metroda vapurda şarkı özentiliği

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Her yerde özentilik (ne demekse) almış başını gidiyor.Sosyal medyada her gönderinin altına bilip bilmeden yorum yapınca ya da ağırlıklı olarak teknik konuların paylaşıldığı bir forumda gereksiz ;kendi bakış açısını toplumun diğer bireylerine dayatmaya çalışan ;Türkçe yazı yazmaya bile özen göstermeyen birileri başlık açınca, okumak zorunda mıyım ?Benim vaktimi çalmaya ne hakkın var?Belki acil bir tavsiyeye ihtiyacım var ,başlıkların arasında önemli bir konu arıyorum.Beni rahatsız etmedin mi şimdi?
başlık ile icindeki metin aynı girmezsin okumassın madem öyle. tv yazilimi var millet diye konu acip altina bunlari yazsam haklisin

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Her yerde özentilik (ne demekse) almış başını gidiyor.Sosyal medyada her gönderinin altına bilip bilmeden yorum yapınca ya da ağırlıklı olarak teknik konuların paylaşıldığı bir forumda gereksiz ;kendi bakış açısını toplumun diğer bireylerine dayatmaya çalışan ;Türkçe yazı yazmaya bile özen göstermeyen birileri başlık açınca, okumak zorunda mıyım ?Benim vaktimi çalmaya ne hakkın var?Belki acil bir tavsiyeye ihtiyacım var ,başlıkların arasında önemli bir konu arıyorum.Beni rahatsız etmedin mi şimdi?

Kalın yazdığım bölüm benim de içimde yaradır. Milletin ortaokul seviyesindeki çocukları edebi eser gibi yazıyor kendi dillerini. Ne bir yanlış cümle, ne bir noktalama işareti hatası var.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
bunun altına biz nasıl bir milletiz yazarım ve bu konu yanında zemzemle yıkanmış kalır... ‼

Besmele ile çalanlar
Hülle ile zina yapanlar
Allah'ın dinin satanlar
Soru çalanlar
Torpil yapanlar

Desem yeterli olur sanırım.
Yazdığım bu beş maddenin en az biri ile işi olanlar mesaja olumsuz puan vermiş... Ak'ım derken bok'um demenin başka bir yolu da bu işte...

:haha

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bir gün Çiğliye gidiyorum ,izban'a bindim ,sanırım Halkapınar istasyondan bir genç bindi ,yanında 2 gitar var ,ispanyol :)
Başladı tıngırdatmaya ve söylemeye .Kaltım yanına gittim ve " ver şu gitarı "dedim :) ,demek ki sert söylemişim ki "tamam amca,gidiyorum buradan" dedi ,şaşırdım "git demedim çocum,yerdeki gitarı ver dedim" dedim :)
Yüzüme baktı ,"ne yapacaksın" dedi ,bende "sana bas çalıp eşlik edeceğim" dedim , çocuk iyice şaşırdı ,çalmayı bıraktı yüzüme baktı sadece ama eğildim aldım gitarı ve "hadi devam" dedim :kiskis
Alaybey'den arkadaşı binene kadar çocuğa bas ses ile eşilk ettim ,hatta arkadaşı beni görünce en az (saatıma bakmadım ama) 3-4 dakika sadece durup yüzüme baktı :)
Benim gibi çalgıcı birisi boş durur mu :hihi ,ama vagondaki alkışı da yazmalıyım :)

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Maalesef ki, İslam düşünür ve bilim adamlarının eserleri batıda rönesansi başlattı ve sonrası sanayi devrimi, adamlar 300 yıl her yönden önde bizde örnek; insan kalitesi, şeffaf yönetim, hastane , altyapı , teknoloji, sanayi, insan hakları, demokrasi liste uzar gider. Batı olalım demiyorum. Fakat kafamda hep şunu düşündüm. Atatürk 60 Lara kadar yaşasaydı , bugün bizde ilerde olurduk. Çok erken vefat etti. Yinede Atatürkte. Allan razı olsun. Ya düşünün adam demiş ki ; benim fikirlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin. Gerçekten çok seviyorum Atatürkü. Bazen de onun zamanında yaşasaydı. Ve askeri olsaydım onun diyorum. Adam bir devlet temeli attı. 100 yıldır ayakta.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Maalesef ki, İslam düşünür ve bilim adamlarının eserleri batıda rönesansi başlattı ve sonrası sanayi devrimi, adamlar 300 yıl her yönden önde bizde örnek; insan kalitesi, şeffaf yönetim, hastane , altyapı , teknoloji, sanayi, insan hakları, demokrasi liste uzar gider. Batı olalım demiyorum. Fakat kafamda hep şunu düşündüm. Atatürk 60 Lara kadar yaşasaydı , bugün bizde ilerde olurduk. Çok erken vefat etti. Yinede Atatürkte. Allan razı olsun. Ya düşünün adam demiş ki ; benim fikirlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin. Gerçekten çok seviyorum Atatürkü. Bazen de onun zamanında yaşasaydı. Ve askeri olsaydım onun diyorum. Adam bir devlet temeli attı. 100 yıldır ayakta.
Yazdıklarına ve düşüncelerine katılmakla birlikte, birde cihan peygamberinin hayatını, yaşam felsefesini özümseyin derim... Okuduğunuzun hakkını verirseniz, hayatınızdan aldığınız lezzet üçe beşe katlanır...

Not; yorumum, kesinlikle kıyas değildir...

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
bu soylediginiz seyler zaten kanunen de yasak. basklarini rahatsiz etmek rahatsiz edecek sekilde muzik dinlemek gurultu vs.. genel ahlaka aykiri olan mevzular da var onu da yazmayayim dedim hani
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

biz böyle bir millet değildik. avrupada metroda yapılanları gördükleri icin boyle yapıyorlar
Kesinlikle katiliyorum.Ama Ataturk un vefatindan sonra onun sirtindan gecinen parazit bir guruh mevcut adina da batililasma modernlesme diyorlar. Ataturk un arkasina saklanmasalar cok daha iyi olmazmiydi...kimi leride din tuccarligi yaparak milleti yoluyor kimiside Ataturk deyip milletin canina okuyor....

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt