Mecool Km2 Plus ( Lisanslı )

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Şimdi öncelikle fiyatlamayı bir kenara bırakıp iki cihazı kıyaslamanı öneririm. Çünkü fiyat üzerinden gidersek bütçesi az olan kullanıcıya zaten gidip Km2 Plus önerilmez. Benim önceki yazılarımada bakacak olursanız, sadece Netflix, Disney, Youtube, Iptv kullanıcısına hep gidin Sunny Prime alın geçin demişimdir. Bütçe meselesi ayrı bir mevzu, ben her zaman bütçeye ve kullanıma göre cihaz öneririm.

Şimdi cihazlar kıyaslanırken Netflix, Disney, Amazon görüntü kalitesi ve uygulamaların performansına göre kıyaslanmaz. Kaldıki uygulama arası geçişler ve kullanımı açısında km2 plus daha seri bir cihaz. Stick cihazlarda bluetooth sorunuda var mesela, iki cihazdan fazlasını bağladığınızda verim düşüyor, kopmalar, ağırlaşmalar başlıyor. Yani daha iyi fikir sahibi olabilmek için iki cihazıda kullanmak gerekiyor demek istediğim noktalar bunlar. Kağıt üzerindeki verilerlede bir fikre sahip olabiliriz ama bizzat deneyimlemek ap ayrı. Tivo stream 4k stick bir cihaz olduğu için uzun kullanımda çok ısınıyor, ısınan cihazda performans kaybına uğrar. Km2 plus ta ısınma derdimiz yok.

Yani gpu aynı işlemci ne olursa olsun aynı performans alınır yanlış.

Donanım olarak Tivo da sadece bir adet Usb C çıkışı var, kullanabilmek için ek aparat almak gerekli, onunda veri aktarım hızı km2 plusa göre çok geride. Ethernet, usb, micro sd, optik ses çıkışı v.s gibi donanımlarda Tivo da mevcut değil. Ayrıca km2 plus ın AV1 codec desteklediğinide belirteyim. Bu özellik stick cihazlarda Sunny Prime dada mevcut. Km2 plus ın wifi çekiminede dikkat çekmek isterim, ağları tarattığımda şimdiye kadar diğer cihazlarda hiç görmediğim ağları gördüğünü deneyimledim, öyle bir ağ listesi çıkardı ki liste uzayıp gidiyordu. Çok kuvvetli bir kablosuz ağ çekimi var.

Şimdilik deneyimlediklerim aklıma gelenler bunlar, daha uzun kullanımda daha detaylı bilgiler vereceğim.
Birinin fiyatı neredeyse diğerinin 2 katı. O fiyata değecek bir performans farkı bence yok. Bu fiyatlara bence ölü doğmuş. 1300 olmasa bile sizi kırmayayım 1500 olsun. Ötesi bu cihaza değmez. O fiyata çıkınca yazılım desteği de gerekir.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Birinin fiyatı neredeyse diğerinin 2 katı. O fiyata değecek bir performans farkı bence yok. Bu fiyatlara bence ölü doğmuş. 1300 olmasa bile sizi kırmayayım 1500 olsun. Ötesi bu cihaza değmez. O fiyata çıkınca yazılım desteği de gerekir.
Lisanslı Mecool cihazlarının üreticisi Skyworth Digital dir, sözleşmelerde bu cihazların güncelleme alacakları açıkca yazılır. Km2 dahil Km2 Plus ve Skyworth Digital in üretimi olan cihazlar yazılım desteği alacaktır. Hali hazırda Skyworth Digital ürettiği bir çok cihaza yazılım desteği vermiştir. Sadece bu işi ağırdan alan bir firma, mesela Android 9 olarak çıkardığı bir çok cihaza Android 10 desteği sağlamıştır. Android 10 cihazlarada 11 desteği verecektir. Mesela sendeki Km2 ye Android 11 desteği gelecektir.

Cihaz hakkında söylediklerine gelirsek, tabi ki katılmıyorum.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Standart kullanım + IPTV olur en fazla.
Ethernet ve USB önemli.
Bu cihaz donanım olarak güçlü ama fiyatı biraz şişme gibi geliyor.
Yazılım tarafı için geçmişi şaibeli demiş youtube'da inceleyen biri.
Benim için çok önemli değil, youtube netflix gibi uygulamaları yıllarca çalıştırsın yeter.
Oyun vs oynanmayacak zaten.
Olmadı taksitle alacağım, 300 liralık mibox'a pahalı diyorduk, o 1000 lira şimdi.
Bunu da almamazlık yaparsam yarın bir gün 10.000 vermem gerekebilir.
Km2 Plus almaktan bahsediyorsan son 1 adet kalmış, acele et istersen 😄 1899 tl kampanyalı fiyat. Sonrasında 2000 tl yi geçecektir fiyatı.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Yurt dışından da alırız sıkıntı yok, bizim çakallara kalmadık.
Alacaksan Banggood dan şansını dene daha ucuza getirtebilirsin ama bir anda daha pahalıda olabilir. Banggood dan alışverişte ince noktaları bilmek lazım 🙂 Aliexpress ten zaten alınmaz 2200 tl gibi fiyatlar çıkıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Alacaksan Banggood dan şansını dene daha ucuza getirtebilirsin ama bir anda daha pahalıda olabilir. Banggood dan alışverişte ince noktaları bilmek lazım 🙂 Aliexpress ten zaten alınmaz 2200 tl gibi fiyatlar çıkıyor.
Bu gümrük işleri de sıkıcı.
Thomson'ın yazılım desteği hakkında bilgin var mı?
Amazon olduğu için onu alırım muhtemelen.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bu gümrük işleri de sıkıcı.
Thomson'ın yazılım desteği hakkında bilgin var mı?
Amazon olduğu için onu alırım muhtemelen.
Thomson cihaz Mecool Km2 ile aynı cihaz, yani benzer değil, üreticisi, modeli herşeyi aynı. Sadece kasada ufak tefek değişiklikler var. Cihazın üreticisi Km2 Plus ıda üreten Skyworth Digital, Thomson da şuan Android 10 sürümü var, güncelleme alacaktır.

Thomson tha100, Mecool Km2, Strong Leap S-1, Atlanta Colovu bu cihazların hepsi aynı ürün, aynı model. Bir çok ülkede değişik isimlerdede mevcut bu model, yani yazılımı bekleyen farklı isimlerde bir çok cihaz var.

Fiyatı ne şuan Thomson cihazın ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Thomson cihaz Mecool Km2 ile aynı cihaz, yani benzer değil, üreticisi, modeli herşeyi aynı. Sadece kasada ufak tefek değişiklikler var. Cihazın üreticisi Km2 Plus ıda üreten Skyworth Digital, Thomson da şuan Android 10 sürümü var, güncelleme alacaktır.

Thomson tha100, Mecool Km2, Strong Leap S-1, Atlanta Colovu bu cihazların hepsi aynı ürün, aynı model. Bir çok ülkede değişik isimlerdede mevcut bu model, yani yazılımı bekleyen farklı isimlerde bir çok cihaz var.

Fiyatı ne şuan Thomson cihazın ?

Amazon'un kendisinden almaya çalışırsam 1.5'a geliyor.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135

Amazon'un kendisinden almaya çalışırsam 1.5'a geliyor.
Stark Elektronik isimli satıcıdan alırsan 1176 TL fiyat çıktı bende, prime üyesi olduğum için kargo ücretsiz oldu. Ürünü gönderen Amazon olduğu için vergi dahil fiyat çıkıyor, yani her hangi bir başka ödeme gözükmüyor.

Ancak işin garanti kısmına gelindiğinde ne olur bilemem. Yurt dışından cihaz alınınca bu garanti mevzusu sıkıntılı.

1448 TL ye Atlanta Colovu var 2 yıl garantili, aynı cihaz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Stark Elektronik isimli satıcıdan alırsan 1176 TL fiyat çıktı bende, prime üyesi olduğum için kargo ücretsiz oldu. Ürünü gönderen Amazon olduğu için vergi dahil fiyat çıkıyor, yani her hangi bir başka ödeme gözükmüyor.

Ancak işin garanti kısmına gelindiğinde ne olur bilemem. Yurt dışından cihaz alınınca bu garanti mevzusu sıkıntılı.

1448 TL ye Atlanta Colovu var 2 yıl garantili, aynı cihaz.

Bunu da not edeyim kenara, Ekim'de alacağım zaten. :mutlu

M Çevrimdışı

mcjoe

Yeni Üye
4 Eyl 2022
1
35
banggooddan verdiğiniz indirim ile 73 Euroya aldım.(yurtdışı -hollanda) bakalım gelince deneyeceğim nasıl cihaz. Tek amacım vpn çalıştırsın yeter Türk içerikleri izlemek istiyorum netflix- disney +

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
banggooddan verdiğiniz indirim ile 73 Euroya aldım.(yurtdışı -hollanda) bakalım gelince deneyeceğim nasıl cihaz. Tek amacım vpn çalıştırsın yeter Türk içerikleri izlemek istiyorum netflix- disney +
Hayırlı olsun 🙂 Vpn sorunsuz çalışıyor cihazda 🙂

B Çevrimdışı

by_bozkurt 

Yeni Üye
14 Ocak 2020
42
Merhaba
Gümrük dahil 1934 TL'ye satın aldım.
Bu cihazı kullanırken netflix, primevideo, youtube gibi platformlarda ses sistemi veya soundbarda ses problemi yaşarmıyım?
Üzerinde optik çıkış var buradan mı ses sistemine bağlantı yapmak gerekir?
Cihazı TV bağlayıp TV üzerinden sisteme bağlamak mı gerekir?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt