Mecool Km2 Plus ( Lisanslı )

Mert Temizer Çevrimdışı

Mert Temizer 

Süper Üye
30 Eyl 2022
140
43
Merhaba
Gümrük dahil 1934 TL'ye satın aldım.
Bu cihazı kullanırken netflix, primevideo, youtube gibi platformlarda ses sistemi veya soundbarda ses problemi yaşarmıyım?
Üzerinde optik çıkış var buradan mı ses sistemine bağlantı yapmak gerekir?
Cihazı TV bağlayıp TV üzerinden sisteme bağlamak mı gerekir?

Ses sisteminde hdmi varsa direkt ses sistemine bağlamak en sağlıklısı

K Çevrimdışı

Kotyora

Yeni Üye
8 Şub 2021
5
30
Merhaba, ürünle ilgili bir sorun yaşıyorum;

Vestel 43UA8900 model tvimde daha önce xiaomi 4k tv stickle ekran çözünürlüğü 4k60hz ayarlı şekilde 4k netflix içerikleri izleyebiliyordum, mecool km2 plus aldım aynı tv de aynı hdmi portuna takıyorum 4k30hz ekran görüntüsü ayarlanabiliyor en fazla, 4k60hz gözükmüyor bu haliyle de netflix amazon gibi içerikler 1080p olarak oynatılıyor 4k içerik izleyemiyorum.
Tüm hdmi portlarını denedim yine de 4k60hz olmuyor; max 4k30hz gözüküyor.

(Xioami 4k

89B52CEF-8E85-4777-ABBE-66D749AF55CF.jpg

(mecool km2 plusta ekran modu max 4k30hz)

BF309CB5-1A1E-478A-9A4E-46B850CD758F.jpg

( mecool km2 plus ekran modu 4k30hz
965912DC-9586-4638-9D2A-F807D55759E2.jpg

(3. fotoğraf da youtubedan video istatistiği mecool cihazın. Orda 60hz değer gözükmekte.)

Tv desteklemiyor desem xioami 4k stickte nasıl 4k60hz oluyordu diyorum işin içinden çıkamıyorum, yardım ve yorumlarınızı bekliyorum 😀

Son olarak mecool cihazı başka bir tv de denedim 4k60hz oldu. ama bu tv de ne yaptıysam olmuyor, dediğim gibi tv desteklemese xiaomide de desteklemezdi cihaz desteklemese başka tvde 4k60hz bağlanmazdı böyle bir durumdayım. 😀

Son düzenleme:
U Çevrimdışı

underfire

Yeni Üye
11 Ocak 2021
21
39
Merhaba. Ben Amazon üzerinden bu cihazı aldım. Daha önce Mi Box S 4K kullanıyordum ve optik çıkış ile ses sistemine bağlayıp ordan 5.1 ses alıyordum. Aynı sistem ile optik kablo ile Mecool Km2 Plus'ı ses sistemine bağladım ama hiçbir şekilde ses alamıyorum. Ses hep TV'den geliyor. Neyi yanlış yapıyorum acaba?

Bir de şöyle bir sorun var. Cihaz evdeki wifi yi görüyor ama bir türlü bağlanmıyor. Telefonun wifi ağını açtım. Ona sorunsuz bağlanıyor; ama evdeki wifiye bağlanmıyor. Modem Keenetic marka. 2.4 ve 5ghz desteği var modemin.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sybil

Yeni Üye
30 Ağu 2022
1
31
Merhabalar, konuyu hortlatmak zorunda kaldım.
Mecool Km2 Plus ürününü satın aldım ve dün itibariyle TV'me bağladım. Cihazın kumandası, ses artırma tuşu vs. çalışıyor. Ancak TV'den ses gelmiyor, cihazda sorun olabilir mi yoksa bir ayarı yanlış mı yapıyorum, bilenler yardımcı olabilir mi?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Merhabalar, konuyu hortlatmak zorunda kaldım.
Mecool Km2 Plus ürününü satın aldım ve dün itibariyle TV'me bağladım. Cihazın kumandası, ses artırma tuşu vs. çalışıyor. Ancak TV'den ses gelmiyor, cihazda sorun olabilir mi yoksa bir ayarı yanlış mı yapıyorum, bilenler yardımcı olabilir mi?
Farklı bir hdmi kablo ile denediniz mi ? Genelde hangi marka olursa olsun bu cihazların kutularından çıkan hdmi kablolar çok dandiktir. Önce bunu bir deneyin bakalım.

A Çevrimdışı

atakanurer

Yeni Üye
22 Eyl 2023
10
43
Kafam iyice karıştı 3.04 cihaz arasında gidip geliyorum tüm konuları ve mesajları tek tek okuyorum işin içinden çıkamadım

Km2 plus
Homatics 4K
NeXTstar 4 k

Bunların arasında Homatics fiyat olarak daha yüksek ve çok daha fazla tavsiye ediliyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt