Önemli 17MB97 -17MB98 Anakartlı Smart Televizyonlarda Youtube Yükleniyor Hatası Hk.

M Çevrimdışı

malik2004

Yeni Üye
14 Nis 2019
12
60
Sende buradan indir,zipten çıkart, dosyaları KLASÖR OLMADAN FAT32 formatlı ,belleğe kopyala ve tvye takıp Menü+4725 tuşlayarak usboperations üzerine gelio OK tuşla,belleğini kontrol et,profiller gelmişmi diye ve MUTLAKA YEDEKLE profillerini.sonra aşağıdaki yazdıklarımı uygula :
(+)Config --> (+) Smartmenu --> (+)smartmenuItems --> NetflixEnabled üzerine tıkla,sağ tarafta "FALSE" yazan yere 2 kere tıklayıp açılan mini pencerede gördüğün "TRUE" seçeneğini seçip kaydet,yine ;
Bir klasör yarat, adını Profile koy
düzenlediğin mb97_swprofile.bin dosyasını Profile içine kopyala
usbyi tv tak,Menü+4+7+2+5 ile usboperations gelip OK bas,tv kapat-aç
,menüye bastığında vestel smart başlığına gelip bak bakalım oradamı netflix (bana "yap" abi diye yollama çünkü bu konuda ben yapmama adına yemin ettim,yazdıklarımı "ben bunları yapamam" dersen aldığın sw profilini bir yere upload et mutlaka D NetCaliber veya M mesutank dostlarım yardımcı olurlar :ok .
Usta verdiğin dosyayı indirdim usb diski fat32olarak biçimlendirip flaş belleğe çıkardım birçok bin dosyası vardı ve tvye taktım flaş belleği menü4725yapıp usb üzerine gelince dosyaları görmedi yani olmadı tekrar tekrar yaptım usb deki dosyaları görmedi acaba benim yanlış yapıyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,331
64
Usta verdiğin dosyayı indirdim usb diski fat32olarak biçimlendirip flaş belleğe çıkardım birçok bin dosyası vardı ve tvye taktım flaş belleği menü4725yapıp usb üzerine gelince dosyaları görmedi yani olmadı tekrar tekrar yaptım usb deki dosyaları görmedi acaba benim yanlış yapıyorum
bir çok bin dosyası derken, anlamadım inan ,bin olmaması lazım :)

M Çevrimdışı

malik2004

Yeni Üye
14 Nis 2019
12
60
bir çok bin dosyası derken, anlamadım inan ,bin olmaması lazım :)

15557963136165540937597436430590.jpg
yolladığın zipli dosyadaki bunlar

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,331
64
yolladığın zipli dosyadaki bunlar
Hımm,senin pc uzantıyı "bin" olarak görüyor,ama bin değil,şimdi bunları usb belleğe at,belleği tvye tak,bence takınca tvyi kumandadan kapat-aç ,ardından menü+4+7+2+5 ile usbopertions gelp ok bas.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,331
64
Hımm,senin pc uzantıyı "bin" olarak görüyor,ama bin değil,şimdi bunları usb belleğe at,belleği tvye tak,bence takınca tvyi kumandadan kapat-aç ,ardından menü+4+7+2+5 ile usbopertions gelp ok bas.
Aha,1 dakika yav , bunlar nasıl karışmış böyle,halbuki ikisi farklı dosya idi ,orada USB.zip var ya onu çıkart ve kopyala

EK:
Cümle hatası

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

malik2004

Yeni Üye
14 Nis 2019
12
60
usta yedeklemeyi yaptım fakat ben netflx için modlamayı yapamadım onu bana açıklarsan sevinirim teşekürler

M Çevrimdışı

malik2004

Yeni Üye
14 Nis 2019
12
60
usta profili nerede nasıl düzenlicem tv demi pc demi açıklarsan sevinirim teşekürler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,331
64
usta profili nerede nasıl düzenlicem tv demi pc demi açıklarsan sevinirim teşekürler
Tvde düzenlenmez profiller,bu konu hakkında geniş bilgi bulunuyor forumda:
Linkini verdiğim konudaki toolbox olanını indir pcye, tvden aldığın profilleri mutlaka kopyalayıp-sakla.
1- toolbox aç, sarı klasöre tıklayıp "mb97_swprofile.bin" dosyasını seç
2- (+) Config ---> (+) SmartMenu ---> (+) SmartmenuItems ---> NetflixEnabled bul ve NetflixEnabled tıkla
3- Sağ taraftaki "FALSE" ye 2 kere tıklayıp ,"TRUE" yap ve "Save" tıkla
4- Yukarıdaki menüden "Disket" e tıklayıp kaydet
5- Bir klasör yarat adını " Profile " koy, modladığın "mb97_swprofile.bin" dosyasını klasöre kopyala
6- Bu dosyayı (Profile) usb belleğe kopyala,tv tak, Menü+4+7+2+5 tuşla, oradan "usboperations" gelip OK tuşına bas
7- Tvyi kumandadan kapatıp-aç, kumandadan Menü bas,alttan vestel smarta gel biraz bekle ,hemen yanda netflix göreceksin :)

M Çevrimdışı

malik2004

Yeni Üye
14 Nis 2019
12
60
usta yazdıklarının tamamını uyguladım ama olmadı netflix gelmedi modlamayı harfi harfine uygaladım olmadı teşekürler

P Çevrimdışı

pelinn

Yeni Üye
1 May 2019
2
36
teraspy teraspy Hocam Merhaba, ilk mesajda yayınladığınız dosyadaki linkten gerekli indirmeyi yapıp forumda anlatıdan bütün aşamaları uyguladım fakat yazılım yükseltme başarısız oldu uyarısı alıyorum. Sorunu nasıl düzeltebilirim?

