LPG 6 LİRA OLDU

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235
Gönlümün efendisini hemen yapıştırırdım. V6 - 2.8 LT

863638d258314b198764d72c0302197f2204201617532699029_0979582b75babd668.jpg

Benzin 1 lira da olsa bu yine kara kara düşündürür. Ortalaması 25 30 lt civarında aslan parçasının :kiskis

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235
Normal kullanım şehiriçi 14lt, otoban 8lt

performans 250km+ hızlarda kullanımlarda 20lt civarında.

Bildiğin var mı reelde Sota, ben yakıyorum 180 lik ile 12 13. Bunun hele de otomatiğinin 14 yakması mucize. İnsigniateam forumu inceliyor muydun. Bir ara bunun kırmızı station ı vardı. Canavara çevirmişlerdi. 650 hp. ?

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Hacimsel olarak 1.2 katı
10lt benzinle yapılan yolu 12lt lpg yapabilirsiniz.

Başkan biraz daha fark var; sanki % 36 benzin lpg ye göre daha ağır. benzinle mazotu eşitlersek ağırlık olarak 0,735/0,54= 1,36 çıkıyor benzin ortalamasına göre. Yani 1 litre benzinin yaptığı işi 1,36 litre lpg yapıyor gibi. Bence araca sonradan lpg takıldıysa bu oran çok daha yükselecektir.
Ülkemizde yasal ilk yıllarında lpg taktıranlardanım. Mutfak tüpü ucuzdu millet arabaya lpg almak yerine mutfak tüpü takıyordu. Sonra mutfak tüpüne daydılar zammı, millet mutfak tüpüne lpg doldurmaya başladı, neyse ki şimdilerde cezalar yükseldi de millet terk etti bu yolları.

1 litre LPG = 0,54 kilogram LPGye eşittir.

1 litre normal benzin kaç kilogram normal benzindir?
1 litre normal benzin = 0,715 – 0,765 kilogram normal benzin

1 kilogram süper benzin kaç kilogram süper benzindir?
1 litre süper benzin = 0,730 – 0,780 kilogram süper benzin

1 kilogram mazot kaç kilogram mazottur?
1 litre mazot = 0,815 – 0,855 kilogram mazot

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Bildiğin var mı reelde Sota, ben yakıyorum 180 lik ile 12 13. Bunun hele de otomatiğinin 14 yakması mucize. İnsigniateam forumu inceliyor muydun. Bir ara bunun kırmızı station ı vardı. Canavara çevirmişlerdi. 650 hp. ?
Almancı arkadaşlar var aktif olarak kullanan. onlarda aldığım veri.
Geçenlerde sanayide arkadaşın tamirhanesine almancı biri geldi stok opc beraber sağolsun kırmadı sağını solunu kurcaladım.

Bir tur at içinde kalmasın dedi, sanayi içinde emanet almak istemedim.

Ekran verisinde 14.5lt yazıyordu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Başkan biraz daha fark var; sanki % 36 benzin lpg ye göre daha ağır. benzinle mazotu eşitlersek ağırlık olarak 0,735/0,54= 1,36 çıkıyor benzin ortalamasına göre. Yani 1 litre benzinin yaptığı işi 1,36 litre lpg yapıyor gibi. Bence araca sonradan lpg takıldıysa bu oran çok daha yükselecektir.
Ülkemizde yasal ilk yıllarında lpg taktıranlardanım. Mutfak tüpü ucuzdu millet arabaya lpg almak yerine mutfak tüpü takıyordu. Sonra mutfak tüpüne daydılar zammı, millet mutfak tüpüne lpg doldurmaya başladı, neyse ki şimdilerde cezalar yükseldi de millet terk etti bu yolları.

1 litre LPG = 0,54 kilogram LPGye eşittir.

1 litre normal benzin kaç kilogram normal benzindir?
1 litre normal benzin = 0,715 – 0,765 kilogram normal benzin

1 kilogram süper benzin kaç kilogram süper benzindir?
1 litre süper benzin = 0,730 – 0,780 kilogram süper benzin

1 kilogram mazot kaç kilogram mazottur?
1 litre mazot = 0,815 – 0,855 kilogram mazot

Olaya Volümetrik olarak bakmak gerekli, kalorifik güçler Benzin= 32,3 MJ/Dm3 LPG= 25,6 MJ/Dm3

Gaz fazındaki LPG kalorifik güçünü 1.2 çarparsanız Benzini yakladığını görürsünüz.

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235
Almancı arkadaşlar var aktif olarak kullanan. onlarda aldığım veri.
Geçenlerde sanayide arkadaşın tamirhanesine almancı biri geldi stok opc beraber sağolsun kırmadı sağını solunu kurcaladım.

Bir tur at içinde kalmasın dedi, sanayi içinde emanet almak istemedim.

Ekran verisinde 14.5lt yazıyordu.

Ekran verisini, o aracı bilemiyorum tabi. Ama benim bildiklerim 25 en dip diyorlardı. Bir ara 220 lik 2.0 T aldık bir ay demeden sepetledik. Yok böyle bir içme ? Uzun yol, yüksek sürat bir nebze de şehiriçi evlerden uzak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Ekran verisini, o aracı bilemiyorum tabi. Ama benim bildiklerim 25 en dip diyorlardı. Bir ara 220 lik 2.0 T aldık bir ay demeden sepetledik. Yok böyle bir içme ? Uzun yol, yüksek sürat bir nebze de şehiriçi evlerden uzak.
1.6T 170bg Stage1+,kat iptali,downpipe şekilde kullanıyorum.
Ana cadde,bulvarı kullanırsam 8-9lt, ara sokaklarda 10-11lt

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235
1.6T 170bg Stage1+,kat iptali,downpipe şekilde kullanıyorum.
Ana cadde,bulvarı kullanırsam 8-9lt, ara sokaklarda 10-11lt

Aynen sizin sidi motorlar tüketim olarak let leh motorlardan çok daha üstün. Stg1 deki fark nasıl? Nerelere çıkıyor. Hangi yazılım var sizde. Ben superchips in mybluefin kullanıyorum. 200 civarında. Üstü let motorda sıkıntı çıkarıyor, 4. piston su koyuveriyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Aynen sizin sidi motorlar tüketim olarak let leh motorlardan çok daha üstün. Stg1 deki fark nasıl? Nerelere çıkıyor. Hangi yazılım var sizde. Ben superchips in mybluefin kullanıyorum. 200 civarında. Üstü let motorda sıkıntı çıkarıyor, 4. piston su koyuveriyor.
2CR yazılım var. stg1 göre basınç biraz daha açık, 2. konum oksijen sensörü arıza lambası yakmaz. (kat iptal olduğu için)

Bu keratanın sıkıstırma oranı biraz yüksek alet motorlar 8.8
yeni nesil sidiler 9.5
Benim kullandığım 10.5

Ülkemizde benzinin oktanı belli 95 deniyor ama modifiye işiyle uğraşan çoğu kişi 92 olduğunu söylüyor.
Bendeki sidi 98 oktan istiyor.

Düşük oktanla yüksek sıkıstırmalı aracı çok zorlarsan pistonları eline alırsın :hihi

Yazım önce 210 gelince mal gibi kalıyordu sanki birşey tutuyor aracı.
yazılım,parça değişmeleri sonra 220km hıza hiç zorlamanda çıktı gaz pedalı %60 basılıydı makina bırak gidelim akalım diyor şimdi

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235
2CR yazılım var. stg1 göre basınç biraz daha açık, 2. konum oksijen sensörü arıza lambası yakmaz. (kat iptal olduğu için)

yeni nesil sidiler 9.5
Benim kullandığım 10.5

Ülkemizde benzinin oktanı belli 95 deniyor ama modifiye işiyle uğraşan çoğu kişi 92 olduğunu söylüyor.

Düşük oktanla yüksek sıkıstırmalı aracı çok zorlarsan pistonları eline alırsın :hihi

yazılım,parça değişmeleri sonra 220km hıza hiç zorlamanda çıktı gaz pedalı %60 basılıydı makina bırak gidelim akalım diyor şimdi

Kazasız belasız günlerde kullanın. Serhat tan memnunsun yani, ilk el tecrübeliden öğrenmek iyi oldu. ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65

yeni nesil sidiler 9.5
Benim kullandığım 10.5

Rahmetli babam ,95 değil derdi hep ,Türkpetrol'de pompa ustasıydı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Kazasız belasız günlerde kullanın. Serhat tan memnunsun yani, ilk el tecrübeliden öğrenmek iyi oldu. ?
Opel kullanıcıları yoğun olarak bu adamı tercih ediyor. Doğrudan tanışıklığım yok adana şubesi arkadaşım.
Kafama takılan olursa arkadaşa söylüyorum oda ögrenip geri dönüş yapıyor.

Bu arada İnsignia forumu sıksık okurum geçenlerde bir mevzu için konu açtım eleman biri resmen salça oldu.
o dur bu dur yazmıyorum.

Konuyu özelden atayımda oku :hihi

Geri
Üst Alt