LG Televizyonumda Ölü Pixel Tespit Ettim

A Çevrimdışı

abcd321

Yeni Üye
19 Şub 2021
24
33
Tekrardan merhabalar arkadaşlar. Yaşanan süreci özetleyim: Lg teknik servisi ürünü inceleyip ürün hakkında servis raporuna 1 pixel olduğunu yazdı. Daha sonrasında beklenen yaklaşık 1 haftalık süreç sonunda ürünün değişimine karar verildiği bildirilerek ürün evden alınıp bana değişim kağıdı verildi. Belirtmek isterim Ankara şehrinde yaşamaktayım, gerçekten servis konusunda çok memnun kaldım. Lg konusunda önyargılarımı kıran bir hizmet oldu açıkçası. Her neyse ürünü aldığım mağaza ile görüşüp değişim kağıdını verdim.

Ürünü haftasonu kendim alıp bugün servis tarafından kurulumunu gerçekleştirdim. Bugün gelen üründe servisin yanında çok güzel inceledim. Fakat aradan zaman geçip tekrar incelediğimde 1 adet canlı pixel tespit ettim. 1 adet de ölü pixel gördüm gibi oldum ama sonrasında yerini kaybettim, canlı pixel fark edince zaten gerisini boş verdim biraz da. Şunu sormak istiyorum. Yakın zamanda şehirdışına çıkacağım. Bu olayın rapor edilmesini, tekrar değişim sürecini takip edeceğim bir vaktim olmayacak. Açıkçası ürünün asıl sahibi bir arkadaşım ve ben süreci takip etmekle ilgilendim. Benim geri Ankara'ya dönmem 3-4 ayı bulabilecek bir süreç. Arkadaşım bu süre içerisinde ürünü kullansa ve ben geldikten sonra teknik servisi çağırıp durumu rapor etsek tüketici hakları anlamında gerek hakem heyeti gerek ürünü satın aldığımız mağaza konusunda problem yaşar mıyız? Tüketiciye tanınan haklar anlamında ürün 6 aylık süre içerisinde bir ayıp durumunda tüketici kaynaklı sorun olarak görülmüyor, yanlış mı biliyorum? İşin ahlaki boyutu anlamında da birkaç şey söyleyim. Gerçekten ürünü hemen değiştirmek ve durumu bildirmek istiyorum ama dediğim gibi ürünün asıl sahibi olan arkadaşım süreci yönetme konusunda endişeli olacağı için bu kararı almayı planlıyorum.

A Adem Helvacı hocam biraz uzun ama ilgilenirseniz çok sevinirim. iyi günler dilerim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tekrardan merhabalar arkadaşlar. Yaşanan süreci özetleyim: Lg teknik servisi ürünü inceleyip ürün hakkında servis raporuna 1 pixel olduğunu yazdı. Daha sonrasında beklenen yaklaşık 1 haftalık süreç sonunda ürünün değişimine karar verildiği bildirilerek ürün evden alınıp bana değişim kağıdı verildi. Belirtmek isterim Ankara şehrinde yaşamaktayım, gerçekten servis konusunda çok memnun kaldım. Lg konusunda önyargılarımı kıran bir hizmet oldu açıkçası. Her neyse ürünü aldığım mağaza ile görüşüp değişim kağıdını verdim.

Ürünü haftasonu kendim alıp bugün servis tarafından kurulumunu gerçekleştirdim. Bugün gelen üründe servisin yanında çok güzel inceledim. Fakat aradan zaman geçip tekrar incelediğimde 1 adet canlı pixel tespit ettim. 1 adet de ölü pixel gördüm gibi oldum ama sonrasında yerini kaybettim, canlı pixel fark edince zaten gerisini boş verdim biraz da. Şunu sormak istiyorum. Yakın zamanda şehirdışına çıkacağım. Bu olayın rapor edilmesini, tekrar değişim sürecini takip edeceğim bir vaktim olmayacak. Açıkçası ürünün asıl sahibi bir arkadaşım ve ben süreci takip etmekle ilgilendim. Benim geri Ankara'ya dönmem 3-4 ayı bulabilecek bir süreç. Arkadaşım bu süre içerisinde ürünü kullansa ve ben geldikten sonra teknik servisi çağırıp durumu rapor etsek tüketici hakları anlamında gerek hakem heyeti gerek ürünü satın aldığımız mağaza konusunda problem yaşar mıyız? Tüketiciye tanınan haklar anlamında ürün 6 aylık süre içerisinde bir ayıp durumunda tüketici kaynaklı sorun olarak görülmüyor, yanlış mı biliyorum? İşin ahlaki boyutu anlamında da birkaç şey söyleyim. Gerçekten ürünü hemen değiştirmek ve durumu bildirmek istiyorum ama dediğim gibi ürünün asıl sahibi olan arkadaşım süreci yönetme konusunda endişeli olacağı için bu kararı almayı planlıyorum.

A Adem Helvacı hocam biraz uzun ama ilgilenirseniz çok sevinirim. iyi günler dilerim.
pixel biraz sıkıntılı iş bence erkenden çözün, he geldiğinizde de olur ama o zamanda thh ile olur. örn;6 ay sonra geldiniz sonuçlanmasını beklediniz olmadı thh başvurdunuz bi 6 ay da o sürdü 1 sene sürer

A Çevrimdışı

abcd321

Yeni Üye
19 Şub 2021
24
33
Güncelleme: Merhabalar uzun zaman sonra birkaç değişiklik oldu. Durumu bildirmek ve fikir almak istiyorum. Geçen hafta lg servisi gelip ürünü inceledi ve 1 adet piksel olduğunu formuna yazdı. Fakat bu sefer ürünün piksel adedi hatası yeterli bulunmadığından ürünün değişimine onay vermediler. Ben de tekrar arayıp gerekirse tekrar incelemelerini, daha önceki tv de aynı problemin çok rahat şekilde çözüldüğünü ifade ettim ama herhangi bir sonuç alamadım. Lg nin kendi web sayfasından durumu bildirip thh süreci ile uğraşmak yerine bu sorunu çözebileceğimizi ifade ettim fakat geri dönüş yine olumsuz oldu. Süreç thh ye kalmış gözüküyor.

Thh ne başvuruyu daha yapmadım. Teknik servisin ve benim adresimin pdf dosyasında faturada ve teknik servis raporunda yer alması yeterli olur mu yoksa ayrıca yazıda belirmeli miyim?

A Çevrimdışı

abcd321

Yeni Üye
19 Şub 2021
24
33
İyi akşamlar talebimi hazırladım göndermeden önce sürecin hızlı ve pratik şekilde çözülmesi için birkaç şey soracaktım.

Belirttiğim üzere ürün teknik servisin onayından geçmedi. Ben burada ürünün ayıpsız misli ile değişimini istiyorum. Burada ben lg nin yetkili servisinden mi şikayetçi olacağım ( ayıplı mal olarak değerlendirilmediği için ) hizmet talebi altında yoksa kanunda da belirttiği üzere direkt ürünün değişimini üretici veya ithalatçıdan mı isteyeceğim?

Ayrıca ürünün ayıpsız misli ile değişimi sağlanamıyorsa en yüksek nakdi faizle ücretimin geri ödenmesi talebini ek olarak bildireyim mi? Ürün ayıpsız misli olmadığı için talebimin reddilmesi durumu olur mu yani? Yoksa durumun bildirilip başka seçenekler değerlendirmem mi istenir?

Son olarak tüketicinin birinin ölü pixel şikayeti ile danıştaydan onay aldığı bir karar vardı. Onu yazıma eklemek istiyorum hatırlatır mısınız? Şimdiden çok teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
tanos007 Çevrimdışı

tanos007

Yeni Üye
4 Mar 2020
32
Her şirketin ölü piksel politikası farklıdır. Kullanma kılavuzu kontrol et.

A Çevrimdışı

abcd321

Yeni Üye
19 Şub 2021
24
33
Merhabalar yeniden. Talep oluşturalı 4 ayi geçti fakat hala sorunum çözüme ulaşmadi. Hala savunma bekleniyor karşı taraftan. Sureci hızlandırmak için yapabileceğim bir şey var mi?

A Çevrimdışı

abcd321

Yeni Üye
19 Şub 2021
24
33
Merhabalar yeniden, öncelikle adem hocama ve tüm yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Birkaç gün önce elime posta yolu ile tüketici hakem heyeti kararı ulaştı. Tüketici hakem heyeti televizyonun yenisiyle değişimine karar verdi :) Bu süreç içerisinde televizyonun fiyatı 5000 den 6500 liralara ulaşmış durumda iş mahkeme sürecini taşınır mı sizce? Ve elime ulaşan tüketici hakem heyeti kararı kaç gün içerisinde uygulanırlığı söz konusu şu sıralar yogunumda.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Hayırlı olsun, firma aynı modelden elimde yol diyip para iadesine girişebilir lakin siz misli ile değişim istediğinizi bildirim böyle bir durumda. Karar metni edevletten artık iletiliyor sanırım. Yakın zamanda benim kararım posta ile değil edevlet (yada başka bir resmi sistem üzerinden) firmaya bildirim düşmüş. Bir yetkili aradı ama biz çoktan değişimi yapmıştık. Karar metninin fotokopisi ile kendilerine kargo istemişti müşteri hizmetleri. Benimki ayakkabıydı. Sizde aldığınız yere bunu sorun belki sizdede benzer yürür işler lakin kargo probleminiz var. Kargo tv iadelerinde size yazı imzalatıyor,kırılır vs olursa sorumlu olmadığına dair, imzalamazsanız almıyorlar paketinizi.

A Çevrimdışı

abcd321

Yeni Üye
19 Şub 2021
24
33
arkadaşlar yeniden merhabalar. işim gereği yoğunluktan hemen yazamadım. 2 gün önce ürünü satın aldığım firma ile görüşmeye gittim ve ürün iadesi almak istediğimi, elimde tüketici hakem heyeti kararı olduğunu söyledim. mağazadaki yetkili kişi kendi firmalarının da - lg demiş de olabilir - tarafımıza posta yolu ile kararını bildireceğini, bu postanın -yaklaşık 15 gün içerisinde- elimize geçmesinden sonra tüketicinin talebinin değerlendirileceğini ifade edip lütfen postanın gelmesini bekleyin dedi. bu süreç dogru mudur arkadaşlar

ayrıca ben şikayetim sonucunda ürünün birebir değişimini veya ücret iadesini istemiştim faizi ile. mağazadaki yetkili bu tarz durumlarda ürünün para iadesinin yapıldığını söyledi. ürün ellerinde kalmamışsa ücret iadesi talebi kararı alırsa firma zarara uğramam mümkün. ürünün fiyatı yarısı kadar artmış neredeyse. tüketici hakem heyetine belirtmemiş olsam da ayıp oranında ürün için fiyat indirimi talebim hızlıca hallolur mu yoksa tekrardan bir tüketici hakem heyeti süreci mi yaşarım.

A Çevrimdışı

abcd321

Yeni Üye
19 Şub 2021
24
33
15 gün sonra tarafınıza herhangibir dönüş yapılmazsa bildiğim kadarıyla hakem heyeti kararı ile icraya başvurabiliyorsunuz
Hocam icra derken icraya gidersem nasıl bir süreç olur bilgi verir misiniz? İcra sonucunda birebir değişim gerçekleşir mi? A Adem Helvacı hocam siz de fikir verirseniz çok güzel olur. Diğer arkadaşlar yardımlarınıza açığım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt