Mercusys Ağ Genişletici 31 Mayıs A101 ' De

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
hocam zaten söylediğiniz fiyatlara eve hotspot sistemi kurarsın. Bu fiyatlara çıkarım diyorsanız benim size önerim menzil genişletici yerine poe destekli draytek, mikrotik,tenda,engenius marka indoor ap tercih etmeniz sorun menzil ise evde analog telefon hattını kullanmıyorsanız hol den odalara dağılan telefon buatı vardır buat dan telefon kablosunu çıkarıp yerine cat6 kablo çekin hol e ap yi bağlayın menzil gibi bir sorununuz olmaz modemden de wifi yi kapatırsınız modem performansı artar mikrotik rbcapgi-5acd2nd f/p ürünüdür incelemenizi tavsiye ederim.
Amacım evin her yerinde internete girebilmek şu an modemin bulunduğu benim oda ve yan oda da sinyal var diğer odalarda sinyal kaybolup geliyor mutfak ve salon tarafında tamamen kayboluyor evde akşamdan akşama internet kullandığım için pek önemsemiyorum ama modeme sabit telefon bağlı olduğundan modem gün boyu açık. Telefon hat kutusu sadece salonda ve benim oda da mevcut bir ara hol deki sigorta kutusuna bağlantı yapıp cihazı bağlasam mı diye düşündüm ama cesaret edemedim söylediğiniz yöntemde mantıklı ucuz bir şekilde sinyal işini çözmeye çalışıyorum

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Amacım evin her yerinde internete girebilmek şu an modemin bulunduğu benim oda ve yan oda da sinyal var diğer odalarda sinyal kaybolup geliyor mutfak ve salon tarafında tamamen kayboluyor evde akşamdan akşama internet kullandığım için pek önemsemiyorum ama modeme sabit telefon bağlı olduğundan modem gün boyu açık. Telefon hat kutusu sadece salonda ve benim oda da mevcut bir ara hol deki sigorta kutusuna bağlantı yapıp cihazı bağlasam mı diye düşündüm ama cesaret edemedim söylediğiniz yöntemde mantıklı ucuz bir şekilde sinyal işini çözmeye çalışıyorum
Düşük maliyetli istiyorsanız herhangi bir menzil genişletici işinizi görecektir

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
kablonet modeme extender baglamak buyuk hata olur.
cunku kablonet modemlerde kullanilan
wifi cipi vasatinda ötesinde.

yapilacak en iyi uygulama
kablonet modemi bridge moda alip
lan portuna kalite bir router koyup
yayini bu sekilde yapmak.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
kablonet modeme extender baglamak buyuk hata olur.
cunku kablonet modemlerde kullanilan
wifi cipi vasatinda ötesinde.

yapilacak en iyi uygulama
kablonet modemi bridge moda alip
lan portuna kalite bir router koyup
yayini bu sekilde yapmak.
Modem ne kullandığın?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
D Labnet, CBW-383Z4 kullanıyorum.
Cihaz ciphset olarak iyi ama anten ve aşırı ısınma sorunu var sıkıntısı aslında cihazın kendine hayrı yok yoksa benim kullandığım modemlerde dediğin gibi bir sorun yok netmaster inifity 401 yada ubee evw32c de rahatlıkla kullanılabilir router konusuna gelince piyasa da en iyi olarak adlandırılan çoğu routerlar broadcom chipsete sahip bence siz o modeme kira ödemek yerine ubee isteyin

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
D Labnet, Bunun harıcınde CBW-383ZN Modemımde var bunlar sahsıma aıt.

Musaıt zamanda CBW-383Z4 devre dısı bırakıp CBW-383ZN aktıvasyon yaptırmayı dusunuyorum.

CBW-383Z4 fazla sayıda kullanıcı baglandıgında cıhaz loop gırıyor tepkı vermıyor.

daha once konustugumuz gıbı tum yukum mıkrotık routerboard da

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
D Labnet, Bunun harıcınde CBW-383ZN Modemımde var bunlar sahsıma aıt.

Musaıt zamanda CBW-383Z4 devre dısı bırakıp CBW-383ZN aktıvasyon yaptırmayı dusunuyorum.

CBW-383Z4 fazla sayıda kullanıcı baglandıgında cıhaz loop gırıyor tepkı vermıyor.

daha once konustugumuz gıbı tum yukum mıkrotık routerboard da
Vallaha hocam kira veriyosan eğer hemen değiştir o seride tamamen ısınma sorunu var 2dbi anten var denilsede bana göre yok mikrotik işini her zaman her yerde görür ona bişey demiyorum ama para veriyosan eğer değiştir derim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Eskıden 2 yıllık sozlesme yapana modem verılırdı.
2 abonelıgım vardı ozamanda kalma bunlar.

kablo modemı brıge moda alınca mıkrotık ıp alamıyor almıs olsa brıdge modda sorunsuz ac-kapa kapmadan yıllarca kullanılır.
dıger turlu bırkac gune bır yenıden baslatmak zorunda kalıyoruz.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Eskıden 2 yıllık sozlesme yapana modem verılırdı.
2 abonelıgım vardı ozamanda kalma bunlar.

kablo modemı brıge moda alınca mıkrotık ıp alamıyor almıs olsa brıdge modda sorunsuz ac-kapa kapmadan yıllarca kullanılır.
dıger turlu bırkac gune bır yenıden baslatmak zorunda kalıyoruz.
Dhpc client eklersen alır hocam

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
su sekılde eklı ama brıdge alınca gercek ıp alamıyor

Ekran-Alintisidd039af1d6dd55cb.png

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810

Hocam bridge nosunu aktif et

Hocam bu şekilde nasıl yapılandırdın dmz mi? Eğer öyle ise dhpc den yine ip alması gerekirdi pool, routes ve adressees de wan portu için ip tanımlaması var mı kontrol edermisin eğer varsa pasif hale getirip modemi bridge moduna alıp modemi kapatıp açıp denermisin illa ip alması lazım şuan aldığı ip den farklı bir blok alması gerekli

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
188
46
Şimdi alt komşudan internet kullanıyoruz ama diğer odalarda net çekmiyor şimdi ben bu cihazı alsam çekmeyen oda yakınında bir yere takıp kullanabilirmiyim bu cihaza her hangi bir şifre yada modem ile ilgili herhangi bir kablo vs uygulucaz boşuna almayalım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt