lg çamaşır makinası kapak açılmıyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
lg çamaşır makinası ilk çalıştırmada sigorta attırmış(valide çağırdı gittim baktım). bende sigortayı kaldırdım makina sorunsuz çalıştı ve yıkamayı bitirdi.fakat kapak açılmıyor.acaba içersinde sumu kaldı diye altındaki filitreyi söktüm temizledim su falan yok yani makina suyu boşaltmış.bende fişi çıkardım 1 saat bekledim gene açılmıyor.ustalar sorun ne olabilir acaba inşallah kart falan değildir bu parasızlıkta yanarız.şimdiden cevaplar için teşekkürler.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
kapı kilidini kendimde değiştirebilirim fakat karttaki sorunu nasıl halledeceğiz teşekkürler.
Kapı kilidi değiştiği halde kapı açılmazsa kartta da hasar vardır belkide kartta hasar yok ben sürekli karşılaştığım için yazdım makinenin yanında değilim kilidi değiştirebiliyorsanız değiştirin o zaman belli olur.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Kapı kilidi arızalıdır sigortayı attırması hayra alamet değil karttaki triyakı patlatmış olabilir.
kilidi değiştirsem
Kapı kilidi değiştiği halde kapı açılmazsa kartta da hasar vardır belkide kartta hasar yok ben sürekli karşılaştığım için yazdım makinenin yanında değilim kilidi değiştirebiliyorsanız değiştirin o zaman belli olur.
teşekkürler makina ilk açıldığında valide program seçerken ışıkları sönmüş beni çağırdı baktım elektirik panosunda sadece 1 adet sigorta atmış (mutfağın) bende kaldırdım sorunsuz çalıştı fakat kapak açılmıyor inşallah kilit değiştirme ile sorun çözülür karta sorun varsa ne kadar tutar acaba 10 yıllık makina bu nedenle ceptede fazla paralar olmadığı için soruyorum.teşekkürler.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
kilidi değiştirsem

teşekkürler makina ilk açıldığında valide program seçerken ışıkları sönmüş beni çağırdı baktım elektirki panasunda sadece 1 adet sigorta atmış mutfağın bende kaldırdım sorunsuz çalıştı fakat kapak açılmıyor inşallah kilit değiştirme ile sorun çözülür karta sorun varsa ne kadar tutar acaba 10 yıllık makina bu nedenle ceptede fazla paralar olmadığı için soruyorum.teşekkürler.
Fiyat konusunda ne diyeceğimi bilemedim kart tamiri yapabilen bir elektronikçide kart onarımı yaptırabilirsiniz. Hatta kilit değiştiğinde kapı açılmaz ise kartın net resmini buraya ekleyin.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Fiyat konusunda ne diyeceğimi bilemedim kart tamiri yapabilen bir elektronikçide kart onarımı yaptırabilirsiniz. Hatta kilit değiştiğinde kapı açılmaz ise kartın net resmini buraya ekleyin.
teşekkürler.kapı kilidi ne kadardır acaba izmir çiğlideki esnaf çok s....... ona göre çok söylerlerse çankaya gideceğimde.teşekkürler.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
teşekkürler.kapı kilidi ne kadardır acaba izmir çiğlideki esnaf çok s....... ona göre çok söylerlerse çankaya gideceğimde.teşekkürler.
Ben de bu tarz şeyleri Çankaya'da Gazi Bulvarından alıyorum. PTC'li kapı kilidi mi yoksa elektronik kontrollü mü olduğuna göre değişir. 150-200 TL civarında olabilir muhtemelen. Kapı kilidini iptal edip kabloları düz bağlamak da önerilmese de bir çözüm. Evde çocuk yoksa çalışırken kapağı açmayacaksa olabilir. Bu şekilde bağlayıp deneyin çalışacak mı çalışmayacak mı diye.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Ben de bu tarz şeyleri Çankaya'da Gazi Bulvarından alıyorum. PTC'li kapı kilidi mi yoksa elektronik kontrollü mü olduğuna göre değişir. 150-200 TL civarında olabilir muhtemelen. Kapı kilidini iptal edip kabloları düz bağlamak da önerilmese de bir çözüm. Evde çocuk yoksa çalışırken kapağı açmayacaksa olabilir. Bu şekilde bağlayıp deneyin çalışacak mı çalışmayacak mı diye.
tahmini 10 yıllık lg çamaşır makinası söküp tam modeli görmek lazım artık sabah allah nasip ederse sökerim .teşekkürler.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
tahmini 10 yıllık lg çamaşır makinası söküp tam modeli görmek lazım artık sabah allah nasip ederse sökerim .teşekkürler.
Kapak program bitiminde hemen veya düğme ile tak tak yapıp açılıyorsa elektronik kontrollüdür. Yok program bittikten ya da iptal edildikten sonra 2-3 dk sonra (soğuyunca) tık yapıp kilidi açıyorsa PTC'lidir.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
kapı kilidini söktüm

Lg Çamaşır Makinesi Kapı Kilidi 6601EN1003D​

izmir çiğlideki s....... esnaf arkadaş 240 tl diyor. izmir çankayada ise 180 tl diyorlar internette ise 87.5 tldan başlıyor 318.75 tl kadar aynı ürün var (farklı sitelerde )gerçekten kafayı yememek elde değil kimi 87.5 tl satıyor kimi 100 tl satıyor kimi 120 tl satıyor kimi 180 tl satıyor kimide aynı ürünü 318.75 tl satıyor.(farklı sitelerde).Izmirdeki si...... esnaflarda tuttuğunu öpüyor sonrada ağlarlar müşteri bizden alışveriş etmiyor diye.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt