MDZ-22-AB / Mi Box S Maceram. Brick olmuş Cihazı Yeniden Çalıştırma.

K Çevrimdışı

kakunzi

Yeni Üye
17 Tem 2019
2
37
Bende de mdz-22-ab modeli var , oturma odasındaki tv de kullanılıyordu ve kumandası kayboldu geçenlerde yeni orjinal olduğu idda edilen kumanda aldım , bir zaman sonra fark ettik ki ya kapatıyoruz açamıyoruz, fişi çekip takmadan cihaz açılmıyor.Düşündük taşındık kumanda dan öncede öyle olduğuna kanaat getirdik(yanlış kanaat :) ).Taktım tabi ben bu duruma hemen biraz araştırma, hard reset ile başlayım dedim , yok olmuyor orta + geri basılı tutma işlemi çalışmıyor,fişi takarken basıorum takmadan basıorum ortada basıp çekiorum internette 2-3 şekilde göstermişler hiç birinde o android menüsüne sokamadım neyse dedim heralde benim kumanda sıkıntılı zaten bazen girdiğimde sıfırdan eşleştirmek gerekli oluyordu bi fabrika ayarlarına döneyim kumanda ilk kumandası olsun hani sıfırdan başlayalım belki kapattıktan kumanda dan açabiliriz cihazı, yok değişen bişey yok.naparız naparız bu başlığı gördüm baktım okudum ,yapılır dedim 2 usb kablo varmış hazırda ikisi ve 3 ayrı pc de olmadı, ertesi gün bi bilgisayarcıya gittim kısa kalın kablo istedim 50₺ ye çözdüm.o kablo işimi çözdü android 8 rom u yükledim , tabi wifi bluetooth felan gitti , wifi dongle lar usb çoklayıcılar denemeler tabi yok internet.konu içerisinde bazı arkadaşlar çok güzel belirtmişler 1-2 önemli noktayı "erase all" yapmamayı , kısa kalın kablo , rc45 to usb bunlar haricindeki alternatifler olmuyor. Ertesi gün emanet bir usb ethernet dönüştürücü ile güncellemeyi yaptım android 9 sıkıntısız şekilde çalışmaya başladı.Tabi günleri saatleri gömdük.Ne diye kapat tuşuna basınca kapanıyor tekrar basınca açılmıyor diye eeee gene aynı , o kadar rom attık güncelleme yaptık felan bari hard reset ekranı gelsin oda yok.Hdmi cec açık tvden de modeline kadar girilmiş arc özelliği aktif o kanala geçince açılma sinyali alması lazım yok ne denediysem olmadı.
Şimdi biride çıkıp sen ne yapıyorsun kardeş şunu yapsaydın düzelirdi diyen var mı?
Yoksa ben bu mi yi satacam başka cihaz alacam hatta tv yide satayım akılsız tv ve mi kendilerine yeni bir hayat kursunlar daha yapılış amacının temelinde sıkıntı var açılmıyor.

Derken yukarıdaki mesajları yazdıktan 15 gün sonra babamların evinde mi stick olduğu aklıma geldi onun kumandasını bi deneyim kapatıp açacak mı? hard reset ekranına girecek mi? Ve evet stick in kumandası tüm sorunları giderdi, orjinal diye aldığımız kumanda mı orjinal değil acaba diye düşündüm.Yeni aldığım kumanda stickte full kapasite çalıştı kapatıor açıyor hard reset ekranına gidiyor.Bu mi yi ben anlayamıyorum.Şimdilik sorunum kalmadı umarım bir sorunda çıkmaz mileri tertemiz formatlamış olduk baştan tertemiz kullanır olduk :)
Geçmiş olsun banada :)

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt