maksat aşı karşıtı değilim sadece mRNA karşıtıyım demek...

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Bu illetten toplum olarak kurtulmanın en önemli yolu kurallara uymak ve aşı olmaktan geçer.Uzmanlarının çoğunluğunun ortak görüşü,herkes aşısını olsun,olmayanlar hastalanmaya,hastalığı ağır geçirmeye,hatta sonunda ölüme kadar giden süreçleri yaşayacaklar.Biz onlardan daha iyi mi biliyoruz?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben aşımı olma gerekçelerimde bilimsel hiç bir dayanak sunmadım zira öyle bir kapasitem yok.

Ne kapasitesi yahu öyle bir kapasitenin K harfinin başlangıç çizgisindeki bir nokta kadar dahi bilgim yok.

Ben genel bir mantık yürütüp dedim ki kendi kendime ''Ulen bu Devlet veya devletler bu aşı olunacak diyorsa yapacak bir şey yok, ben olmak istemesem de onlar olmayı bir şekilde zorunlu hale getirir nasılsa, ayak diretme Adocum sağlık için toplum için gerekli diyorlarsa git vurul''

Tabi bunda, Kaymakamlıkta görevli olmamın da etkisi oldu neden? yine kendi kendime dedim ki ''Ulen bunlar yarın der ki Devlet dairelerine aşısız giriş yok'' :kiskis

Bu kendimce bir öngörüydü sadece, daha bir ay önceki öngörüm bu gün İngiltere'de gerçek olma yönde söylemler başladı. ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
mrna teknolojisi ile kanser tedavisi çalışmaları da sürüyormuş. gelişmelere kapalı olmak iyi bir şey değil.
Aşılara karşıtlığı gelişmelere kapalı olarak görmüyorum.Sadece yeni bir ürünü alel acele uygulamayı doğru bulmuyorum.

Benim görüşüm budur.Yoksa hayatın her alanın da bilimi ,bilimselliği ,akla uygun olanı doğru görmüşümdür ,göreceğimdir.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ben aşımı olma gerekçelerimde bilimsel hiç bir dayanak sunmadım zira öyle bir kapasitem yok.

Ne kapasitesi yahu öyle bir kapasitenin K harfinin başlangıç çizgisindeki bir nokta kadar dahi bilgim yok.

Ben genel bir mantık yürütüp dedim ki kendi kendime ''Ulen bu Devlet veya devletler bu aşı olunacak diyorsa yapacak bir şey yok, ben olmak istemesem de onlar olmayı bir şekilde zorunlu hale getirir nasılsa, ayak diretme Adocum sağlık için toplum için gerekli diyorlarsa git vurul''

Tabi bunda, Kaymakamlıkta görevli olmamın da etkisi oldu neden? yine kendi kendime dedim ki ''Ulen bunlar yarın der ki Devlet dairelerine aşısız giriş yok'' :kiskis

Bu kendimce bir öngörüydü sadece, daha bir ay önceki öngörüm bu gün İngiltere'de gerçek olma yönde söylemler başladı. ?
Aynen abi bende tamamen toplumsal uyumdan ve sonbaharda olası 4. dalgadan korunmak için yaptıreım.Yoksa halen aşıların %100 işlevselliği ve kalıcı koruyucu etkilerine karşı şüphelerim var.Şuan bir çok forumdan takip ediyorum , yorumlanan genel kanı, sanki aşı olanların hastalanma oranı daha yüksek.Bunda ben aşı oldum bana birşey olmaz deyip ,rehavete kapılmanında etkisi olabilir.

Aşı olup vefat edenlerin ise paylaşılmış istatistikler verilerini bulamadım.

Netice olarak son varyantlara karşı aşıların patladığı konuşuluyor.Tabi bunun açıklanmasına daha var.

Umarız herşey güzel ilerler.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Aynen abi bende tamamen toplumsal uyumdan ve sonbaharda olası 4. dalgadan korunmak için yaptıreım.Yoksa halen aşıların %100 işlevselliği ve kalıcı koruyucu etkilerine karşı şüphelerim var.Şuan bir çok forumdan takip ediyorum , yorumlanan genel kanı, sanki aşı olanların hastalanma oranı daha yüksek.Bunda ben aşı oldum bana birşey olmaz deyip ,rehavete kapılmanında etkisi olabilir.

Aşı olup vefat edenlerin ise paylaşılmış istatistikler verilerini bulamadım.

Netice olarak son varyantlara karşı aşıların patladığı konuşuluyor.Tabi bunun açıklanmasına daha var.

Umarız herşey güzel ilerler.
aşıların işlevsellikleri bilimsel yayınlarda yayınlanıyor . aşının getirdiği bağışıklığın kalıcı olması ise şu an için çok zor. virüs yerinde durmuyor. aşısızların sayısı dünyada ciddi oranda olduğu için, virüs rahat rahat değişim geçiriyor.(varyant) antikorların belli bir ömrü var diyorlar. zaten antikorlar bitse bile , aşının vücutta neden olduğu bir koruma hafızasından söz ediliyor. antikordan daha önemli bu. ama işte rahat rahat hareket imkanı bulan virüs, kendini değiştirerek, aşılara çelme takıyor. bu aşı kötüdür demek mi, katiyyen değil. tek savunmamız aşı şu an.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
katılıyorum.Ancak farklı görüşler var kimisi aşıların virüsü köşeye sıkıştırdıkça varyantların olumsuz yönde çoğaldığını iddaa etmekte.

Evet hafıza hücreleri var ancak bunlar virüsün varyantlarına işlevselliği zayıf diyorlar.

aşıların işlevsellikleri bilimsel yayınlarda yayınlanıyor . aşının getirdiği bağışıklığın kalıcı olması ise şu an için çok zor. virüs yerinde durmuyor. aşısızların sayısı dünyada ciddi oranda olduğu için, virüs rahat rahat değişim geçiriyor.(varyant) antikorların belli bir ömrü var diyorlar. zaten antikorlar bitse bile , aşının vücutta neden olduğu bir koruma hafızasından söz ediliyor. antikordan daha önemli bu. ama işte rahat rahat hareket imkanı bulan virüs, kendini değiştirerek, aşılara çelme takıyor. bu aşı kötüdür demek mi, katiyyen değil. tek savunmamız aşı şu an.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Mert ,işte her kafadan bir ses çıkarsa aşı karşısındaki durum da acaip oluyor ,bizim sıramız geldi,hemen gidip olduk,ama ben de hemşireye sordum "bu aşı bizi koruyacak mı" dedim ,"evet ,ama vücuda herhangi bir silahşör yollamayacak" dedi :)

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Mert ,işte her kafadan bir ses çıkarsa aşı karşısındaki durum da acaip oluyor ,bizim sıramız geldi,hemen gidip olduk,ama ben de hemşireye sordum "bu aşı bizi koruyacak mı" dedim ,"evet ,ama vücuda herhangi bir silahşör yollamayacak" dedi :)
Doğru diyorsun abi.Devlet bu işi ciddiyetle yapsaydı bilim kurulu üyelerinin bağımsız açıklama yapmasını yasaklardı.Aile hekimlerinin basına konuşması yasak ama bilim kurulu üyeleri kendilerince pr reklam çalışması yaparcasına çıkıp açıklama yapıyorlar.Bakıyorsun bir ötekisi bambaşka konuşuyor.Vatandaş da haklı olarak neye inanacağını şaşırdı haklı olarak.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Biz skynews takip ettik,bazen de nhkword ,o kanallarda yoktu BKÜ :) ,baktık onlar biontek diyorlar bizde ailecek aynısını dedik,çünkü bizde bilen de konuşuyor bilmeyen de :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Doğru diyorsun abi.Devlet bu işi ciddiyetle yapsaydı bilim kurulu üyelerinin bağımsız açıklama yapmasını yasaklardı.Aile hekimlerinin basına konuşması yasak ama bilim kurulu üyeleri kendilerince pr reklam çalışması yaparcasına çıkıp açıklama yapıyorlar.Bakıyorsun bir ötekisi bambaşka konuşuyor.Vatandaş da haklı olarak neye inanacağını şaşırdı haklı olarak.
Abi kabul edelim ki güzel Ülkemizde Hükumetin işine gelecek her şeyi yapabilirsin, İki gram muhalefet edecek yer dahi bulamazsın.

Bak al sana güzel memleketimizden kısa bir video.

Şu plajda örnek 3000 kişi var ise 2900 ünde maske yoktu bu gün.

Beni dövseler ben bayram seyranda böyle yerlere gitmem ama hatun ''Çok sıkıldım'' dedi attık kendimizi Çalış plajına.

Buyurun Sonuç bu.

Devlette ciddiyet olmazsa vatandaş ne yapsın?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Abi kabul edelim ki güzel Ülkemizde Hükumetin işine gelecek her şeyi yapabilirsin, İki gram muhalefet edecek yer dahi bulamazsın.

Beni dövseler ben bayram seyranda böyle yerlere gitmem ama hatun ''Çok sıkıldım'' dedi attık kendimizi Çalış plajına.

Buyurun Sonuç bu.

Her yer böyle,her yer.Geçen gün yazdım ,eski komşumuz 3 günde vefat etti virüsten.Benim oğlan kardeşim "biz 2 aşı olduk,bir şey olmaz "dedi bana iyi mi :)

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29

Buyurun Sonuç bu.

O maskesiz sahil gezilerinde eşimle ben de oluyoruz genelde. Virüsün açık havada sosyal mesafe korunduğu sürece bulaşma riskinin çok düşük olduğuna dair yapılan araştırmalara biraz fazla güveniyoruz belki. Belki de aşıya fazla güveniyoruz.

Açık havada bulaşabilecek patojen sayısı düşük olduğundan bağışıklık sistemi kolay başa çıkabiliyor bu arada.

Ama abi bilmiyorum sizde nasıl oluyor da bizde eve misafir geldiğinde maskeyi çıkarır ve biz de çıkarırız. “Ayıp olmasın” diye. Virüs belirtisiz kişiden bile yüksek sayılarda ortamdaki herkese ulaşabiliyor. Hele klima varsa misafir gittikten sonraki 2 gün daha evde virüse maruz kalındığına dair araştırmalar var.

En başından beri asıl tehlikenin misafirliklerde olduğuna inanıyorum. Açık havada maske riski sıfıra indirirken misafirlikte riski sıfırlayamıyor bile. Herkes maskeliyse ve biri koronaysa kişi başı risk %10 gibi güçlü bir oranda.

Bazı ülkelerde sadece kapalı alanlarda maske zorunluluğu var. Açık alanlarda da kalabalık içerisinde yine maske zorunluluğu olmasa da öneriyorlar. Onun haricinde sosyal mesafe olduğu sürece maske riski düşükten sıfıra indirgiyor gibi gözüküyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

035CB6D8-CDCF-458C-BB96-F707D1D3CFB3.png

Bu da vaka sayısı en çok artan iller. Yani tatile gidilen değil de köye gidilen büyük anneyi büyük babayı mezara götüren sevgili evlat ve torunların olduğu iller ?

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
katılıyorum.Ancak farklı görüşler var kimisi aşıların virüsü köşeye sıkıştırdıkça varyantların olumsuz yönde çoğaldığını iddaa etmekte.

Evet hafıza hücreleri var ancak bunlar virüsün varyantlarına işlevselliği zayıf diyorlar.
iddia ediyorum, bazılarının dilediği gibi, aşılar için ruhsatlandırma beklenseydi, bu virüs çok daha fazla varyantlar geliştirmiş, dünyayı kasıp kavuruyor olurdu. aşılar bize bir şans verdi. ilerde daha iyi anlayacağız bence.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
iddia ediyorum, bazılarının dilediği gibi, aşılar için ruhsatlandırma beklenseydi, bu virüs çok daha fazla varyantlar geliştirmiş, dünyayı kasıp kavuruyor olurdu. aşılar bize bir şans verdi. ilerde daha iyi anlayacağız bence.
ben tam aşılanmış kişilerde ölüm oranını merak ediyorum.Ancak ilginç şekilde açıklanmıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt