Mail Doğrulama Sistemi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Hocam bu olaya ben seslichat sitelerde çok denk gelirdim, eskiden o tarz sitelerde takılırdım. Adam yanlış yapardı ban atarlardı sonr geri gelirdi. Sürekli sürekli devam ederdi bu durum. Adminlerin birine sordum kim bu adam nasıl geliyor diye. Unban o demişti, kimse durduramaz demişti. Aklıma geldi sanırım programla yapılıyormuş. Böyle şeylere ne gerek var bilmiyorum. Uzun süredir buradayım gayet güzel keyifli bir ortam var. Yaş skalası baya yüksek burada dengesizlik yapacak birilerinin olduğunu hiç sanmıyorum. Tabi milyonda bir istisna çıkar. Ama burası bana göre İNTERNETİN EN ELİT ortamı. Kuralları olsun, saygı değer adminleri olsun. Ben 25 senelik hayatımda şunu keşfettim. İnternette yaş ortalaması yüksek bir sitede takılıyorsan kesinlikle güzel, nadide, nezih bir mekan oluyor. Çok forum/chat/sosyal-medya/ siteleri, blogları/sözlükleri gördüm buradaki insanlar gibi olamaz hiç bir oluşum. Tabi tenzih ettiğim parmak sayısını geçmeyen yerler var. Onlarda yabancı siteler.

Bu aslında yaş ortalamasından çok moderasyonun tutumu ile ilgili bir durum.
Hit uğruna göz yumunca kalite düşüyor maalesef.
Zamanla biz de karşılaşıyoruz, karşılaşacağız da. :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bulunulan ortamda ne fazlaysa insanların tavrı oraya döner... Bir nevi sürü psikolojisi... Ortamda güzellik çoğunluktaysa, kötülüğü boğuyor...

Sosyal medyada durum böyle değil maalesef... İnsanlar empati yapmadan yazınca ortalık lağım çukuruna dönüyor.

Yaş ortalaması ile moderasyonun tavrı da çok önemli.

Geri
Üst Alt