Kürt ler)hepsi solculukla başladılar,kürtçülük
son durakları olmuştur!

ben bu rahmetli A.Kaya yı ne dinlerdim nede yaptığı müziği severdim,ayrıca adamın kim olduğunu da
bildiğim için,bana tamamen zıt birisiydi!

bazı "sanatçılar" bizde sanatı ile değil de,"siyasi ayakları" sebebiyle sevilirdi hatta çok büyük sanatçı denirdi bunlara!
hala da böyledir bunlar,ağırlık olarak sol dakiler!

Ama Cem Karaca rahmetliyi severim hala,dinlerim sesini arada,yaw bu adam solcumu diye de aklıma hiç gelmedi gitti!

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Eski vekil, daimi şaklaban Mehmet Metiner demiş ki ;İstanbul sözleşmesi için oylamada el kaldırırken neye kaldırdığımızı bilmiyorduk. Hepsi inkar edecek bugünleri ama hala inanıyorum gün gelecek devran dönecek hukuk herkese hesap soracak.

Yıllar sonra inkar edilecek bir ay var mevsimler içerisinde. ''Büyük Kandırıldık'' diyecekler sanırım bu sefer de..

Geri
Üst Alt