Maksat muhabbet olsun ...

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hayır, uzman değilim. Bilgim dahilinde insanların sorularını yanıtlamaya çalışıyorum, soruları yanıtsız kalmasın 🙂
Hiçbirimiz uzman değiliz. Elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce. (Bir söz aklıma geldi, gerçek hackerlar "Ben hacker' ım." Demez miydi? Yanlış mı hatırlıyorum acaba? ):kas

Düzeltme: Kendi adıma konuşayım, çünkü aramızda ustalarımız mevcut.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
slowfood slowfood muhabbetimiz ''Beyaz eşya önerisi başlığında olduğu için'' muhabbeti buraya taşıdım 😀 Ben de karavan düşünüyorum aslında ama almaya cesaret edemiyorum😢 Aslında minibüsten ziyade otobüs karavan düşünüyorum.Hatta 2 katlı olursa mükemmel olur😀

Evet aslında aynı fikirdeyiz. Minibüs tipi karavan benim için hiç mantıklı değil ve o olacağına bir vip araca o işi gördürürüm diye düşünüyorum. Hatta aslında asıl mantıklı olan bence çekme karavan. Karavanı bir yere sabitleme imkanı olduğunda küçük ihtiyaçlar için yeri kaybetme riski ya da koca aracı her yerde gezdirme sıkıntısı olmasın istiyorum.
Hanım istemişti çok, "karavan alsak ya alo diye" :) ,gerçi biz çadır kampına da alışığız,daha önceleri yazmıştım :hihi ,bagajda çadır ve sandalyeler duruyor hala.Eylülü bekleyeceğiz mecburen,okullar açılınca belki kaçarız bir yerlere :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Hiçbirimiz uzman değiliz. Elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce. (Bir söz aklıma geldi, gerçek hackerlar "Ben hacker' ım." Demez miydi? Yanlış mı hatırlıyorum acaba? ):kas

Düzeltme: Kendi adıma konuşayım, çünkü aramızda ustalarımız mevcut.
Ya hiç hekırlar "ben hekırım" der mi mübarek , ben demem şahsen hekır olsaydım mesela ,lahavleeee :haha1

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,049
60
81ef3a6af19598d399ace61f2c4c63af4179e5ec4ae4d4eb.jpg

631e32bc6670dadfbe8468fdbc262395--caps60dc4bbdc0fa7594.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,589
40
Hanım istemişti çok, "karavan alsak ya alo diye" :) ,gerçi biz çadır kampına da alışığız,daha önceleri yazmıştım :hihi ,bagajda çadır ve sandalyeler duruyor hala.Eylülü bekleyeceğiz mecburen,okullar açılınca belki kaçarız bir yerlere :)
Ooo hayırlı olsun, güle güle kullanın, daha yeni haberim oluyor 🙂

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Zaten ana mantık tatil için bir yerlere bağımlı olmamak. (Otel v.b.) Yoksa sürekli yaşam için bize göre değil. Özellikle atıklar v.b. konularda benim genelde çok gözümü korkutuyor.
Aşağıdaki çok güzel gezen ev her yerde ev sahibi olabilirsin :kiskis
Avrupa atıklar için özel yerler yapılmış direk atığını boşaltıyorsun bizde fazla gelişmedi o işler.
images-14c0e4d543e882df92.jpg

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,049
60
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Aşağıdaki çok güzel gezen ev her yerde ev sahibi olabilirsin :kiskis
Avrupa atıklar için özel yerler yapılmış direk atığını boşaltıyorsun bizde fazla gelişmedi o işler.
images-14c0e4d543e882df92.jpg
Bunlara karavandan çok yeri değiştirilebilir ev demek daha doğru olur. Sabit yaşantıyı çevirmek için daha uygun. Bir ormana gitsen yüksekliğinden giremezsin, yolda belirli bir hızın üzerinde gidemezsin. Süspansiyonu dört dörtlükte olsa 1 aylık bir gezide sürekli yanında taşırsan yolların durumundan dolayı o sürenin sonunda pert edersin. Avrupa yolları ya da yurtdışındaki kaymak asfaltlara göre neyse ama bizim karavan düşüncemiz için uygun değil.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bunlara karavandan çok yeri değiştirilebilir ev demek daha doğru olur. Sabit yaşantıyı çevirmek için daha uygun. Bir ormana gitsen yüksekliğinden giremezsin, yolda belirli bir hızın üzerinde gidemezsin. Süspansiyonu dört dörtlükte olsa 1 aylık bir gezide sürekli yanında taşırsan yolların durumundan dolayı o sürenin sonunda pert edersin. Avrupa yolları ya da yurtdışındaki kaymak asfaltlara göre neyse ama bizim karavan düşüncemiz için uygun değil.
Taşınabilir yazlık olarak düşünürsek tatil bölgesinden ev yerine arsa alıyoruz sonra bunu oraya çekiyoruz hazır yeri arsası olan için güzel sürekli seyahat için uygun değil.

Geri
Üst Alt