MB130 V3 serisi Yeni Yazılım

mb130 hangi versiyon yazılım başarılı ?

• Kullanılan toplam oy
    414
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
JVC için 3.62.35 yükledim bi kaç gündür kullanıyorum. Eskiden kablosuz wifi bağlantısı kesildi bağlandı simgesi çıkıp duruyordu, onu düzeltmişler ama şimdi de ara sıra görüntü gidiyor geliyor 1 sn sonra (HDMI bağlantı ile kullanıyorum, HDR açık olması için HDMI ayarı gelişmiş olarak ayarlı)
tahir40 tahir40, demek sende jvc 50vu73t 4k kullanıcısın :ok

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
tahir40 Çevrimdışı

tahir40 

Aktif Üye
7 Haz 2018
96
41
Yani bişey oldu bişey bozuldu?
Aynı cihazda mi bunu yapıyor?
Farklı uydu alıcı veya farklı pc denendi mi ?
Ekran çözünürlük ayları değiştirilip denendi mi?
Misal veriyorum 3 hdmi girişi varsa diğer girişte denedin mi ?
Hani direk tv deyip boşa atmayalım. Belki pc kaynaklı belki ekran kartı. Belki hdmi kablosu. Belki tv ana kartı ve vs çok ihtimal söz konusu

iyi de ben versiyon belirterek değişiklikleri yazdım. Evet imzamdaki JVC TV tek kullandığım TV. TVnin belki smart özelliklerinde sorun ya da değişiklikler olabilir ama bu konuda bilgim yok denediğim yok hatta smart özelliklerinin hiçbiri çalışmasa sorun değil zira ben TV'yi monitör olarak kullanıyorum, dahili uyduyu dahi kullanmıyorum, PC'de uydu kartı var ona bağlı çanaklar. Farklı PC denedin mi derken PC'nin bu süreçte ekran kartı(HDMI bağlantının yapıldığı donanım diyeyim size) değişti, format da attım yani yazılımı da değişti PCnin. Ekran çözünürlüğü değişti mi derken ben 4k kullanıyorum, full hd'de sorun olmasa ne olacak ki :) TV ayarlardan tam ekran olarak ayarlı yoksa diğer modlarda malum kırpma yapıyor. Evet farklı HDMI denedim siz deyince bugün, bişi fark etmiyor, yine görütü gitmesi oldu HDR oyun oynarken. "TVyi savunmak için deyip boşa atmayalım" demeniz manasız, zira ilk mesajımda yazdığım üzere görüntü gitmesi V3.62.24 güncellemesinde yoktu. 35de var. ilk aldığımda yüklü olan versiyonda da aynı sorun vardı ve çok daha sık oluyordu. Ben de sizin belki sorun pcdedir deyip boşa atmanızı anlayamadım :) Sorun TVde hatta donanımsal değil yazılımsal diyeyim size. Sanıyorum bu sıkıntıyı ancak bu tvyi güncellemeyle PC ya da oyun konsoluna bağlayıp HDR oyun oynayan arkadaşlar deneyimleyebilir sadece.

C Çevrimdışı

canciger

Aktif Üye
5 Ocak 2018
163
Mb130 ise yüklenir
slm hocam tv servis menü ekliyorum yüklemeden kontrol edin sonrs yükleyeyim telefunken 49TU8560

IMG_20190103_133011.jpg

tahir40 Çevrimdışı

tahir40 

Aktif Üye
7 Haz 2018
96
41
Bu versiyon elde yokmu acaba,tekrar yüklesen sevgili tahir40
Aslında araya girmeyi pek sevmiyorum ama ...

EK:
Bu arada tebrik ederim tv modelini imzanda belirtmişsin...:ok birde rengini koyu yapsan da görünse :)

Evet geri yükleyebilirim ama onda da aynı .35'deki HDMI HDR kullanırken görüntü git geli olması gibi wifi gitgeli var, üstelik yeni versiyonda HDR iyileştirmeleri de var. Dediğim gibi şu an tek sorun çok can sıkacak kadar sık olmamakla beraber HDMI üzerinden HDR içerik kullanırken 1 snlik görüntü git geli. Belki onu da tekrar düzeltirler ilerleyen versiyonlarda, tabi bişileri bozmadan umarım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt