Mb230 Hdmi Arc - Cec Sorunu

I Çevrimdışı

Igor28

Yeni Üye
22 Eki 2020
19
39
ARC özelliği, bir Ses/Video (A/V) alıcısını veya surround ses sistemini TV'ye bağlarken ek kompozit ses kablosu veya optik kablo kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Yüksek hızlı kaliteli Hdmi ARC uyumlu kablo bir A/V alıcısını HDMI kablosuyla ARc uyumlu TV'ye bağladığınızda kumanda ve arc ses sistemine tanımlı bitrate sound ve cihazları yönetmenizi sağlar.

NOT: Yüksek hızlı etiketi bulunmayan düşük kaliteli HDMI kabloları, ARC işlevini tam anlamıyla desteklemez. Düşük kablo dts codec dolby çözümündede sıkıntı çıkarır . Mesela 1.4 1.3 kabloda benim sistem arcde çalışmıyor hdmi ses olarak görüyor hdmi girip seçmem gerekiyor 2.0da arc olarak sistemi otamatik tanıyor sorunsuz çalışıyor.
Tamamdır bir de kablo deneyeyim o zaman. Almışken 2.1 olsun diyorum. 2.1 de de çalışır dimi?

Y Çevrimdışı

Yunay

Yeni Üye
4 Şub 2021
15
39
Tamamdır bir de kablo deneyeyim o zaman. Almışken 2.1 olsun diyorum. 2.1 de de çalışır dimi?
Sistem uyumsuzluğu yoksa çalışması gerekiyor tecrübe ettiğim için kendim bazı cihazlar yada bu mb230 kablo seçiyor benim anladığım kadarıyla mb230 version 0.51.22.0 sürüm yüklü 2.0hdmi da sorun çıkarmadan çalışıyor.

A Çevrimdışı

Atesh

Yeni Üye
18 Nis 2020
30
41
Sistem uyumsuzluğu yoksa çalışması gerekiyor tecrübe ettiğim için kendim bazı cihazlar yada bu mb230 kablo seçiyor benim anladığım kadarıyla mb230 version 0.51.22.0 sürüm yüklü 2.0hdmi da sorun çıkarmadan çalışıyor.
Bende farklı kablo ile tekrar deneyeyim. Ne marka kablo kullanıyorsunuz hocam?

Y Çevrimdışı

Yunay

Yeni Üye
4 Şub 2021
15
39
Bende farklı kablo ile tekrar deneyeyim. Ne marka kablo kullanıyorsunuz hocam?
Çok pahalı kablo almanıza gerek yok ithink 3d 2.0 kablosu iş görüyor 2.0 veriyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

20210223_134616.jpg

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Bu konuyu okuduktansonra dün akşam bende denedim. Vestel tv var mb230 anakartlı. Samsung blu-ray 5.1 ve mi-box var. Hdmi arc hiç dememiştim, ilk defa denedim, sizin başınıza gelen gibi bir problem olmadı. Ses sistemi birkaç saniye gecikmeli tetikleniyor sadece.

A Çevrimdışı

Atesh

Yeni Üye
18 Nis 2020
30
41
Bu konuyu okuduktansonra dün akşam bende denedim. Vestel tv var mb230 anakartlı. Samsung blu-ray 5.1 ve mi-box var. Hdmi arc hiç dememiştim, ilk defa denedim, sizin başınıza gelen gibi bir problem olmadı. Ses sistemi birkaç saniye gecikmeli tetikleniyor sadece.
HDMI kablonuz 2.0 mı?

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
HDMI kablonuz 2.0 mı?
Sanıyorum. Zamanında a101 den almıştım 4 liraya HP marka. Uhd yazıyor ama sanmam 2.0 olduğunu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Protokol uymuyor olabilir. Başka cihaz bulup onunla ARC işlevini deneyin. (Aynı kablo ile.)
Ya da şu linkten HDMI kablo alın;

Bugün bimde gördüm kablo 2.0 ve 25₺. Varsa bakın derim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri