metroda vapurda şarkı özentiliği

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
heryerde özentilik almis başını gidiyor. avrupadan her gördüklerini yapinca kendilerini modern, ilerici zannedenler var. bu adamin yerinde olsam nasil yapardim bilmiyorum ama kimse baskasini rahatsiz etme hakkina sahip degil. vapurda metroda sarki soylemek moda oldu. ne diye kafamı şişiriyorsun zaten işten çıkmışım binbir türlü stres bir de senin bagirmani mi dinlicem.. gecen sene isatnbul eminonu vapurunda da yaşlı amca itiraz etti diye kavga çıkmıştı. entel dantel medya bunlara sahip çıktığı ozendirdigi icin sanki karşı çıkan bozguncu etiketi yapistiriyorlar.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Toplum içinde, bu tür şeyler kanun vs ile yasaklanmadığı sürece, genel ahlak ve görgü kurallarına aykırı olmadığı sürece kime ne? :bilmiyom

İşten çıktığın, kafanın şiştiği vs başkalarını neden düşündürsün?

Daha ileri gideyim, toplumda toplu yaşam alanlarında yasak olmayan şeylerden rahatsız olan varsa, taksi tutsun, özel aracını kullansın.

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
Haber ne kadar saçma. Toplumsal şiddet aldı başını gidiyor. Kimsenin kimseye de saygısı kalmamış.

Ama anlamadığım ve tehlikeli olan diğer şey ise ilk yorumu yazan arkadaşın olayı farklı yerlere bağlaması. Eğer toplum içerisinde yüksek sesle bir eylem gerçekleştiren biri varsa akıl sağlığından şüphe edilir. Metroda orada burada şarkı söylemenin ileri olmakla ya da Avrupa'dan görmekle ne alakası var?

Ayrıca gitar eşliğinde şarkı söyleyip para kazanmaya çalışan insanlarla akıl sağlığı yerinde olmayanları bir zahmet ayırın.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Toplum içinde, bu tür şeyler kanun vs ile yasaklanmadığı sürece, genel ahlak ve görgü kurallarına aykırı olmadığı sürece kime ne? :bilmiyom

İşten çıktığın, kafanın şiştiği vs başkalarını neden düşündürsün?

Daha ileri gideyim, toplumda toplu yaşam alanlarında yasak olmayan şeylerden rahatsız olan varsa, taksi tutsun, özel aracını kullansın.
bu soylediginiz seyler zaten kanunen de yasak. basklarini rahatsiz etmek rahatsiz edecek sekilde muzik dinlemek gurultu vs.. genel ahlaka aykiri olan mevzular da var onu da yazmayayim dedim hani
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Haber ne kadar saçma. Toplumsal şiddet aldı başını gidiyor. Kimsenin kimseye de saygısı kalmamış.

Ama anlamadığım ve tehlikeli olan diğer şey ise ilk yorumu yazan arkadaşın olayı farklı yerlere bağlaması. Eğer toplum içerisinde yüksek sesle bir eylem gerçekleştiren biri varsa akıl sağlığından şüphe edilir. Metroda orada burada şarkı söylemenin ileri olmakla ya da Avrupa'dan görmekle ne alakası var?

Ayrıca gitar eşliğinde şarkı söyleyip para kazanmaya çalışan insanlarla akıl sağlığı yerinde olmayanları bir zahmet ayırın.
biz böyle bir millet değildik. avrupada metroda yapılanları gördükleri icin boyle yapıyorlar

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
bu soylediginiz seyler zaten kanunen de yasak. basklarini rahatsiz etmek rahatsiz edecek sekilde muzik dinlemek gurultu vs.. genel ahlaka aykiri olan mevzular da var onu da yazmayayim dedim hani
O zaman ilgili yerlere baş vurup kanunun uygulanmasını talep edeceksiniz. :bye

İzin aldıktan sonra serbest diye biliyorum... Şahsen, sokakta bu işi yapmak istesem, bütün izinleri alır, legal şekilde yaparım.

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41

biz böyle bir millet değildik. avrupada metroda yapılanları gördükleri icin boyle yapıyorlar

Pardon sizin Avrupa'yla derdiniz nedir? Batı düşmanlığınız falan mı var?

Bir de ''genel ahlaka aykırı olan mevzular da'' diyorsunuz. Bu metnin altı çok dolu belli. Şort giyen kadınlara da girer, el ele tutuşan çiftlere kadar gider. Tehlikelisiniz!

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Pardon sizin Avrupa'yla derdiniz nedir? Batı düşmanlığınız falan mı var?

Bir de ''genel ahlaka aykırı olan mevzular da'' diyorsunuz. Bu metnin altı çok dolu belli. Şort giyen kadınlara da girer, el ele tutuşan çiftlere kadar gider. Tehlikelisiniz!
konuyu baska yerlere çekme oyle bir sey demedim. ayrica Domestos Domestos un son yazdigi mesaja da katiliyorum

Olaya sadece "gürültü yapan insanlar" tarafından bakıyorsanız sonuna kadar haklısınız. Ama Batı özentiliği, efendim adab-edep lakırtısına bağlayacaksanız haksızsınız. Net olalım.
tabiki olaya gürültü yapan insanlar tarafindan bakıyorum. bunun da sebebinin oyle oldugunu zannediyorum kendimce

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Açıkçası sokak müziği eskiden de vardı.
Eskiden internet mi vardı, millet özensin?
Toplu taşımada denetimi artırırsın, sorun çözülür, bu kadar basit.

Toplu taşımada telefonda bağırarak konuşan amcalar da mı avrupaya özendi? :haha1
Ya da toplu taşımada genç insanların başında dikilen insanlar da mı avrupaya özendi? :kiskis

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Sen öyle bir şey demedin de, kaynak göstermiş olduğun lağım medyası öyle şeyler peşinde maalesef.
olabilir ama açıkçası benim bir siyasi tarafim yok. memlekette tarafsiz duzgun basin da yok. sadece fox izleyip ya da sadece ahaber izleyip olaylara yanlı bakan biri değilim. mecbur bir o taraftan bir bu taraftan haberlere bakıyoruz :alala.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
olabilir ama açıkçası benim bir siyasi tarafim yok. memlekette tarafsiz duzgun basin da yok. sadece fox izleyip ya da sadece ahaber izleyip olaylara yanlı bakan biri değilim. mecbur bir o taraftan bir bu taraftan haberlere bakıyoruz :alala.
Ben "öylesiniz" demedim zaten... Benim de siyasi görüşüm yok ama aklım var kullanıyorum çok şükür. Çoğunluk aklını kiraya vermiş gibi yaşıyor bu ülkede...

En iyisinin (siyasi) Allah belasını versin inşallah.

S Çevrimdışı

SİGORTACI

Yeni Üye
29 Tem 2018
39
54
Her yerde özentilik (ne demekse) almış başını gidiyor.Sosyal medyada her gönderinin altına bilip bilmeden yorum yapınca ya da ağırlıklı olarak teknik konuların paylaşıldığı bir forumda gereksiz ;kendi bakış açısını toplumun diğer bireylerine dayatmaya çalışan ;Türkçe yazı yazmaya bile özen göstermeyen birileri başlık açınca, okumak zorunda mıyım ?Benim vaktimi çalmaya ne hakkın var?Belki acil bir tavsiyeye ihtiyacım var ,başlıkların arasında önemli bir konu arıyorum.Beni rahatsız etmedin mi şimdi?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt