Maksat muhabbet olsun ...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,022
60
Çok çok geçmiş olsun Osman abi, Allah bir daha göstermesin inşallah, üzüldüm gerçekten de.

Eşinize de acil şifalar diliyorum, inşallah en kısa zamanda iyileşir.

Allah beterinden saklasın...

Dün markette kasada arkamda bekleyen kadın telefon da konuşuyordu, evini su basmış, parkeler şişmiş, alt kata su geçmiş,onlar da hasarın giderilmesini talep etmiş, perişan olmuşlar, kulak misafiri oldum.

İyi ki sigorta yaptırmışsınız her ikiniz de yoksa bu zamanda yanmıştınız.

Kolaylıklar diliyorum tüm aileye...
Allah razı olsun

O Ocico sende hastalanmışsın sanada çok geçmiş olsun rabbim nerde bir hasta varsa derdine derman hastalığına şafi isminle şifalar versin inşallah 4yıldır hep yapılıyordu sigorta oğlum dedi,ki baba bu sene yaptırmıyalım bak boşuboşuna para ödüyoruz bende dedim oğlum bu senede yaptıralımda ne olur ne olmaz sanki rabbim beni uyardı şimdi bizim bu olayı görünce iyiki yaptırtmışssın dedi hatta kendisi yaptırmıyordu deprem sigortasını bile ama şimdi baba bende yarın yaptırayım dedi gözü korktu :bye :ok

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,022
60
Tüm dostlara hayırlı geceler allaha emanet olun inşallah

cbef8e5413d3d58a6f01834171e5abfe.jpg

O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
159
Allah razı olsun

O Ocico sende hastalanmışsın sanada çok geçmiş olsun rabbim nerde bir hasta varsa derdine derman hastalığına şafi isminle şifalar versin inşallah 4yıldır hep yapılıyordu sigorta oğlum dedi,ki baba bu sene yaptırmıyalım bak boşuboşuna para ödüyoruz bende dedim oğlum bu senede yaptıralımda ne olur ne olmaz sanki rabbim beni uyardı şimdi bizim bu olayı görünce iyiki yaptırtmışssın dedi hatta kendisi yaptırmıyordu deprem sigortasını bile ama şimdi baba bende yarın yaptırayım dedi gözü korktu :bye :ok

Çok teşekkür ederim osmanke osmanke abi.Allah razı olsun, şimdi daha iyiyiz çok şükür, ailece hastalandık...

Sizin mesajınızdan sonra ben de bu sigorta işini araştırdım, birincisi ev eşya sigortası oluyormuş, yıllık fiyat 1200 TL gibi, ikincisi de full sigorta her şeyi kapsıyor muş, sel, su baskını, yangın, yıldırım düşmesi, elektrik kaynaklı kazalar, hırsızlık vd ne ararsan var dedi sigortacı arkadaş, o da yıllık 4500 TL civarı, 9 taksitte de ödenebiliyormuş.
Sizin sigorta tam kapsamlı anladığım kadarıyla, iyi ki yaptırmışsınız.

Ben de düşünüyorum bakalım, karar veremedim daha ...:bilmiyom

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,022
60
İşte olmaz dememek lazım bizim gibi her an ne olacağı belli değil hayatımızda boşa ödeniyormuş gibi geliyor insana ama ummadığın anda böyle bir olayla karşılaşabiliyorsun yaptırmakta bence fayda var sevgi saygılarımla :ok :bye
not: birde şu var bizim gibi su basmasına karşı önlem için su tazyyik önleyici bir vana onu,da sipariş ettik

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Sevgili slowfood öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim evin su basması nedenine gelince suçun kimde olduğuna siz karar verin yaklaşık 4 ay evvel hoover çamaşır makinesi aldık servis kendi gelip tüm bağlantılarını yaptı artı olarak garantisini,de yaptırdık ancak servis elemanı bağlantıda hata yaptı şöyleki duvardaki su musluğu ikili nedeni ise iki dolap arasında birde bulaşık makinesinin olması iki bağlantı olduğu için ve dolabın dikmesine denk gelmiş musluk bağlantıları bundan dolayı bir diğerinin bağlantısı zor oluyor hem bağlantı altta ve zorlandıkları için çamaşır makinesinin kutusundan kendi orjinal su bağlantı hortumu var ancak bu kartuşlu bir hotum ve tamda musluğa yakın olan yerde bu kartuş olduğu için dolabın iç tarafına geçiremediler orayı keserek kartuşu iç tarafa almaları gerekiyordu ancak eleman bununla uğraşamayacağını belirterek bunun yerine çantasından yedek normal bir hortum taktı ve işini bitirip gitti o zamandan beri herhangi bir sorun çıkmadı ancak taki önceki güne kadar iski mesaj gönderdi saat 14,e kadar şebekedeki arıza sebebi ile suların kesileceğine dair ve akabinde sular kesildi hatta 13,30 gibi sular geldi azar,azar akmaya başladı biz herhangi bir makineyi ne açtık nede çalıştırdık ve öylece gece yattık sabah 04 ile 06 arasında suyun tazziki fazlalaşmış tabii biz o saatte uyuduğumuz için hiç duymadık sabah işe gidenler ve sabah namazından çıkanlar bizi tanıyanlar bakmışlar,ki bizim binadan daire,den sular akıyor aşağıya bende yatarken telefonu sessize aldığım için arayanlar bana ulaşamıyor oğlumun iş servisçisi durumu farkediyor ve onu hemen arıyor oda hemen annesini arıyor hanımda heyecanla kalkıyor bakayım diye tam yatak odasından adımı atıyor yerde su olduğu için kayıyor ve belini kapıya vuruyor bana seslendi bi uyandım,ki hanın yerde kalkamıyor bana dedi git bak ev su olmuş bende neden kaynaklandığına bakerken mutfağa bi girdim,ki çamaşır makinesinin arkadaki bağlantısının olduğu yerden makinenin üzerinden bilek kalınlığında su atıyor bir an afalladım sonra hemen dışardaki vanayı kapattım su kesildi ama giriş antre,salon ve mutfağın bir bölümü sular altında ne hikmetse olay mutfakta başlamasına rağmen ne yanındaki buzdolabının altında nede bulaşık makinesinin altında su var su sanki direk mutfak kapısına doğru akmış oradan,da antre ve salona gitmiş tamamen antre ve mutfak fayans olduğu için çok sorun yok ama salonda parkelerin bir kısmı şişmeye başladı antrede bulunan konsolda arka tarafında çakılı durolit suyu çekmiş şişmiş salonda allahtan yere yakın duran birşey yok koltuklar ve tv konsolu uzun ayaklı olduğu için zarar gören sadece halılar onları,da hemen yıkamacıya gönderdik biraz daha kalkmasaydık yatak odasına girmeye başlıyacakmış işte o zaman kötü olurdu çünkü burda 3 tana dolap var onlar bi kere su aldılarmı at çöpe gitsin allahtan çocuklar üst katımızda oturuyorlar yoksa günlerce temizleyemezdik 2 saat içinde hallettik ama maalesef hanımın belinde kırık oluştu doktor şimdilik korse verdi ama kontrolde tekrar bakacaklar inşallah ameliyat olmaz işin diğer kötü tarafı altta dükkan olan emlakçı var en büyük zarar onlarda 4 adet lettop masalarda şişme kabarma tavandaki alçıpan ve tavan panelleri panellerin içine montajlanan kamera sistemi şimdilik zarar görenler ve gerek bizim açımızdan gerekse onların açısından sevindiğimiz durum her ikimizinde sigortamız olması tüm zararı sigorta şirketleri karşılayacak exper geldi zarar ziyanı tespit etti fotoları çekip ister tazminat olarak hesabınıza isterseniz kendiniz usta bulup yaptırır faturasını ibraz edersiniz isterseniz biz gerekli tüm hasarı yaptırır size teslim ederiz deyip gitti bizde dedik biz her birini ayrı usta bulmaya çalışacağımıza siz yapın hepsini teslim edin dedik tabii bu olaydan çok üzüldük ama hiç akla gelmeyecek olan birşey yaşadık maalesef rabbim görünür,görünmez tüm kazalardan bizleri korusun inşallah .
Çok büyük geçmiş olsun üstadım. Cana gelmesin diyeceğim, mal canın yongası. Kaldı ki eşinizde yaralanmış. Yine de biz söyleyelim, Allah beterinden saklasın. Su, elektrik tesisatı v.b. düşünmek bile istemiyorum. Çok şükür sigorta mevcutmuş. En azından o güven yaratıyor insanda. Eşinize de acil şifalar dilerim, en kısa zamanda iyileşmesi dileğimizle.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,022
60
Çok büyük geçmiş olsun üstadım. Cana gelmesin diyeceğim, mal canın yongası. Kaldı ki eşinizde yaralanmış. Yine de biz söyleyelim, Allah beterinden saklasın. Su, elektrik tesisatı v.b. düşünmek bile istemiyorum. Çok şükür sigorta mevcutmuş. En azından o güven yaratıyor insanda. Eşinize de acil şifalar dilerim, en kısa zamanda iyileşmesi dileğimizle.
Allah razı olsun dostum evet mal canın yongası elbette,ki ne zahmetlerle kazanilip yapılıyor ama tabii,ki işin başı sağlık sağlık olmassa hiç biri olmuyor mal bir şekilde yerine geliyor ama sağlık her ne kadar tedavi olsanda hele,ki bizim yaşımızda olanlar eskisi gibi hiçbir zaman olmuyor rabbim hiç kimseyi böyle durumlarla sinamasin inşallah sevgi saygilarimla.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Allah razı olsun dostum evet mal canın yongası elbette,ki ne zahmetlerle kazanilip yapılıyor ama tabii,ki işin başı sağlık sağlık olmassa hiç biri olmuyor mal bir şekilde yerine geliyor ama sağlık her ne kadar tedavi olsanda hele,ki bizim yaşımızda olanlar eskisi gibi hiçbir zaman olmuyor rabbim hiç kimseyi böyle durumlarla sinamasin inşallah sevgi saygilarimla.
Amin Üstadım. 😍

Geri
Üst Alt