Masaüstü Bilgisayarımın Anakartı Bozuldu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
SSD almaya karar verdim yalnız içine nasıl windows kuracağım hakkında hiç bir bilgim yok.

Bir de şu an mevcut olan ekran kartım fullhd görüntüyü desteklemiyor. Ucuz bir fullhd ekran kartı almayı düşünüyorum pc de oyun oynamayı düşünmediğim için ne kadar ucuz olursa o kadar iyi.
Ne kadar bütçe ayırmalıyım sizce?

Windows kurmak kolay iş, siz yeter ki alacağınız SSD'yi sisteme takın. Gerisinde yardımcı oluruz.
James Donkey ve türevlerinden uzak durun derim. Ucuz, işinizi görecek bir ürün arıyorsanız Crucial BX500 bakabilirsiniz.
Ekran kartı piyasasında şu an size görüntü verecek bir kart için sıfır almanızı tavsiye etmem.
İkinci el bir ekran kartı bakmanız daha mantıklı olur.
Nvidia GT 730, 630 olabilir.
Ya da AMD R5, HD8350 gibi kartlar olabilir

msergenyalcin Çevrimdışı

msergenyalcin

Yeni Üye
2 Nis 2020
31
Windows kurmak kolay iş, siz yeter ki alacağınız SSD'yi sisteme takın. Gerisinde yardımcı oluruz.
James Donkey ve türevlerinden uzak durun derim. Ucuz, işinizi görecek bir ürün arıyorsanız Crucial BX500 bakabilirsiniz.
Ekran kartı piyasasında şu an size görüntü verecek bir kart için sıfır almanızı tavsiye etmem.
İkinci el bir ekran kartı bakmanız daha mantıklı olur.
Nvidia GT 730, 630 olabilir.
Ya da AMD R5, HD8350 gibi kartlar olabilir

Çok teşekkür ederim, siz ve forumdaki diğer arkadaşlar olmasa belki de boşu boşuna anakart alacaktım. :affet

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Basit hızlı bir sistem kur ,windows ofisinde makrolarla fazla içli dışlı değilsen linux tavsiye ederim ,hatta hem 32 bit hem 64 için "lubuntu" öneririm nacizane :)

Bu arada kasayı ayak altından kaldırmalısın, neme lazım :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Tavsiyelerini değerlendireceğim çok teşekkürler :mutlu
Çankaya'da eski bit pazarında "Onaran elektronik" diye bir yer var ,oradan normal ve ayağınla çarpmadığın sürece bozulmayacak harddisk de alabilirsin,ssd baya pahalı değilmi hele bu zamanda :) Ben oğluma 1tb almıştım 7-8 ay önce oradan ,fiyatı da çok iyiydi ,gerçi sen bilirsin tabii :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri