liyakatsizlik dünyanın her noktasında var..

ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
konu başlığını hafif tuttum aslında. bu liyakatsizlikten öte sığırlık olabilir ancak. rota planlayıcısını yağsız kazığa davet etmiş olabilirler.

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,324
65
Verilen cevaplar da ilginçmiş ,okudum şimdi :) ama birisi düşündüğümü yazmış doğrusu :ok
Why did he wait till the last minute to haul ass?

Gerçi onlarda hem fikir değilller cevaplarda :)

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,324
65
A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
590
45
Liyataksızlık demek biraz ağır olabilir. Olayın arkaplanını tam olarak bilemiyoruz çünkü. Bu tarz büyük nakliye işlerinde bazen milimetrelerle iş yapıyorlar. Bazen bir dönüşü yapmak tahmin edilenden daha fazla zaman da alabiliyor.
Bu tarz nakliye işlerinde önde ve arkada öncü ve artçı araçlar ilerliyor ve birbirleriyle sürekli telsiz ile iletişim içindeler. Hatta bazı eyaletlerde polis eskortu da veriliyor yasalar gereği. Bu işler gerçekten büyük planlamalarla yapılıyor. Öncü araçların görevi önden giderek olası plan dışı olayları çözmek. Mesela bir kavşakta yol kesilmesi gerekiyorsa polis ile birlikte bunu koordine ediyorlar. Amaçları da trafiği mümkün olduğunca az meşgul etmek. Zaten çekim yapan TIR'ın durduğu yere bakarsanız normal durması gereken yerden çok daha uzak mesafede durmuş raylardan.
Belki de burada tren rötarlı kalktı ve taşımayıcı ekip o trenin çoktan geçtiğini düşünüyordu. Bunu bilemeyiz.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Böyle bir taşıma işinden tren işletmesinin muhakkak haberi olması şarttır.Tren işletmesi de ilgili kişilere ve makinistlere bilgi verir ve bu kaza meydana gelmezdi.Sanki iletişimsizlik meydana gelmiş gibi.

ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
Liyataksızlık demek biraz ağır olabilir. Olayın arkaplanını tam olarak bilemiyoruz çünkü. Bu tarz büyük nakliye işlerinde bazen milimetrelerle iş yapıyorlar. Bazen bir dönüşü yapmak tahmin edilenden daha fazla zaman da alabiliyor.
Bu tarz nakliye işlerinde önde ve arkada öncü ve artçı araçlar ilerliyor ve birbirleriyle sürekli telsiz ile iletişim içindeler. Hatta bazı eyaletlerde polis eskortu da veriliyor yasalar gereği. Bu işler gerçekten büyük planlamalarla yapılıyor. Öncü araçların görevi önden giderek olası plan dışı olayları çözmek. Mesela bir kavşakta yol kesilmesi gerekiyorsa polis ile birlikte bunu koordine ediyorlar. Amaçları da trafiği mümkün olduğunca az meşgul etmek. Zaten çekim yapan TIR'ın durduğu yere bakarsanız normal durması gereken yerden çok daha uzak mesafede durmuş raylardan.
Belki de burada tren rötarlı kalktı ve taşımayıcı ekip o trenin çoktan geçtiğini düşünüyordu. Bunu bilemeyiz.

tren erkende kalksa geçte kalksa bu işten haberleri olsa o geçite yavaş gelirlerdi. trenin mevzudan haberi olmadığı gün gibi açık.

L Çevrimdışı

Lost_NeBuLa

Yeni Üye
2 Tem 2020
19
30
ingilizceyi, burunlu tırları ... Türkiye olmadığini isaret eden onca emmare olmasına ragmen ben halen anca Türkiyede gerçekleşirdi zaten diye düşünmeye devam ediyorum. Bunun sorumlusu ben değilim

Geri
Üst Alt