20190501_185624.jpg
20190501_185658.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,331
64
teraspy teraspy Hocam Merhaba, ilk mesajda yayınladığınız dosyadaki linkten gerekli indirmeyi yapıp forumda anlatıdan bütün aşamaları uyguladım fakat yazılım yükseltme başarısız oldu uyarısı alıyorum. Sorunu nasıl düzeltebilirim?
Sevgili teknovest ile karıştırdın kesin,ama cevaplıyayım :)
Yazılımı indir,zipten çıkart,
bir adet usb belleği FAT32 formatla
Zipten çıkarttığın yazılımı usb belleğe KLASÖRSÜZ kopyala
usb belleği tvye tak,kumandadan hızlıca :
Menü+1+5+0+5 tuşla
Gelen sorguya "evet" tıkla,yazılım yüklenir.
Ancak bu kart usb bellek seçiyor,daha önceki konularda yazdım bunu,bende 4 bellek vardı hiç birinde olmadı yükleme ama harici harddiskimden yapabildim ancak,bunu da ek bilgi belirteyim :ok

P Çevrimdışı

pelinn

Yeni Üye
1 May 2019
2
36
Sevgili teknovest ile karıştırdın kesin,ama cevaplıyayım :)
Yazılımı indir,zipten çıkart,
bir adet usb belleği FAT32 formatla
Zipten çıkarttığın yazılımı usb belleğe KLASÖRSÜZ kopyala
usb belleği tvye tak,kumandadan hızlıca :
Menü+1+5+0+5 tuşla
Gelen sorguya "evet" tıkla,yazılım yüklenir.
Ancak bu kart usb bellek seçiyor,daha önceki konularda yazdım bunu,bende 4 bellek vardı hiç birinde olmadı yükleme ama harici harddiskimden yapabildim ancak,bunu da ek bilgi belirteyim :ok

Çok teşekkür ederim hocam cevabınız için. ? Halledebildim sonunda. Forumdaki modlama başlığından yardım alarak da Netflix'i yükledim. Ev halkı olarak bayram havasındayız. :clap Forumda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,331
64
Çok teşekkür ederim hocam cevabınız için. ? Halledebildim sonunda. Forumdaki modlama başlığından yardım alarak da Netflix'i yükledim. Ev halkı olarak bayram havasındayız. :clap Forumda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Ben teşekkür ederim ,güle güle kullanın, ama farklı bölümleri açmaya (modlamaya) kalkmayın, Mb97 mb95 kart gibi çabuk çöker bu kart,zaten başkada modlanacak bölümü yoktur :ok

O Çevrimdışı

-orcus-

Yeni Üye
14 May 2019
3
Sende buradan indir,zipten çıkart, dosyaları KLASÖR OLMADAN FAT32 formatlı ,belleğe kopyala ve tvye takıp Menü+4725 tuşlayarak usboperations üzerine gelio OK tuşla,belleğini kontrol et,profiller gelmişmi diye ve MUTLAKA YEDEKLE profillerini.sonra aşağıdaki yazdıklarımı uygula :
(+)Config --> (+) Smartmenu --> (+)smartmenuItems --> NetflixEnabled üzerine tıkla,sağ tarafta "FALSE" yazan yere 2 kere tıklayıp açılan mini pencerede gördüğün "TRUE" seçeneğini seçip kaydet,yine ;
Bir klasör yarat, adını Profile koy
düzenlediğin mb97_swprofile.bin dosyasını Profile içine kopyala
usbyi tv tak,Menü+4+7+2+5 ile usboperations gelip OK bas,tv kapat-aç
,menüye bastığında vestel smart başlığına gelip bak bakalım oradamı netflix (bana "yap" abi diye yollama çünkü bu konuda ben yapmama adına yemin ettim,yazdıklarımı "ben bunları yapamam" dersen aldığın sw profilini bir yere upload et mutlaka D NetCaliber veya M mesutank dostlarım yardımcı olurlar :ok .

Merhaba Arkadaşlar,

Güncel yazılım ararken siteyi yeni keşfettim. Emeği geçen herkese teşekkürler. Ayrıca Netflix ile ilgili sitede bulunan adımları denedim ama bende çıkmadı, sebebi nedir acaba?

Uyguladığım Adımlar:
  • Öncelikle profilin yedeğini USB'ye aldım (hw, sw, lan.bin).
  • MB97 V.0.45.23.25 olan sürümü MB97-MB98 Core Update v.45.23.64.zip ile MB97 V.0.45.23.64'e geçiş yaptım. Smart Menü'de kontrol ettiğimde güncellendiğini gördüm. Uygulama görünmedi.
  • Yedeğini aldığım swprofile'ı toolbox ile Netflix TRUE yapıp, kayıt ettim. USB'de (FAT32) "Profile" klasörü oluşturup içine kayıt ettim. (Teyit amaçlı toolbox'ı kapatıp tekrar sw açtığımda TRUE göründüğünü kontrol ettim).
  • "USB Operations" kısmına gelip "OK" tıkladım. Kısa süreli bir kutu açıldı kapandı. TV kapatıp açtım. İki şekilde USB'yi taktım TV'ye, bir kapalı iken bir de açık iken. SMART kısmına geçtim (Menüden değil). Uygulama yine görünmedi.
  • "Diagnostic" kısmında "Factory Reset" yaptım. Kanal kurulumlarını tekrar yaptım. Uygulama yine görünmedi ?
Atladığım bir adım kaldı mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt