Mecool Km2 Plus ( Lisanslı )

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Evet arkadaşlar Mecool km2 cihazının Plus versiyonu olan bir üst modelini satışa çıkardı. Tam lisanslı olan ve S905x4-B işlemcisiyle dikkat çeken cihaz 16gb hafıza ile sunulmuş. Ayrıca ısınmaya karşı cihazın alt tarafında havalandırma delikleri olduğunu görüyoruz. Bununlada yetinilmemiş işlemci ve ramlere ayrı ayrı soğutucu tabakalar eklenmiş.

images-11fbf3193238af3ce.jpg

Ürün Özellikleri

Üretici: Skyworth Digital
Model: Mecool Km2 Plus
İşlemci: Amlogic S905X4-B Quad Core A55 2.0 GHZ
GPU: Mali G31
RAM: 2GB DDR4
Depolama: 16GB
Sistem: Android 11
Video Çıkışı: HDMI 2.1
Wifi: 2.4ghz/5ghz
Bluetooth: BT 5.0
USB: 1x 2.0 - 1x 3.0
Video Codec: AV1, VP9, H.264, H.265 (HEVC)
Micro SD: Var
Ethernet: Var
Google L1 Sertifika: Var
Netflix Sertifika: Var

Cihazı şuan için en uygun kargo ve vergiler dahil 1712 tl ye Banggood dan alabilirsiniz. Yeni üyelik açarsanız 73 tl gibi bir indirim kuponuda veriyor bilginiz olsun.

Cihazı Mecool online satış sitesindende alabilirsiniz, sitede 82.99 dolar fiyatı var, 12off kupon kodu ile ücretsiz kargo olarak 73 dolara ( 1325 tl ) alabilirsiniz. Ancak bu sitede vergi dahil değildir, cihaz size geldiğinde ne kadar vergi çıkar tam anlamıyla şans işi, çok azda çıkabilir, çok fazlada çıkabilir. 🙂

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138

Yeni üyelik açıp 73 tl indirimi aldıktan sonra yukarıdaki linktende ekstra bir kupon daha alabilirsiniz. Yukarıdaki linke tıklayıp açılan sayfada Kuponu alın ve kullanın butonuna tıklayıp kuponu hesabınıza ekleyin. Satın alma kısmına geldiğinizde kuponlar kısmından indirimi seçip ekleyin. Böylelikle cihazı kargo vergi dahil 1562 tl ye alacaksınız 🙂

Not: Banggood tan alışveriş yapıldığında Gümrük Sigortası ücreti ödenir, ürün Ptt tarafından getirildiğinde ödediğiniz vergiyi Banggood dan geri iade almanızı sağlar.

S20825-124432.jpg

S20825-123917.jpg

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Cihaz Techstorm tarafından getirildi, 2 yıl Türkiye garantili olarak satışta. Fiyat 1999 TL, bekleyin gün içinde indirim yapılacak 1899 TL ye düşmesini bekliyorum. Alacak olanlar indirimi beklesin.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
İndirim başlamış 100 cihaz ile sınırlı ama 14 cihaz kalmış, ben çektim bir tane 🙂

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Mecool km2 kullanıyorum. Ürün f/p olarak baktığınızda güzel bir ürün ama 1000 TL üstü fiyatlar için malzeme kalitesi ve yazılım desteği yetersiz. Bu ürün için de 1.899 TL çok yüksek bir fiyat. 1000 TL ye Tivo stream 4K almak verimlilik açısından daha mantıklı. Bu ürünün ederi maksimum 1.300 TL olmalı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Fiyat fazla. Sunny Prime stick ile arasında fazla performans farkı var mı?
Ya da Thomson THA100 ile?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Fiyat fazla. Sunny Prime stick ile arasında fazla performans farkı var mı?
Ya da Thomson THA100 ile?
İki cihazlada bariz performans farkı vardır, Sunny Prime da Y4 Thomson da X2 işlemci bulunmakta. Km2 Plus da X4-B işlemci bulunmakta. Kaldıki X3 işlemci ile X4 işlemci arasındaki fark bile bariz fark edilebilir derecede.

Ayrıca Km2 Plus ın malzeme kalitesini cihazı elinize aldığınızda anında hissediyorsunuz, genelde kuş kadar hafif olur bu cihazlar, ama Km2 Plus ı elinize aldığınızda ilk fark edilen cihazın ağırlığı. Cihazın ortasında metal bir tabaka kullanılmış ısınmaya karşı, bununlada yetinilmemiş işlemci üzerinde ve hatta ramlerinde üzerinde bile ayrı ayrı metal tabakalar var. Şuan cihazı kesintisiz 6 saattir zorluyorum gram ısınma belirtisi yok, kaldıki S905X4-B güçlü bir işlemci olduğu için çok ısınır. Çok kaliteli malzeme kullanılmış ve uzun süredir bu tür cihazları kullanan kullanıcıların şikayetleri bu cihazda dikkate alınmış. Kısacası ömürlük harika bir cihaz çıkarmış Mecool, özellikle şu ısınma konusu ki orada kaldım hala bu kadarını beklemiyordum.

P20902-173000.jpg

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Mecool km2 kullanıyorum. Ürün f/p olarak baktığınızda güzel bir ürün ama 1000 TL üstü fiyatlar için malzeme kalitesi ve yazılım desteği yetersiz. Bu ürün için de 1.899 TL çok yüksek bir fiyat. 1000 TL ye Tivo stream 4K almak verimlilik açısından daha mantıklı. Bu ürünün ederi maksimum 1.300 TL olmalı.
Hocam bu çıkarımlara nasıl varıyosun, Tivo yani Y2 işlemcili bir cihazla X4-B işlemcili bir cihazı kıyaslayıp Tivo almak daha mantıklı nasıl diyorsun 🙂 Y işlemcili cihazların performansları daha düşüktür, tüm Stick cihazlarda Y işlemci kullanılır, çünkü performans düşük ve fazla ısınmasınlar diye.

Şuan bende bahsettiğin iki cihazda var, Km2 Plus ile Tivo yu kıyaslayamazsın yani olmaz, imkansız birşey 🙂 Ürünün ederi maksimum 1300 tl olmalı diyorsun, şöyle söyleyeyim Tivo nun 1000 tl olduğu yerde Km2 Plus ın ederi 2000 tl nin üstü olur.

Bu tür ürünleri kullanmak lazım, deneyimlemek lazım, en iyi neticeye öyle varılır.

P20902-175647.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam bu çıkarımlara nasıl varıyosun, Tivo yani Y2 işlemcili bir cihazla X4-B işlemcili bir cihazı kıyaslayıp Tivo almak daha mantıklı nasıl diyorsun 🙂 Y işlemcili cihazların performansları daha düşüktür, tüm Stick cihazlarda Y işlemci kullanılır, çünkü performans düşük ve fazla ısınmasınlar diye.

Şuan bende bahsettiğin iki cihazda var, Km2 Plus ile Tivo yu kıyaslayamazsın yani olmaz, imkansız birşey 🙂 Ürünün ederi maksimum 1300 tl olmalı diyorsun, şöyle söyleyeyim Tivo nun 1000 tl olduğu yerde Km2 Plus ın ederi 2000 tl nin üstü olur.

Bu tür ürünleri kullanmak lazım, deneyimlemek lazım, en iyi neticeye öyle varılır.

P20902-175647.jpg
Sunny ile yan yana kıyaslanabilse güzel olur.
YouTube'da video izledim ama uygulama geçişi vs çok fark etmiyorsa buna bakmam.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Sunny ile yan yana kıyaslanabilse güzel olur.
YouTube'da video izledim ama uygulama geçişi vs çok fark etmiyorsa buna bakmam.
Bildiğiniz üzere bende Sunny Prime Stick Tv de var hocam, en azında beni takip edenler bilir. Şunu söyleyeyim cihazın açılmasından tut, uygulama geçişi, uygulama açılışı ve kullanılışı bakımından, kumanda algılamasına kadar ciddi fark vardır iki cihaz arasında. Tabi ısınma konusuna değinmeden geçemicem, stick cihazlar bayağı ısınır, yoğun olmasada genel konuşuyorum stick cihazların ısınmadan dolayı reset attığını okuyorum bir kaç yerde. Şimdiye kadar kullandığım stick olsun, box ( kutu ) cihaz olsun hepsinde ısınma mevcuttu. Mecool Km2 Plus ın canını çıkardım bugün gram ısınma yok, o derece.

Bu iki cihazın kıyaslaması olmaz zaten, illa bir kıyaslama yapacak olursak kumandaları bire bir aynı 😁

P20902-151226.jpg

Sunny Prime kullanım açısından Tivo dan bile daha yavaş bir cihaz. İki cihazıda hatırı sayılır sürelere kullandım, Sunny deki ağırlık büyük ihtimalle yazılım kaynaklı, Sunny bildiğimiz üzere direkt Android 11 olarak çıkan bir cihaz. Yani henüz büyük bir yazılım güncellemesi almadı, Tivo ise Android 9 olarak gelen ve Android 10 güncellemesi alan bi ürün. Yani cihaz test edildi, kullanıldı, hataları giderilip iyileştirildi. Büyük ihtimalle Sunny de alacağı bir yazılım güncellemesi ile daha iyi olacaktır.

Sunny Prime yeterli bir cihaz mıdır, yeterlidir. Yani standart basit kullanım için en uygun f/p cihazdır. Yani sadece Netflix, Disney+, Youtube, İptv kullanımları için ideal ve uygundur. Diğer cihazlara göre ağırdır ama işini yapar, güncelleme ile bu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. Yani cihaza ağır dediysekte muadillerine göre diyorum, o farkıda bu işe hasta olan anlar yani siz bana bakmayın 😬 bir Mi Box S kullanıcısı iseniz veya almaya niyetiniz varsa, gidin Sunny alın sınıf atlamış olursunuz.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41

P20902-175647.jpg
tivo da Y2 km2 plusda ise X4 işlemci var. CPU gücünde X4 yaklaşık Y2'nin iki katı güçlü ancak gpu aynı olduğu için performansları aynı. dolayısıyla gerek netflix, disney+, prime video gerekse iptv uygulamalarında görüntü kalitesi ve performans farkı olmayacaktır. sadece cpu benchmark yaparsanız tamam ama elinizdeki günün sonunda tv box. media amaçlı kullanacağınız bir ürün. 1000 TL ye alacağınız Tivo Stream 4K ile değil 2 kat belirgin bir performans farkı dahi olmayacaktır. o zaman neden %90 fazla para veresiniz. üstelik km2 kullandığım için biliyorum tivo stream güncelleme alıyor ama mecool da yazılım desteği de yok. ram 4gb olsa diyeceğim ki f/p olarak anlam ifade etmese de optimumu isteyen adam için tercih sebebi olabilir. o da yok.
bence satıcı firma km2 deki anlamsız ama fahiş fiyat farkına bakarak km2 plusu fiyatlamış. yoksa bu fiyatın böyle bir ürüne izahı yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bildiğiniz üzere bende Sunny Prime Stick Tv de var hocam, en azında beni takip edenler bilir. Şunu söyleyeyim cihazın açılmasından tut, uygulama geçişi, uygulama açılışı ve kullanılışı bakımından, kumanda algılamasına kadar ciddi fark vardır iki cihaz arasında. Tabi ısınma konusuna değinmeden geçemicem, stick cihazlar bayağı ısınır, yoğun olmasada genel konuşuyorum stick cihazların ısınmadan dolayı reset attığını okuyorum bir kaç yerde. Şimdiye kadar kullandığım stick olsun, box ( kutu ) cihaz olsun hepsinde ısınma mevcuttu. Mecool Km2 Plus ın canını çıkardım bugün gram ısınma yok, o derece.

Bu iki cihazın kıyaslaması olmaz zaten, illa bir kıyaslama yapacak olursak kumandaları bire bir aynı 😁

P20902-151226.jpg

Sunny Prime kullanım açısından Tivo dan bile daha yavaş bir cihaz. İki cihazıda hatırı sayılır sürelere kullandım, Sunny deki ağırlık büyük ihtimalle yazılım kaynaklı, Sunny bildiğimiz üzere direkt Android 11 olarak çıkan bir cihaz. Yani henüz büyük bir yazılım güncellemesi almadı, Tivo ise Android 9 olarak gelen ve Android 10 güncellemesi alan bi ürün. Yani cihaz test edildi, kullanıldı, hataları giderilip iyileştirildi. Büyük ihtimalle Sunny de alacağı bir yazılım güncellemesi ile daha iyi olacaktır.

Sunny Prime yeterli bir cihaz mıdır, yeterlidir. Yani standart basit kullanım için en uygun f/p cihazdır. Yani sadece Netflix, Disney+, Youtube, İptv kullanımları için ideal ve uygundur. Diğer cihazlara göre ağırdır ama işini yapar, güncelleme ile bu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. Yani cihaza ağır dediysekte muadillerine göre diyorum, o farkıda bu işe hasta olan anlar yani siz bana bakmayın 😬 bir Mi Box S kullanıcısı iseniz veya almaya niyetiniz varsa, gidin Sunny alın sınıf atlamış olursunuz.
Standart kullanım + IPTV olur en fazla.
Ethernet ve USB önemli.
Bu cihaz donanım olarak güçlü ama fiyatı biraz şişme gibi geliyor.
Yazılım tarafı için geçmişi şaibeli demiş youtube'da inceleyen biri.
Benim için çok önemli değil, youtube netflix gibi uygulamaları yıllarca çalıştırsın yeter.
Oyun vs oynanmayacak zaten.
Olmadı taksitle alacağım, 300 liralık mibox'a pahalı diyorduk, o 1000 lira şimdi.
Bunu da almamazlık yaparsam yarın bir gün 10.000 vermem gerekebilir.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
tivo da Y2 km2 plusda ise X4 işlemci var. CPU gücünde X4 yaklaşık Y2'nin iki katı güçlü ancak gpu aynı olduğu için performansları aynı. dolayısıyla gerek netflix, disney+, prime video gerekse iptv uygulamalarında görüntü kalitesi ve performans farkı olmayacaktır. sadece cpu benchmark yaparsanız tamam ama elinizdeki günün sonunda tv box. media amaçlı kullanacağınız bir ürün. 1000 TL ye alacağınız Tivo Stream 4K ile değil 2 kat belirgin bir performans farkı dahi olmayacaktır. o zaman neden %90 fazla para veresiniz. üstelik km2 kullandığım için biliyorum tivo stream güncelleme alıyor ama mecool da yazılım desteği de yok. ram 4gb olsa diyeceğim ki f/p olarak anlam ifade etmese de optimumu isteyen adam için tercih sebebi olabilir. o da yok.
bence satıcı firma km2 deki anlamsız ama fahiş fiyat farkına bakarak km2 plusu fiyatlamış. yoksa bu fiyatın böyle bir ürüne izahı yok.
Şimdi öncelikle fiyatlamayı bir kenara bırakıp iki cihazı kıyaslamanı öneririm. Çünkü fiyat üzerinden gidersek bütçesi az olan kullanıcıya zaten gidip Km2 Plus önerilmez. Benim önceki yazılarımada bakacak olursanız, sadece Netflix, Disney, Youtube, Iptv kullanıcısına hep gidin Sunny Prime alın geçin demişimdir. Bütçe meselesi ayrı bir mevzu, ben her zaman bütçeye ve kullanıma göre cihaz öneririm.

Şimdi cihazlar kıyaslanırken Netflix, Disney, Amazon görüntü kalitesi ve uygulamaların performansına göre kıyaslanmaz. Kaldıki uygulama arası geçişler ve kullanımı açısında km2 plus daha seri bir cihaz. Stick cihazlarda bluetooth sorunuda var mesela, iki cihazdan fazlasını bağladığınızda verim düşüyor, kopmalar, ağırlaşmalar başlıyor. Yani daha iyi fikir sahibi olabilmek için iki cihazıda kullanmak gerekiyor demek istediğim noktalar bunlar. Kağıt üzerindeki verilerlede bir fikre sahip olabiliriz ama bizzat deneyimlemek ap ayrı. Tivo stream 4k stick bir cihaz olduğu için uzun kullanımda çok ısınıyor, ısınan cihazda performans kaybına uğrar. Km2 plus ta ısınma derdimiz yok.

Yani gpu aynı işlemci ne olursa olsun aynı performans alınır yanlış.

Donanım olarak Tivo da sadece bir adet Usb C çıkışı var, kullanabilmek için ek aparat almak gerekli, onunda veri aktarım hızı km2 plusa göre çok geride. Ethernet, usb, micro sd, optik ses çıkışı v.s gibi donanımlarda Tivo da mevcut değil. Ayrıca km2 plus ın AV1 codec desteklediğinide belirteyim. Bu özellik stick cihazlarda Sunny Prime dada mevcut. Km2 plus ın wifi çekiminede dikkat çekmek isterim, ağları tarattığımda şimdiye kadar diğer cihazlarda hiç görmediğim ağları gördüğünü deneyimledim, öyle bir ağ listesi çıkardı ki liste uzayıp gidiyordu. Çok kuvvetli bir kablosuz ağ çekimi var.

Şimdilik deneyimlediklerim aklıma gelenler bunlar, daha uzun kullanımda daha detaylı bilgiler vereceğim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt