MB130 Anakart Kök (full) Yazılım Yükleme Sorununun Çözümü

E Çevrimdışı

erek54

Yeni Üye
1 Tem 2020
6
42
ustalarım selamlar,toshiba 50UL3A63DT tv'nin hdmi girişleri arızalanmış.ana kart 17MB130T kartın aynısını temin ettim fakat panel kodu farklıymış görüntü çok geniş üstüste binmiş şekilde geldi!Bende formda panel koduna göre panel yazılım aradım bulamadım:( Daha sonra yedekleme konusunu buldum eski karttan dosyayı yedekledim yeni karta attım fakat görüntü komple gitti:(( (tv görüntü varmış gibi işlem yapıyor) Bu karta full yazılım atabilirmiyiz?atarsak kurtulur mu? (tv hakkında gerekli görselleri yüklüyorum(yeni aldığım kartta görüntü olmadığı için eski karttaki bilgileri ve etiket bilgilerini paylaşıyorum.ilginiz için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

IMG_20240325_210600.jpg
IMG_20240328_220116.jpg
IMG_20240328_235249.jpg
IMG-20240326-WA0004.jpg
IMG-20240328-WA0010.jpg

(kablo bağlantıları olan orjinal kart)
servis menüsü orjinal karta ait

Veya doğru panel yazılımını ezberden tuşlayıp olabilir mi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Panel yazılımını editleyip yüklemen gerekiyordu ,muhtemelen farklı boyutta kullanılmış kart almışsın.Panel yazılımını atabilmen için en azından tv çalışması, ekrana karışık da olsa görüntünün gelmesi lazım.

E Çevrimdışı

erek54

Yeni Üye
1 Tem 2020
6
42
Panel yazılımını editleyip yüklemen gerekiyordu ,muhtemelen farklı boyutta kullanılmış kart almışsın.Panel yazılımını atabilmen için en azından tv çalışması, ekrana karışık da olsa görüntünün gelmesi lazım.
hocam tv ye görüntü gelmişti fakat büyük boyutta hatta video çekmiştim video mevcut,ayrıca eski karttan aldığım tüm dosyalar pc'de mevcut! daha önce belirttiğim gibi ok tuşuna basarak yükleyebileceğim yazılım işi çözermi veya dediğim gibi görmeden servis menüye girip 8 kere alt tuşa bastığımda usb kısmına geliyor(eski kartı takarak kontrol ettim)bu şekilde yüklemem mümkün mü?

ayrıca satıcıya sordum cihaz bilgilerini yazdım uygun dedi,kendisine yazıyorum cevapta vermiyor:(

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
hocam tv ye görüntü gelmişti fakat büyük boyutta hatta video çekmiştim video mevcut,ayrıca eski karttan aldığım tüm dosyalar pc'de mevcut! daha önce belirttiğim gibi ok tuşuna basarak yükleyebileceğim yazılım işi çözermi veya dediğim gibi görmeden servis menüye girip 8 kere alt tuşa bastığımda usb kısmına geliyor(eski kartı takarak kontrol ettim)bu şekilde yüklemem mümkün mü?

ayrıca satıcıya sordum cihaz bilgilerini yazdım uygun dedi,kendisine yazıyorum cevapta vermiyor:(
Kumanda bu haldeki tvyi kontrol ediyor mu, yani açma kapatma gibi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
evet yapıyor

bu yazılımı indiremiyorum hata veriyor extra konu açmam gerekiyormuş sanırım
Extra konu açman gerekmiyor, sadece yazılım isteğini ilgili konuya yazman gerekiyordu buraya yazmışsın.Aynı fotolar ile aşağıdaki konuya yazmalısın :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt