LG Yetkili Servisin Akım Koruma Prizi Satışı!

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Adem Bey'in videosunu gördüm ve hemen foruma yöneldim fakat video için konu açmamıştı, ben de açma gereği duydum çünkü LG bize de aynı şekilde akım koruma prizi satmışlar. Almazsanız biz mesulüyet kabul etmeyiz şeklinde satılmış. Şu cihaz için 1 sene önce 110TL para alınmıştır. Ben bunu iade etmek için LG'ye mail attım servis alıp götürdü sonrasında geri getirip ben bunu almıyorum LG'ye de almayacağımı bildirdim ne yaparsanız yapın şeklinde tepki aldım. Bu faturasız ve "zorla" satılan cihaz için hakkımı nasıl ararım Adem Bey?

19113.jpg

(piyasa değeri 30-40TL)

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Servis şöyle dese haklı. Cihaz şebeke elektriğine bağlı olarak çalışırken çalışması gereken 220 V~ dan yüksek bir voltaj gelmesi hâlinde cihaz buna bağlı arızalanırsa garanti dışı olarak tamir edilecektir. Bu akım koruma prizi alırsanız böyle bir durumda sadece bu priz içindeki parça yanar ve TV kurtulur. O kadar para verip TV almışsınız yerinizde olsam servisimizden veya dışarıdan temin edin dese çok mu zor?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Zorunlu olunması kabul edilebilir değil.
Fakat bazı üretici firmalar şunu yapabiliyor; voltaj hatası durumlarında kendi firma pirizlerine istinaden Garanti dahili yapabiliyor. Hatta bazı durumlarda garantisi bitmiş cihaza bile güç kartına garanti verebiliyor. Komşumda yaşadığım için biliyorum.
Ama dediğim gibi kesinlikle zorunlu olmamalı olamaz....

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Eğer gerçekten böyle bir teknik sıkıntı ve buna bağlı bir ihtiyaç var ise LG, yahut herhangi bir diğer üretici güç kablosu yahut cihaz üzerinde vidalı kapaklı bir yere bu akım koruma nanesini yerleştirebilir. Korkulan olur da yüksek akım voltaj vs gereğini yapar ve kendini feda eder, cihazı kurtarır. Sonra LG servisten gider yenisini alır cihazı kullanmaya devam edersin.

Böyle bir sistem tabii ki olmayacak. Zira bu yüksek akım voltaj konusu o kadar yaygın bir sorun değil. Daha da önemlisi, risk gerçekleştiğinde o koruma zaten işe yaramayacak. LG de biliyor bunu. İşte çok taraflı bir kandırmacadır gidiyor böyle.

TamirciÇırağı Çevrimdışı

TamirciÇırağı

Aktif Üye
19 Eki 2018
59
30
Eğer gerçekten böyle bir teknik sıkıntı ve buna bağlı bir ihtiyaç var ise LG, yahut herhangi bir diğer üretici güç kablosu yahut cihaz üzerinde vidalı kapaklı bir yere bu akım koruma nanesini yerleştirebilir. Korkulan olur da yüksek akım voltaj vs gereğini yapar ve kendini feda eder, cihazı kurtarır. Sonra LG servisten gider yenisini alır cihazı kullanmaya devam edersin.

Böyle bir sistem tabii ki olmayacak. Zira bu yüksek akım voltaj konusu o kadar yaygın bir sorun değil. Daha da önemlisi, risk gerçekleştiğinde o koruma zaten işe yaramayacak. LG de biliyor bunu. İşte çok taraflı bir kandırmacadır gidiyor böyle.
Zaman zaman yüksek voltaj kaynaklı besleme kartında oluşan yanıklarla karşılaşabiliyoruz ,size şöyle bir örnek vereyim bundan 3 yıl önce Vestel serviside çalışırken henüz garantisi devam eden bir ürün için akım korumalı priz vermiştik , aradan 1 buçuk yıl geçti ve TV nin garantisi bitmisti , cihazın besleme kartında bariz yanıklar meydana gelmişti . Ve tüketici bizden aldığı prizi kullandığı için fabrikaya yazısı yazıldı ve fabrika ücretsiz onarıma onay verdi . Yani demek istediğim niyet önemli eğer firma bu şekilde arkasında duruyosa bence yetkili servisten almak daha avantajlı . Ayrıca Servisin bu şekilde bu dayatma yapması çok yanlış adam istediği yerden alır .teknisyenin görevi ürünü tanıtmak insanları korkutmak degil

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Dostlar twitter hesabı olanlar şu twite destek verirse çok mutlu olurum.

Konu sahibi kardeşim olay tarihi süreci şeklinde işime yarayacak bilgileri paylaşabilirse çıkış yolu düşünebiliriz.

Umarım çok zaman geçmemiştir

A Adem Helvacı Zaman konusunda 1 sene 2 ay geçti üzgünüm, ben de 1 ay kadar önce öğrendim ve hala daha servise olan kuruntum geçmedi. LG Japon Elektronik Servis de. Benim aklımda şu var; Devlet kanadı altında bu bahsi geçen servislerin kurulum yaptığı evlere telefon yolu ile ulaşıp bu şekilde cihaz satışı yapılıp yapılmadığını öğrenip (bize hak veren 5 aile bile yeter bence devletin dikkatini çekmek için) buna göre o servisler için işlem başlatılabilir?

Bu yöntem benim aklıma çok yatıyor fakat işleme geçer mi, nasıl geçer bilmiyorum?

Çünkü bahsi geçen servis Giresun-Ordu gibi yerlere baktığı için köylere çok kurulum yapacağını düşünüyorum ve köylerde bu cihazları zorla vermek daha kolay.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Zaman zaman yüksek voltaj kaynaklı besleme kartında oluşan yanıklarla karşılaşabiliyoruz ,size şöyle bir örnek vereyim bundan 3 yıl önce Vestel serviside çalışırken henüz garantisi devam eden bir ürün için akım korumalı priz vermiştik , aradan 1 buçuk yıl geçti ve TV nin garantisi bitmisti , cihazın besleme kartında bariz yanıklar meydana gelmişti . Ve tüketici bizden aldığı prizi kullandığı için fabrikaya yazısı yazıldı ve fabrika ücretsiz onarıma onay verdi . Yani demek istediğim niyet önemli eğer firma bu şekilde arkasında duruyosa bence yetkili servisten almak daha avantajlı . Ayrıca Servisin bu şekilde bu dayatma yapması çok yanlış adam istediği yerden alır .teknisyenin görevi ürünü tanıtmak insanları korkutmak degil

Kendim bilmiyorum, anneme babama abime sordum öyle bir durum olmamış. Çevremizde de hiç yüksek voltaj yanmasına denk gelmedim. TVler türlü sebepten bozuluyor ama akım koruma prizi tarafından önlenebilecek bir durum herhalde bu sebeplerin en sonlarında gelir. Böyle bir öcü yaratmışlar korkutup geçirmeye çalışıyorlar. Esnaf tamam daş yemesin de yediği de helal olsun bir zahmet. Çok düşünüyorlarsa vatandaşı led bar koruyucu, cof koruyucu falan yapıp satsınlar. Bunların arızası herhalde yüksek voltajdan yanmadan 100 kat fazladır.

Lan şimdi led bar koruyucu dedik ya iki diyot bir kapasitör ile bunu da yapıp satar şerefsizler. :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Kendim bilmiyorum, anneme babama abime sordum öyle bir durum olmamış. Çevremizde de hiç yüksek voltaj yanmasına denk gelmedim. TVler türlü sebepten bozuluyor ama akım koruma prizi tarafından önlenebilecek bir durum herhalde bu sebeplerin en sonlarında gelir. Böyle bir öcü yaratmışlar korkutup geçirmeye çalışıyorlar. Esnaf tamam daş yemesin de yediği de helal olsun bir zahmet. Çok düşünüyorlarsa vatandaşı led bar koruyucu, cof koruyucu falan yapıp satsınlar. Bunların arızası herhalde yüksek voltajdan yanmadan 100 kat fazladır.

Lan şimdi led bar koruyucu dedik ya iki diyot bir kapasitör ile bunu da yapıp satar şerefsizler. :)
Bizzat küçük televizyonum son 5 ay içinde 3. Besleme çöküşü yaşadı. Sonra bi tane piriz taktım , şansa mi bilinmez ama daha bozulmadı ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Bunu üreticiye desen direk maliyet der ?
Halbuki her gün gereksiz zam yapıyor. Takta adam gibi zam yap dimi ?

TamirciÇırağı Çevrimdışı

TamirciÇırağı

Aktif Üye
19 Eki 2018
59
30

İyi de ölçü o değil ki benim annemin babamın akrabamın evinde de hiç kırık TV yok ama hergün en az 1 eve panel kırık şikayeti üzerine kontrole gidiyorum . Onu geçtim sokaklarda yapılan kazı sonucu sitelerde fişe takılı elektronik cihazların zarar gördüğünü çok gördüm . Burda aslında ürünü alan kişi zamanı satın alıyor. Şahsen benim belediyeye yada elektrik dağıtım. Şirketiyle uğraşacak vaktim yok o yüzden kullanıyorum . Herkesin kendi tercihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri