Önemli MB110 / MB120 istemci aygıtlarının yapılandırması

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
Denemem mi :)
Bu durum sadece MB97 de oluyor ,diğer kartlar zaten izin vermiyor ,verse de geçici oluyor,tv kapa-aç yapınca kayboluyor

sevgili teraspy senin için bende bozdum tv mi :p sorun font dosyalarında ben vendor içerisindeki fontları değiştirerek düzeltim.umarım sizinde aynı problemden dolayıdır.

Ekran-Alintisi3b4ebd9d52728f9d5.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,331
64
Sevgili Teraspy yazılım güncellemesi yaptınız mı hiç core yazılımlar bazen font yazıyor klasöre tekrar
Yapmadım ,tvyi köyde kullandığımdan tv izleme amaçlı kullanılıyor,tabii telnetle denemeler yapıyorum,hatta bir kezde çöktü uğraşırken :)
Ama dünden beridir düşünüyorum,kafama da taktım açıkçası ,fakat aklıma ilk gelen kwrite programının kodlaması,acaba diyorum kwritenin kodlaması mı bozdu (alaka kuramıyorum ama olmayacak iş de değil ) ,bunu köye gidince öğreneceğim ancak :)

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
Yapmadım ,tvyi köyde kullandığımdan tv izleme amaçlı kullanılıyor,tabii telnetle denemeler yapıyorum,hatta bir kezde çöktü uğraşırken :)
Ama dünden beridir düşünüyorum,kafama da taktım açıkçası ,fakat aklıma ilk gelen kwrite programının kodlaması,acaba diyorum kwritenin kodlaması mı bozdu (alaka kuramıyorum ama olmayacak iş de değil ) ,bunu köye gidince öğreneceğim ancak :)

Bazen dağıtıyor alakaya maydanoz bir olaydan belki permisson lar dan olabilir de

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,331
64
Bazen dağıtıyor alakaya maydanoz bir olaydan belki permisson lar dan olabilir de
Benim aklıma gelen yazdığım olaydır,çünkü bir şeyi ellemedim orada ,hatta internet bile yok,telden giriyorum,o da çoğu gazete okumakla bitiyor desem yeridir,ama ilk işim köye gittiğimde kontrol etmek olacak :)

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
kodlar kısmıda translate in azizliğine uğramış.

orjinal dildeki kodları iletebilirmisin acaba ?
ytigi ytigi

/// Edit ;

Tamamdır buldum.
ilgilenen arkadaşlar için orjinal sayfa linkleri aşağıda ;

MB110 / 120

MB90

MB120DS

--
Buradaki dosyanın linki kırılmış. bu olmadan otel menü server çalışmıyor herhalde
aşağıdaki dosyayı bulabilirmiyiz ? teraspy teraspy F fikoloji

Son düzenleme:
ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
kodlar kısmıda translate in azizliğine uğramış.

orjinal dildeki kodları iletebilirmisin acaba ?
ytigi ytigi

/// Edit ;

Tamamdır buldum.
ilgilenen arkadaşlar için orjinal sayfa linkleri aşağıda ;

MB110 / 120

MB90

MB120DS

--
Buradaki dosyanın linki kırılmış. bu olmadan otel menü server çalışmıyor herhalde
aşağıdaki dosyayı bulabilirmiyiz ? teraspy teraspy F fikoloji

Yandex dns girerek indirme biliyorsunuz sayın rfve

D Çevrimdışı

denemeuser

Yeni Üye
11 Kas 2020
1
31
Merhabalar,

Linklerini iletmiş olduğunuz dokümanlar Vestel Elektronik bünyesinde yazılmış dokümanlardır. Sizin denk geldiğiniz dokümanlar, hazırlanma aşamasında ve henüz yetkilendirme yapılmamış halidir.

b2bsupport.vestel.com.tr adresi Vestel'in B2B müşterilerine özel oluşturduğu destek sitesidir ve yalnızca üyelikler ile işlem yapılabilir. Sonrasında dokümanlara erişememe sebebiniz bundan kaynaklanmaktadır.

Vestel'de çalışan bir mühendis olarak ilk sayfada belirtilen işlemlerin kendi TV'lerinizde yapılmamasını tavsiye ederim. B2C ve B2B TV'ler belirli farklılıklar içerir ve bu dokümanlar B2B ekranlar için hazırlanmıştır.

Kolay gelsin.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Merhabalar,

Linklerini iletmiş olduğunuz dokümanlar Vestel Elektronik bünyesinde yazılmış dokümanlardır. Sizin denk geldiğiniz dokümanlar, hazırlanma aşamasında ve henüz yetkilendirme yapılmamış halidir.

b2bsupport.vestel.com.tr adresi Vestel'in B2B müşterilerine özel oluşturduğu destek sitesidir ve yalnızca üyelikler ile işlem yapılabilir. Sonrasında dokümanlara erişememe sebebiniz bundan kaynaklanmaktadır.

Vestel'de çalışan bir mühendis olarak ilk sayfada belirtilen işlemlerin kendi TV'lerinizde yapılmamasını tavsiye ederim. B2C ve B2B TV'ler belirli farklılıklar içerir ve bu dokümanlar B2B ekranlar için hazırlanmıştır.

Kolay gelsin.
Merhaba

Sizi buraya kadar getirip modifiye bölümünü incelemenizi hangi konu sebep oldu merak ettim acikcasi.Modifiye kismiyla benim sahsi ilgim tv nin bozulmasindan ziyade elimdeki tv nin modifiye ile neler yapabilecegini amatör bir merakla arastirmaktir.

Burada paylasilan bu bilgi gibi normal kullanicilarin isine yaramayacak baska b2b müsterileri dökümanlari arsivimde durmaktadir ,the wall gibi. Bu bilgiyi /bilgileri kullanmaya calisan kisi neler olabilecegini tahmin edebilen, sorun ciktiginda da nasil cözebilecegini bilen kisidir diye tahmin ediyorum.Nazik uyariniz icin ayrica tesekkür ediyorum.

Eger yardimci olabilecek bir konu ise veya paylasilabilecek bir bilgi ise, mb130 ve üst model anakartlara telnet erisimi ile bilgi nasil olur veya hangi konulara dikkat edersek basarili oluruz hakkinda sizden yardimci olmanizi isterim..

Saygilarimla

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Merhabalar,

Kolay gelsin.
karıştırırken falan vestel in şifresi çözülür mü demek istediniz yani? endişeniz oysa ben çoktan çözdüm şifreyi, vestel; para <-> çokomel. ?

şaka bir yana, standart kalıp fikirlerden standart kalıp şeyler çıkıyor. çamur olarak görülmesin ama donanım sizde yazılım sizde. çıkan da ortada !

bizde kendi halimizde kısıtlı bütçe ile gişe filmi çevirmeye çalışıyoruz burada.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,331
64
Merhabalar,

Kolay gelsin.
Hoşgeldin aramıza diyeyim önce :)
Sonra sorayım ,İzmir'demi oturuyorsun acaba ,gerçi yaş olarak tutarmı bilmiyorum ama hanımın arkadaşının yeğeninin eşi mi acaba dedim ,çünkü geçenlerde bize geçmiş olsuna(hırsızlıkla alakalı) geldiğinde,konu tvden açılınca "abimin damadı vestelde alo" muhabbeti geçti ,ben de forumun adresini verdim,"bazı isteklerimiz var ,girip bize bilgi versin" demiştim :)
İlk sayfadaki işlemleri zaten herkes yapamaz,iyi bir komut satırı kullanmak ,en azından ona alışık olmak gerekir , ama mesela sevgili hosbulduk hosbulduk 'a mb130 ve üstü kartların telnet girişini özelden verirsen bizim için süper olacak ,sen de "gerçekte minik, ama kullanıcılar için büyük bir adım" atmış olacaksın :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hoşgeldin aramıza diyeyim önce :)
Sonra sorayım ,İzmir'demi oturuyorsun acaba ,gerçi yaş olarak tutarmı bilmiyorum ama hanımın arkadaşının yeğeninin eşi mi acaba dedim ,çünkü geçenlerde bize geçmiş olsuna(hırsızlıkla alakalı) geldiğinde,konu tvden açılınca "abimin damadı vestelde alo" muhabbeti geçti ,ben de forumun adresini verdim,"bazı isteklerimiz var ,girip bize bilgi versin" demiştim :)
İlk sayfadaki işlemleri zaten herkes yapamaz,iyi bir komut satırı kullanmak ,en azından ona alışık olmak gerekir , ama mesela sevgili hosbulduk hosbulduk 'a mb130 ve üstü kartların telnet girişini özelden verirsen bizim için süper olacak ,sen de "gerçekte minik, ama kullanıcılar için büyük bir adım" atmış olacaksın :ok
Alo abi keşke fabrikanın anahtarlarını da isteseydin ???

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt