MERAKLA BEKLENEN AWOX U5600STR 4K ANDROID TV İNCELEMESİ !

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Her kese merhaba bende awox marka TV almak istiyorum bu konuda yardım eden ustatlara da teşekkürler simdik iki ürünü görmemiş biri olarak hangi ürünü almalıyım biri 2018 model 5600 seri diğeri 2019 yeni model hangisini tavsiye edersiniz şuan yeni model daha uygun iki cihazın da deneyip test eden üstadlar hangi modeli önerirsiniz ve iki modelde aynı yazilimlari aynı mı burda paylaşılan rom root 5600 için paylaşılan dosyaları 5500e kura biliyormuyuz
Benim tavsiyem 5600 dür ancak sarı renk konusunda halen kullanıcılardan olumsuz geri dönüş olduğunu hatırlatmak isterim.
Hayır kullanamazsınız :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam merhaba Bu TV 3k mi donanım forumda biri 3k olduğunu soylemis yazılımla 4k ya çıkarılmış deniliyor bizi bu konuda aydınlata bilirmisiniz
Donanım forumdaki profesör arkadaşlarımıza baksak aslında bu aldıklarımız televizyon dahi değil. Bunlar normalde düdüklü tencere ama yazılım ile tv taklidi yapmayı başarıyorlar :kiskis

Bu forumda bol miktarda şunu görürsünüz sevgili kardeşim.

''Bu tv de XXX YY ZZ mevcuttur çünkü ispatı şu dur, kaynağı da bu dur.''

Bunun dışında ''Benim eniştemin halasının oğlu bu fabrikaya mal veren kamyona mazot veren pompacıda çalışıyor o söyledi'' dayanakları ile ortaya atılan söylemlere biz kulak asmıyoruz.

Söylemler üretmek yerine iş üretmeyi tercih ediyor ve Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji olarak tavsiyeforumu adına ürün satın alıyor ve paramparça ederek donanımlarını, elimizdeki olanaklarla da yazılımsal kontrollerini yapıyoruz.

Gördüğümüz eksikler ne ise hiç çekinmeden de yazıyoruz. Burada paylaştığımız bilgi ve videoları maalesef ki Awox fabrikasındaki müşteri hizmetlerinde görevli olanlar dahi ''Bizi karalamak için çekiyorlar'' diyebiliyorlar o kadar yani :kiskis

Biz kimi neden karalayalım arkadaş, insanları bilinçlendirmek için ürün satın alıp inceliyor ve içinden ne çıkıyorsa kamerada onu gösteriyor, söylüyoruz :ok

M Çevrimdışı

mdnsari

Yeni Üye
2 Tem 2018
15
31
Hocam bir uzmanlık sorusu sormak istiyorum benim 55 inç Vestel 4k mb120 anakartli tvim vardı oğlan panelini kırdı ben içinden güç karti anakarti haporlorlerini aldım. Bunun anakarti ve haporlorunu bu awox TV'ye takip daha yüksek performans mümkün mü . Ayrıca bu tip bir şey mümkünse sizde bu konuda eğitici bir video çeker misiniz?
A Adem Helvacı Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
Donanım forumdaki profesör arkadaşlarımıza baksak aslında bu aldıklarımız televizyon dahi değil. Bunlar normalde düdüklü tencere ama yazılım ile tv taklidi yapmayı başarıyorlar :kiskis

Bu forumda bol miktarda şunu görürsünüz sevgili kardeşim.

''Bu tv de XXX YY ZZ mevcuttur çünkü ispatı şu dur, kaynağı da bu dur.''

Bunun dışında ''Benim eniştemin halasının oğlu bu fabrikaya mal veren kamyona mazot veren pompacıda çalışıyor o söyledi'' dayanakları ile ortaya atılan söylemlere biz kulak asmıyoruz.

Söylemler üretmek yerine iş üretmeyi tercih ediyor ve Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji olarak tavsiyeforumu adına ürün satın alıyor ve paramparça ederek donanımlarını, elimizdeki olanaklarla da yazılımsal kontrollerini yapıyoruz.

Gördüğümüz eksikler ne ise hiç çekinmeden de yazıyoruz. Burada paylaştığımız bilgi ve videoları maalesef ki Awox fabrikasındaki müşteri hizmetlerinde görevli olanlar dahi ''Bizi karalamak için çekiyorlar'' diyebiliyorlar o kadar yani :kiskis

Biz kimi neden karalayalım arkadaş, insanları bilinçlendirmek için ürün satın alıp inceliyor ve içinden ne çıkıyorsa kamerada onu gösteriyor, söylüyoruz :ok
Hocam 2 senedir televizyon Alican malum hayat şartlarından alamadık gönlüm Vestel 9600 serisiydi doların firlamasiyla oda hayal oldu telefunken ve Hitachi modellerinden birini alicaktim 2800 TL fiyatlarda satılırken millet bu TV ye yönelince fiyatlar hemen tavan yaptı yine beklemede kaldım bu sefer kafama koydum awox bütçeme göre iyi elimde efsane Samsung c750 serisi var 4 sene önce panele sıvı temasından ekranın sol tarafında 5cm beyaz olarak kaldı soldan sağa çizgiler çıktı uzak mesafede iyi kötü TV seyredilir bizim burda yaptırmaya kalkistim 500tl fiyat verdiler her halde cof tamiri olucak bende 8 senelik TV ye okadar para vermek istemiyorum birde sonradan tekrar bozulur korkusundan yeni TV almak daha mantıklı geliyor hem büyük ekran olması hem 4k hemde android cazip gibi geliyor

M Çevrimdışı

mdnsari

Yeni Üye
2 Tem 2018
15
31
Hocam televizyon geldi kuruldu televizyon açılınca televizyondan çok hafif ses geliyor bozuk harddisk sesi gibi herkeste varmı bu sıkıntı birde nedeni nedir çözümü yokmu çok rahatsız edici.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam 2 senedir televizyon Alican malum hayat şartlarından alamadık gönlüm Vestel 9600 serisiydi doların firlamasiyla oda hayal oldu telefunken ve Hitachi modellerinden birini alicaktim 2800 TL fiyatlarda satılırken millet bu TV ye yönelince fiyatlar hemen tavan yaptı yine beklemede kaldım bu sefer kafama koydum awox bütçeme göre iyi elimde efsane Samsung c750 serisi var 4 sene önce panele sıvı temasından ekranın sol tarafında 5cm beyaz olarak kaldı soldan sağa çizgiler çıktı uzak mesafede iyi kötü TV seyredilir bizim burda yaptırmaya kalkistim 500tl fiyat verdiler her halde cof tamiri olucak bende 8 senelik TV ye okadar para vermek istemiyorum birde sonradan tekrar bozulur korkusundan yeni TV almak daha mantıklı geliyor hem büyük ekran olması hem 4k hemde android cazip gibi geliyor

Çok doğru bir düşünce olmadığını söylesem kırıcı olmam umarım.
Yani 500tl vermeyesiniz diye o efsaneyi hurdaya çıkartmanız mantıklı değil.

500TL verin yaptırın, 1500TL ye satın (Durumunu açıklayarak) 1000tl yi bütçeye ekleyerek düşündüğünüzden daha üst seviyede bir tv alın mesela ;)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam televizyon geldi kuruldu televizyon açılınca televizyondan çok hafif ses geliyor bozuk harddisk sesi gibi herkeste varmı bu sıkıntı birde nedeni nedir çözümü yokmu çok rahatsız edici.

Eğer oturduğunuz yerden duyulabilen bir ses ise buna normal diyemem.
Ancak her televizyonda osilatör sesi dediğimiz bu ses vardır zaten :ok

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Hocam bir uzmanlık sorusu sormak istiyorum benim 55 inç Vestel 4k mb120 anakartli tvim vardı oğlan panelini kırdı ben içinden güç karti anakarti haporlorlerini aldım. Bunun anakarti ve haporlorunu bu awox TV'ye takip daha yüksek performans mümkün mü . Ayrıca bu tip bir şey mümkünse sizde bu konuda eğitici bir video çeker misiniz?
A Adem Helvacı Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji

Tcon, panel, cof board vs. arasında ki uyum önemli bu yüzden genelde uymaz :) pratikte işlevsiz bu durum.

temhem16 Çevrimdışı

temhem16

Aktif Üye
24 Ağu 2018
105
54
Ben de de aynı durum var paneli kırılan 55ud9300 ün anakartını alıp awox u5600str ye taksam diyorum.

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
Çok doğru bir düşünce olmadığını söylesem kırıcı olmam umarım.
Yani 500tl vermeyesiniz diye o efsaneyi hurdaya çıkartmanız mantıklı değil.

500TL verin yaptırın, 1500TL ye satın (Durumunu açıklayarak) 1000tl yi bütçeye ekleyerek düşündüğünüzden daha üst seviyede bir tv alın mesela ;)
Hocam bugün verdim servise 2 güne halletcekler inşallah goruntu eskisi gibi güzel olursa android bax alıp kullanmaya devam ederim 8k TV ler çoğalınca 4k TV ler düşerse ozaman alırım dediğinizde mantıklı 1500 e satıp 4bine iyi bişey alabilirim

limonlusoda Çevrimdışı

limonlusoda 

Aktif Üye
16 Haz 2019
61
49
Merhabalar gerek firma olsun gerekse Adem Bey olsun inceleme de panelin LG üretimi ve 4K çözünürlükte olduğu söylendi. Şöyle bir yorum var bu konu hakkında ne düşünürsünüz selamlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri