LG UHD Tv görüntü ayarları

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
OLED veya PDP'den başkası yalan.
Quantum noktası falan bunlar LCD'nin laciverti. :hihi
her cihazin avantajlari ve dezavantajlari var Oledin dezavantaji da pahali olmasi daha öncede burada bir kac kez yazmisimdir parasi olan tv ye önem veren gidip üst seviye bir sony oled alsin ona paran yetmiyorsa da samsung qled en iyi renk aydinlatma vs saglayan tv dir benim icin plazma da görüntü her ne kadar iyi de olsa artik kullanilmayan bir teknoloji
her markanin farkli model cihazlari oluyor ve bunlarin da özellikleri farkli oluyor cihazlari kendi klasmalarinda kiyaslarsan isler degisiyor bu aralar araba sorunu yasadigim icin oradan örnek veriyim mercedes iyi arabalar yapiyor fakat gidip s650 maybach almak var birde A140 almak var sony nin en düsük (a140mercedes) modelini almak yerine samsung un üst model bir Qled tv sini almak (audi A4-5-6 yada Bmw 2-3..) bence daha mantikli
tabiki tercihler ihtiyaclar bütceler herkes icin farkli

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
her cihazin avantajlari ve dezavantajlari var Oledin dezavantaji da pahali olmasi daha öncede burada bir kac kez yazmisimdir parasi olan tv ye önem veren gidip üst seviye bir sony oled alsin ona paran yetmiyorsa da samsung qled en iyi renk aydinlatma vs saglayan tv dir benim icin plazma da görüntü her ne kadar iyi de olsa artik kullanilmayan bir teknoloji
her markanin farkli model cihazlari oluyor ve bunlarin da özellikleri farkli oluyor cihazlari kendi klasmalarinda kiyaslarsan isler degisiyor bu aralar araba sorunu yasadigim icin oradan örnek veriyim mercedes iyi arabalar yapiyor fakat gidip s650 maybach almak var birde A140 almak var sony nin en düsük (a140mercedes) modelini almak yerine samsung un üst model bir Qled tv sini almak (audi A4-5-6 yada Bmw 2-3..) bence daha mantikli
tabiki tercihler ihtiyaclar bütceler herkes icin farkli
Samsung'da da seriler arası epey fiyat farkı var.
TR'de de piyasası şişti.
Q60'da 100 Hz artık yok zaten, Q70 nerdeyse Q80 fiyatına gelmiş. :hihi

OLED almak elbette riskli, özellikle TR piyasasında, o paralar gözden çıkarıldıysa ben bir şans verirdim açıkçası.
Telefonumu mesela aşırı kullanmıyorum tabi ama daha ekran yanığı sorunu yaşamadım.
Annemdeki telefonda LCD ekran var, her Allah'ın günü yanıyor. :kiskis
OLED'deki olay da biraz bunun gibi sanki.
Ya şans işi ya da üretilen panelin nesliyle alakalı sanki.:alala

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Samsung'da da seriler arası epey fiyat farkı var.
TR'de de piyasası şişti.
Q60'da 100 Hz artık yok zaten, Q70 nerdeyse Q80 fiyatına gelmiş. :hihi

OLED almak elbette riskli, özellikle TR piyasasında, o paralar gözden çıkarıldıysa ben bir şans verirdim açıkçası.
Telefonumu mesela aşırı kullanmıyorum tabi ama daha ekran yanığı sorunu yaşamadım.
Annemdeki telefonda LCD ekran var, her Allah'ın günü yanıyor. :kiskis
OLED'deki olay da biraz bunun gibi sanki.
Ya şans işi ya da üretilen panelin nesliyle alakalı sanki.:alala
bana kalsa tv ye para vermek sacma yurt disinda yasamanin dezavantaji yasadigin yere göre genelde avrupada sosyal hayat yok mesai saatleri disinda hele yaz mevsiminde degilsen evde oturuyorsun film izlemek vs ile vakit geciriyorsun
mümkün oldugu kadar tv telefon pc gibi seylerden uzak durmak en iyisi hayat kisa yarin ne olacagi belli degil ölmeden önce hayatim bir film seridi gibi gözümün önünden gecerse eger bu game of thrones dizisinin 4k görüntüsü veya bir filmin sahneleri olmamali aksi takdirde gözümün önünden gecen " bir film" seridi benim filmim olmaz
:deli:hoba1

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bana kalsa tv ye para vermek sacma yurt disinda yasamanin dezavantaji yasadigin yere göre genelde avrupada sosyal hayat yok mesai saatleri disinda hele yaz mevsiminde degilsen evde oturuyorsun film izlemek vs ile vakit geciriyorsun
mümkün oldugu kadar tv telefon pc gibi seylerden uzak durmak en iyisi hayat kisa yarin ne olacagi belli degil ölmeden önce hayatim bir film seridi gibi gözümün önünden gecerse eger bu game of thrones dizisinin 4k görüntüsü veya bir filmin sahneleri olmamali aksi takdirde gözümün önünden gecen " bir film" seridi benim filmim olmaz
:deli:hoba1
Öyle tabi, her yerin yaşam koşulu farklı.
OLED'de oyun oynamayı denemek isterdim ama yalan yok. :hihi
LG maşallah G-Sync desteği bile veriyor.
Samsung'da Freesync desteği veriyordu.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Öyle tabi, her yerin yaşam koşulu farklı.
OLED'de oyun oynamayı denemek isterdim ama yalan yok. :hihi
LG maşallah G-Sync desteği bile veriyor.
Samsung'da Freesync desteği veriyordu.
lg bana güven vermiyor hem görüntü kalitesi kötü hemde kullandiklari malzeme dandik
simdiki durumu bilmiyorum fakat bir süre mediamarktin servisinde calistim asil isim arac kullanmakti yanimdaki eleman isleri hallediyordu ben sadece tasimasina vs gerektiginde yardim ediyordum zengin bir alman ciftin evine gittik dev ekran tv almislar tv yi 2 kisi zor kaldirdik elimde dagilacak diye korkmustum

ekleme: serviste söförlük yaptigimi bu islerden anlamadigimi anlatmak icin özellikle söyledim sanki diger isi kücümsüyormusum gibi olmus :alala

oyun oynamak icin tr de kafeler filan var orada hevesini al bir kac kere yeter bence para vermeye gerek yok uzun süreli kullanimda her ekran insanin gözüne ayniymis gibi geliyor akil ve gözler farklari kapatip sartlari esitliyor cocuklugumuzdaki tüplü tv lerde siyah beyaz görüntüleri hatirliyorum mesela gözümde canlanan görüntünün gercekle alakasi yok sanki o tv lerde herseyi 18k cözünürlükte izliyormusuz gibi hatirliyorum :haha

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt